Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Jau veikia skaitmeninė Biržų rajono kapinių sistema


Prieš pat Visų šventųjų dieną Biržų rajono savivaldybės administracija atkreipia gyventojų dėmesį, kad naujai sukurta skaitmeninė kapinių duomenų sistema gali padėti greičiau ir paprasčiau atrasti artimųjų kapus. 

2021 metais pradėtas projektas apima visas 106 Biržų rajone veikiančias Biržų miesto, Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės, Pačeriaukštės, Papilio, Parovėjos, Širvėnos ir Vabalninko seniūnijų kapines. 

Viso suskaitmeninta ir nufotografuota virš 23 tūkstančių kapaviečių, duomenų bazėje yra informacija apie daugiau nei 50 tūkstančių velionių.

Kaip veikia ši sistema? Įveskite www.cemety.lt, velionio vardą su pavarde, laidojimo regioną, kapinių pavadinimą. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, nuotraukas ir navigacijos nuorodą, kaip tiksliai nueiti iki kapavietės. Artimųjų paieška galima ir pagal vardo, pavardės fragmentus, šeimos pavardę, jei toks užrašas buvo iškaltas ant paminklo. Paieška veikia tiek lietuvių, tiek lotyniškaisiais rašmenimis. Yra galimybė ieškoti kapaviečių kapinių žemėlapio aplinkoje.

Sistema nuolatos atnaujinama, todėl pamačius netikslumų prašome www.cemety.lt užpildyti informacijos atnaujinimo formą arba pridėti atnaujintą kapavietės nuotrauką.

Šioje interneto svetainėje pateikiama informacija ir apie suskaitmenintas kitų savivaldybių kapines.

Skaitmenizavimas atliektas įgyvendinant Biržų rajono savivaldybės administracijos kartu su partneriais iš Latvijos – Rundalės, Iecavos ir Neretos savivaldybėmis – parengtą Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną  2014-2020 m. programos projektą Nr. LLI-437 „Administracinių kapinių valdymo paslaugų efektyvumo ir prieinamumo gerinimas Latvijos ir Lietuvos pasienio regionuose“ (Improvement of efficiency and availability of administrational cemetery management  services in cross border regions of Latvia and Lithuania/ Digital cemetery). 

Projekto trukmė – 24 mėn. 

Viso projekto biudžetas – 485 054,92 EUR (įskaitant ERPF bendrafinansavimą 412 296,66 EUR). Biržams, kaip pagrindiniam projekto partneriui, tenkanti lėšų dalis – 227 224,61 EUR (iš jų Europos regioninės plėtros fondo lėšos -  193 140,91 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 34 083,70 EUR).

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa,  www.latlit.eu; www.europa.eu; 

Daugiau informacijos apie projektą: Jurga Bagamolovienė, tel. 8 618 25832, jurga.bagamoloviene@birzai.lt .

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Biržų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Biržų rajono savivaldybės informacija