Į pradžią
English
Spausdinti puslapio vidurį
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliesiems
PRISIJUNGIMAS GYVENTOJAMS
Gyventojams
Verslininkams
Turistams
Biudžetinė įstaiga
Vytauto g. 38, LT-41143 Biržai
Tel.: (8 450) 43 142,
Faks.: (8 450) 43 134,
El. p.: savivaldybe@birzai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 188642660
Biržuose viešėjo svečiai iš Portugalijos
2013-03-06

Biržuose viešėjo svečiai iš Portugalijos

Biržų rajono savivaldybės administracija kartu su Portugalijos Respublikos Faro miesto savivaldybe ir abiejų šalių projekto partneriais dalyvauja Comenius Regio partnerysčių projekte „Smurto prevencija mokykloje“. 2013 m. vasario 25 – kovo 2 dienomis portugalų delegacija atvyko į paskutinį darbinį susitikimą Lietuvoje. Pagal šį projektą yra numatyti keturi šalių partnerių susitikimai, daugybė kūrybinių ir sportinių užduočių, įvairūs susitikimai ir psichologiniai mokymai mokytojams, mokiniams ir tėvams, sukurtas tinklapis „Stabdyk patyčias“ (http://www.comeniusrpreventio.eu/ ). Susitikimo metu projekto partneriai lankėsi Kaštonų, Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinėse mokyklose, Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre. Vizitų metu buvo aptartos vykusios veiklos, tartasi kaip aktyviau įtraukti mokinius į patyčių prevenciją, diskutuota apie projekto naudą, aptartos kasdieninės mokyklines situacijas ir  įvairūs problemų sprendimo būdai. Mokyklos vadovai akcentavo Comenius Regio projekto indėlį į mokyklos gyvenimą.
Supažindinome svečius su Lietuvos švietimo sistema, mokyklų tradicijomis. Susitikimų metu mokiniai pristatė savo sukurtus filmukus apie smurto prevenciją, papasakojo kaip juos kūrė, rašė scenarijus, kaip visi norėjo juose vaidinti. Svečiai parodė savo mokinių kurtus analogiškus filmukus, susipažino su mokyklų materialine baze.

                                                   
Vyko konferencija „Antismurtinės aplinkos kūrimas mokykloje“. Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre vyko seminaras „Saugios aplinkos kūrimas mokykloje“. Užsiėmimas padėjo inovatyviai  pažvelgti ir apmąstyti mokyklinės aplinkos ir bendradarbiavimo  kultūrą, kalbėti ir veikti, o ne užsimerkti.
Seminaro dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos  Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, siūlė ir toliau vykdyti aktualias mokinių prevencijos veiklas, užtikrinančias  saugumą mokykloje. Baigiamojo vizito metu svečiai susitiko su Savivaldybės mere Irute Varziene, administracijos direktoriumi Vytautu Džėja. Nutarta ir toliau keistis gerąja patirtimi dėl naujų strategijų ir metodų skatinant mokinius vengti smurto protrūkių ir patyčių. Projekto partnerių bendradarbiavimas tęsis  ir po projekto finansavimo pabaigos. Svečiai iš Portugalijos džiaugėsi lietuviška  žiema.

 

                                                                         Biržų rajono savivaldybės informacija

 

 

 
Atgal
DalintisFacebook
Spausdinti
  
© Biržų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.