Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį

Minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį

„Nuo 1991-ųjų sausio 13-osios tragiškų įvykių prabėgo 30 metų – 30 mūsų apgintos Laisvės metų. Tą lemtingą sausio naktį parodytas Lietuvos žmonių ryžtas, didvyriškumas ir susitelkimas yra įkvepiantis pavyzdys, suteikiantis viltį ir tikėjimą, kad bet kokį priešą nugalėsime ir negandą įveiksime būdami vieningi.

Dėkojame Jums, Lietuvos laisvės gynėjai! Jūsų vardai amžinai liks įrašyti tautos atminties ir istorijos puslapiuose.

Tradiciniai Laisvės laužai šiemet Biržuose, kaip ir visoje šalyje, nedegs, tačiau linkiu, kad jie visada liepsnotų mūsų širdyse...“

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas

Visų Biržų krašto žmonių vardu pagerbdamas Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą Savivaldybės meras uždegė atminimo žvakutes prie paminklo žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę, partizanų memorialo Švyturio gatvėje. Meras, kaip atminimo ir pagarbos ženklą, uždegė žvakutę ir ant Kęstučio gatvės kapinėse amžinojo poilsio atgulusios biržietės, 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių dalyvės, nukentėjusios nuo sovietų armijos veiksmų ginant Televizijos bokštą, Angelinos Marijos Pladytės kapo.

PRISIMENANT 1991 M. SAUSIO ĮVYKIUS...

Biržų krašto muziejus „Sėla“ kviečia sustoti prie simbolinės Atminimo ugnies ir informacinių stendų (Biržų mieste prie parduotuvės „Topo centras“, prie paminklo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę, Biržų pilies rūmų lauko galerijoje) bei Biržų pilies rūmų lauko galerijoje saugiai aplankyti parodą „Atsimename, kodėl esame laisvi!“.

Biržų kultūros centro pastatas vakare „nusidažys“ melsva spalva ir taps simboline Neužmirštuolių pieva, skirta pagerbti Lietuvos laisvės gynėjus.

Jaunimo reikalų taryba Lietuvos laisvės gynėjams atminti prie paminklo žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę (Biržų miesto centrinė aikštė) pastatė instaliaciją – keturiolika tuščių, spygliuota viela apraizgytų kėdžių ant kurių dega atminimo žvakutės.

Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras (Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka) savo „Facebook“ paskyroje Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras atveria archyvus ir publikuoja Jono Meko iš Niujorko 2017 m. atsiųstą medžiagą, susijusią su 1991 m. sausio 13 d. įvykiais Lietuvoje. Ši maža virtuali paroda yra skirta Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui ir Archyvų metams paminėti.  

Papilio bendruomenės „Facebook“ paskyroje veikia virtuali papiliečių vaikų piešinių paroda „Atmintis žvakės šviesoje...“, Ramongalių bendruomenės „Facebook“ paskyroje galite stebėti Emilijos Urbonienės eiliuotų atsiminimų apie Sausio 13-ąją virtualų pristatymą.

Šukionių bendruomenės namuose atidaryta Virgilijaus Navalinsko fotografijų paroda  ,,Bažnyčios, koplyčios Lietuvoje".

Šiandien 18 val. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bus laikomos Šv. Mišios už laisvą Lietuvą. Tiesioginę Šv. Mišių transliaciją galima stebėti parapijos „Facebook“ paskyroje Biržų katalikų parapija. 

Biržų rajono savivaldybės informacija