Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Dalis automobilių stovėjimo vietų pažymėtos ribotą stovėjimo laiką nurodančiais ženklais

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad dalis Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių automobilių stovėjimo vietų yra pažymėtos ribotą stovėjimo laiką nurodančiais ženklais.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriuje buvo gauti skundai dėl Kelio ženklų, nurodančių ribotą transporto priemonių stovėjimo laiką, reikalavimų nesilaikymo. Skunde nurodoma, kad Biržų miesto Rotušės gatvėje esančiose automobilių stovėjimo vietose, automobiliai stovi ilgiau nei numatyta.
Reaguojant į gautą informaciją, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai atliks prevencines priemones. Nustačius reikalavimų nesilaikymo atvejus bus surašomi protokolai bei skiriamos piniginės baudos.

Primename vairuotojams, kad Kelio ženklas Nr. 529 „Stovėjimo ribotą laiką vieta" nurodo stovėjimo vietą, kurioje motorinėms transporto priemonėms leidžiama stovėti ne ilgiau, negu nurodyta, išskyrus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtas transporto priemones. Transporto priemonė čia negali stovėti ilgiau nei nurodoma kelio ženkle.

Paliekant stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje (kelio ženklas Nr. 529 „Stovėjimo ribotą laiką vieta"), vairuotojas privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims. Tai numatyta Kelių eismo taisyklių XVII skyriaus (Sustojimas ir stovėjimas) 149 punkte: „palikdamas stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, vairuotojas privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims“.

Automobilyje reikėtų turėti stovėjimo laikroduką arba popieriaus ir rašiklį stovėjimo laikui nurodyti.

Atkreipiame gyventojų ir svečių dėmesį, kad minimų Kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymas užtraukia administracinę atsakomybę numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 2 dalyje : „Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.“.

Prašome būti atidiems paliekant automobilius stovėjimo vietose ir laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Biržų rajono savivaldybės informacija