Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Atidaryta paroda suGYVENIMAS

Atidaryta paroda suGYVENIMAS Biržų rajono savivaldybės nuotr.

2021 m. spalio 12 d. Biržų pilies rūmų II aukšto fojė, arsenalo II aukšto fojė atidaryta Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto baldų dizaino bei metalo meno ir juvelyrikos studentų kūrybinių darbų paroda suGYVENIMAS.

Esminiais parodos bruožas – dizaino tyrimo, konceptualios kūrybos ir amato samplaikos dermė – suGYVENIMAS. Projektų ir prototipų ekspozicija atskleidžia novatorišką Baldų dizaino programos studentų mąstymą. Baldų ir aplinkos dizaino sprendimai pasižymi minimalizmu, funkcionalumu bei empatija tiek vartotojui, tiek mus supančiai aplinkai. Tuo tarpu šiuolaikinėje kultūroje metalo meno ir juvelyrikos samprata, archainės metalo apdirbimo tradicijos transformuojasi ir yra papildomos naujomis technologijomis, įgyja naujas raiškos formas, aktualiai atliepiančias šių dienų žmogaus estetinius poreikius. Būtent tai įkūnija parodoje pristatomi Metalo meno ir juvelyrikos programos studentų sukurta juvelyrika ir mažosios plastikos kūriniai. Studentų kuriamas baldų dizainas ir juvelyrikos objektai nepretenduoja į produkto agresyvų „išgyvenimą“, t.y., kovą už tam tikrą rinkos segmentą, tačiau siekia  tvaraus ryšio – suGYVENIMO su šiuolaikiniu vartotoju sparčiai kintančioje aplinkoje.

Į parodos atidarymą atvyko Vilniaus dailės akademijos Telšių filialo dekanas prof. Ramūnas Banys, Dizaino (baldų dizaino) studijų programos vadovė doc. Laima Mikalauskienė, Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos dėstytojai doc. Mindaugas Šimkevičius, asistentas, magistrantūros studentas Airidas Skublickas, apsilankė Biržų rajono savivaldybės vadovai. 

Dėl tolimesnio bendradarbiavimo Biržų rajono savivaldybė ir Vilniaus dailės akademijos Telšių filialas artimiausiu metu ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Paroda veiks iki 2021 m. lapkričio 12 d.

Biržų rajono savivaldybės informacija