Į pradžią
Spausdinti puslapio vidurį
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliesiems
PRISIJUNGIMAS GYVENTOJAMS
Teisės aktų paieška
Investiciniai projektai
Tarybos posėdžiai
Anketa
Diskusijos
Tinklaraštis

  

    

    

Gyventojams
Verslininkams
Turistams
Biudžetinė įstaiga
Vytauto g. 38, LT-41143 Biržai
Tel.: (8 450) 43 142,
Faks.: (8 450) 43 134,
El. p.: savivaldybe@birzai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 188642660
Kempingo nuomos konkursas
SKELBIAMAS KEMPINGO BIRŽŲ MIESTE VIEŠAS NUOMOS KONKURSAS

          

                                

 

            Įgyvendinus ES lėšomis finansuojamą projektą „Viešosios kempingo infrastruktūros statyba Biržų mieste“, Biržuose, J. Basanavičiaus gatvėje 69A (Jaunimo parke šalia stadiono), įrengta kempingo infrastruktūra, atitinkanti 2 žvaigždučių lygį. Projekto vertė – 594,7 tūkst. eurų. Iš jų ES parama – 434,4 tūkst. eurų, Biržų rajono savivaldybės lėšos – 160,3 tūkst. eurų.

Kempingas skirtas turistams, atvykstantiems į Biržų rajoną. Kempingo plotas − 14 821 kv. m. Jame įrengta 10 stovėjimo vietų kemperiams, yra 15 vietų palapinėms. Prie kempingo išasfaltuota automobilių aikštelė. Dėl turistų patogumo nutiesti vidaus keliukai, apšvietimo ir jėgos linija su elektros dėžute kemperiams prijungti, įrengtas vandentiekis, vandentiekio čiaupai ir kanalizacija bei biologinių nuotekų išpylimo trapas.

Pastatyti 2 pastatai su administracinėmis ir buitinėmis patalpomis.

Kempinge paklotos trinkelių, ažūrinių plytelių ir asfaltbetonio dangos. Jo teritorija apsėta veja bei aptverta segmentine tvora. Tai pat įrengti du įvažiavimai ir išvažiavimai, informacinis stendas, lauko suoliukai, šiukšlių dėžės, dviračių stovas, vaikų žaidimų aikštelė, iš lauko akmenų sumūrytos akmenų sienelės.

 

 

            Įgyvendinus Projektą, sukurtas naujas apgyvendinimo paslaugas teikiantis objektas šalia gausiai pačių biržiečių, turistų ir miesto svečių lankomo vandens telkinio – Širvėnos ežero. Kempingo infrastruktūra kompleksiškai įsilieja į jau veikiančio miesto stadiono ir teniso kortų bei 2015 m. pradedamos statyti sporto ir sveikatingumo komplekso infrastruktūros.

           

           

 

          Kempingas yra puikioje vietoje – Jaunimo parke, už keliasdešimties metrų nuo vienos iš pagrindinių Biržų gatvių, todėl apsistojusiems turistams transporto triukšmas nekliudys. Vos už keliasdešimties metrų – išvalytas Širvėnos ežeras su poilsio aikštele, stogine ir maudykla. Šalia kempingo yra per Širvėnos ežerą nutiestas ilgiausias Lietuvoje pėsčiųjų tiltas, kuriuo galima pasiekti grafų Tiškevičių statytus Astravo rūmus ir parką. Netoli kempingo eina dviračių takas, kuris vingiuoja gražiausiomis Biržų vietomis: šalia Pilies, evangelikų reformatų bažnyčios, centrinio miesto paplūdimio, per Biržų senamiestį, Agluonos ir Apaščios upių pakrantėmis bei pėsčiųjų lieptu į Astravo rūmus.

            Turizmo vystymas yra vienas iš strateginių tikslų ir aktyvi veikla duoda rezultatų: vien tik muziejų su naujai atstatytu arsenalu kasmet aplanko 30-40 tūkst. lankytojų. Į Biržų turizmo informacijos centrą per metus užsuka 6-6,5 tūkst. interesantų ir nemažai jų klausinėja, ar negalėtų apsistoti kempinge.

 

              

 

            Biržų kraštas garsėja kultūriniu bei istoriniu palikimu, unikaliais gamtos paminklais, kuriuos pamatyti per vieną dieną yra praktiškai neįmanoma. Turistus vilioja net 4 alaus keliai. Rengiama keliolika edukacinių užsiėmimų Biržų krašto muziejuje „Sėla“, A. Podėnienės kaimo turizmo sodyboje, prie Kirkilų karstinių ežerėlių, ar Sodeliškių sodyboje. Sparčiai populiarėja unikalus, tarp smegduobių Mantagailiškio dvaro parke žaidžiamas „Monteball“ žaidimas, vilioja Biržų aeroklubo siūlomi skrydžiai virš Biržų, galimybė nuomoti baidares ir jomis plaukioti Širvėnoje, Nemunėliu, Apaščia ar Agluona. Vien tik Biržų krašto muziejaus „Sėla“ programą suaugusiems „Žaldoko alus“, alaus daryklų „Biržų alus“ ir „Rinkuškiai“ bei Butautų dvaro programas „Alaus kelias“ per metus aplanko keliasdešimt tūkstančių turistų.

            Biržai, kaip patrauklus turistams kraštas nuolat pristatomi tarptautinėse parodose „Adventur“ ir „Balttour“, kelionių operatoriams bei žiniasklaidos atstovams pristatomi patraukliausi ir įvairiomis nominacijomis įvertinti Biržų krašto turizmo objektai ir  paslaugos. Pasinaudojant ES finansine parama, miestas ir visas Biržų kraštas nuolat keičiasi, darosi patrauklesnis turistams, tad tikimės, kad jų srautas tik didės.

 

 

 

                     Nuotraukų galerija:

 

    

 

     

 

    

 

    

 

     

 

   

 

                                                                                         Biržų rajono savivaldybės informacija

 
Paskutinis atnaujinimas: 2015-07-17 13:03:25
© Biržų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.