Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Konkurso „Metų ūkis 2021“ komisija tęsia Biržų rajono savivaldybės ūkių vertinimą

Konkurso „Metų ūkis 2021“ komisija tęsia Biržų rajono savivaldybės ūkių vertinimą Freepik.com nuotr.

Konkurso „Metų ūkis 2021“ komisija tęsia Biržų rajono savivaldybės ūkių, dalyvaujančių konkurse, vertinimą.

Širvėnos seniūnijoje, Klausučių kaime, esančio Vytauto Keršulio ūkio išskirtinumas – įvairovė. Kelių hektarų teritorijoje auginamos avys (net Kamerūno veislės!), daug rūšių paukščių – ir dėl naudos, ir dėl grožio.

Gabija Pranaitytė augina smidrus ir bulves (jaunoji ūkininkė). Visus pradžiugino jauno žmogaus optimistinis požiūris, darbštumas.

Tomas Striužas Dirvonakių kaime ne tik ūkininkauja, bet ir užsiima bitininkyste, gražiai tvarko aplinką. Jo žmona Lina turi savo verslą – kepa itin skanius saldumynus, ne veltui „Konditerijos dama“.

Arūnas ir Birūta Linkevičiai, gyvenantys Anglininkuose, įrodė, kaip racionaliai galima pritaikyti, modernizuoti senus pastatus, tikėti savo darbu. Be to, Arūnas Linkevičius yra ir Anglininkų seniūnaitis.

Virgučio Cibo ūkis (Rimgailių kaimas) pilnas grožio, egzotikos, svetingumo. Egzotiški paukščiai, žvėrys, akmeninis tvenkinys verti susižavėjimo. Įspūdingas žemės ūkio technikos parkas.Ypač nustebino ūkininko hobis – laivo variklių kolekcija.

Tomas Vaičekonis, buvęs garsus imtynininkas, džiaugiasi artimųjų palaikymu, ūkininkauja kartu su tėvu.

Donato Atkočiūno ūkis – Pabiržės seniūnijoje, Gulbinų kaime.Dirbamos žemės – apie 60 ha. Preciziškai sutvarkyta teritorija, išrykiuota nauja technika. Papildoma veikla – pirčių ir kubilų nuoma. Ūkininkas itin vertina giminystės ryšius, pagalbą, bendradarbiavimą.

Vaidas Kaminskas, kurio ūkis registruotas Kirdonių kaime, dirba 25 ha žemės (su nuomojama ). Auksinių rankų meistras, sumaniai remontuojantis seną techniką. Ir toks optimistinis santykis su pasauliu, su žmonėmis – visiems talkinantis, mylintis žemę, pripažįstantis tradicinę žemdirbystę.

Pačeriaukštės seniūnijoje Sodeliškių kaime įsikūręs Eivydas Simanavičius yra vidutinio grūdinių kultūrų ūkio valdytojas. Restauruotoje senelių sodyboje gražiai dera senas ąžuolas, tvenkinys, dekoratyviniai augalai. Tradicinė žemdirbystė, kritiškas mąstymas ir darbų pasidalinimas su kartu ūkininkaujančiu tėvu.

Žvejotgalos kaime aplankytas Janinos ir Stanislovo Kupčiūnų ūkis: apie 100 ha žemės, 40 galvijų. Begalinis nuoširdumas ir darbštumas. Ūkininkauti padeda kartu gyvenantis sūnus. Seneliai džiaugiasi ir anūke, kuri itin domisi ir ūkininkavimu, ir technika.

Pasvaliečių kaime, magiškoje vietoje tarp šimtamečių liepų – Jurgitos Bruniuvienės bitininkystės ūkis. Pagarbiai eksponuojama giminės ir sodybos istorinė atmintis, senosios bitininkystės tradicijos.

Čia gražiai dera sena ir nauja, galbūt todėl nustebina ir medaus įvairovė, ir estetiškai, kūrybiškai parduoti paruošti produktai.

Komisija kuo nuoširdžiausiai dėkoja visiems, konkurse dalyvavusiems, atvėrusiems ūkininkavimo paslaptis, pasidalinusiems sėkmėmis ir problemomis. Tikimės nudžiuginti ir padėkoti Pagarbos ir padėkos renginyje, kuris planuojamas spalio 8 dieną.

Biržų rajono savivaldybės informacija