Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržuose svečiavosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto delegacija

Vasario 28 d. Biržuose lankėsi svečiai iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). Svečius priėmė meras Kęstutis Knizikevičius, patarėja Toma Karvelytė-Janulionienė, Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba ir Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktorius Lukas Kalninis.

Vizitas prasidėjo Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje. Susirinkusiems rajono bendrojo ugdymo įstaigų moksleiviams ir mokytojams LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė ir Medicinos fakulteto dekanas prof. Andrius Macas pristatė universiteto teikiamas galimybes, studijų specifiką, o LSMU  Studentų reikalų tarnybos, Karjeros vadovas Linas Šablinskas papasakojo apie LSMU studijų programas. Susitikime dalyvavo LSMU 4 kurso medicinos studentė Magdalena Butkevičienė, kuri praeitais metais atliko profesinės veiklos praktiką Pabiržės ambulatorijoje. Būsima medikė akcentavo, jog medicinos studijose, jei labai nori ir sritis domina – viskas yra įmanoma, tik reikia įdėti laiko ir pastangų studijuojant. Susitikimo-paskaitos dalyviai informuoti apie galimybę atvykti į Universiteto siūlomas paskaitas ir praktines veiklas, konkrečią dieną derinant su mokykla. Visos siūlomos galimybės pateiktos puslapyje: https://lsmu.lt/mokykloms/

Vėliau svečiai lankėsi Biržų ligoninėje, apžiūrėjo sveikatos priežiūros infrastruktūrą, diskutavo apie universiteto ir savivaldybės bendradarbiavimo galimybes. LSMU atstovų nuomone, Biržų ligoninė turi stiprią sveikatos priežiūros infrastruktūrą, priimami tinkami strateginiai ir vadybiniai sprendimai, akivaizdžiai matomas įstaigos ir savivaldos bendradarbiavimo rezultatas.

Artimiausiu metu parengtas sprendimo projektas dėl Savivaldybės ir LSMU bendradarbiavimo sutarties bus perduotas svarstyti Tarybai. Toks bendradarbiavimas sudarytų palankias sąlygas užtikrinti specialistų paklausos ir pasiūlos poreikį; rengti ir įgyvendinti tarptautinius bei nacionalinius projektus; atlikti mokslo ir taikomuosius tyrimus ir kt.

 

Biržų rajono savivaldybės informacija