Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

16 dienų iniciatyva prieš smurtą prieš moteris

Kiekvienų metų lapkričio 25 d. yra minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną visame pasaulyje prasideda 16 dienų trunkanti iniciatyva prieš smurtą prieš moteris, kuri baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną.

Smurtas, taip pat ir seksualinis, išlieka opi visuomenės problema. Didelį smurto atvejų skaičių lemia lyčių stereotipai, nesmurtinio konfliktų sprendimo įgūdžių, smurto apraiškų atpažinimo stoka.

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros atlikto tyrimo duomenimis, 1-a iš 10 moterų yra patyrusi seksualinį smurtą, o viena iš 20 buvo išžaginta. Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, seksualinės prievartos nusikalstamų veikų 2022 m. Lietuvoje padidėjo trečdaliu. Iš jų išžaginimų – 67, seksualinio prievartavimo – 70, privertimo lytiškai santykiauti atvejų – 4. Tokia situacija dėl problemos kėlimo, švietimo seksualinio smurto tema ir šios nusikalstamos veikos atpažinimo didėjimo.

Dažnu atveju moterys neatpažįsta seksualinio smurto, vyrauja uždaras smurto ratas.

Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras (NISSC) teikia informaciją apie pagalbos galimybes nuo seksualinio smurto nukentėjusiems ar pavojuje esantiems asmenims, jų artimiesiems bei su jais dirbantiems specialistams.

Daugiau informacijos: prabilk.lt

Jei patiri seksualinį smurtą ar dirbi su jį patiriančiais asmenimis, kreipkis informacinės pagalbos į Nacionalinį informacijos apie seksualinį smurtą centrą.

Skambink nemokamu numeriu: +370 661 69 990 (I–V ,15:00–17:00 val.)

Parengta pagal Nacionalinio informacijos apie seksualinį smurtą centro ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją