Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Koronavirusas. Naujienos

  • Lietuvos statistikos departamento duomenimis, spalio 11-12 d. Biržų rajone patvirtintas 61 koronaviruso infekcijos atvejis.
  • Sergamumas COVID-19 Biržų rajono savivaldybės teritorijoje, kaip ir visoje šalyje, didėja. Rajone šiuo metu serga 192 asmenys. Nauji ligos atvejai nustatyti Savivaldybės administracijoje, ugdymo įstaigose. 
  • Nuo COVID-19 ligos vakcinuota 69,4 % biržiečių (15469 asmenys), iš jų antrąja vakcinos doze paskiepyta 64,4 % asmenų. 354 gyventojai paskiepyti sustiprinančiąja trečia vakcinos doze.
  • Galimai imunizuotų rajono gyventojų dalis – 73,2 %.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, Biržų rajono savivaldybės administracijoje gyventojai priimami tik iš anksto telefonu suderinę priėmimo pas specialistus laiką. 
Atvykę gyventojai aptarnaujami asmenų priimamajame (Vytauto g.38, 101 kab.)
Administracijos pastate Vytauto g. 59  priimami taip pat iš anksto pas specialistus telefonu užsiregistravę asmenys.
Gyventojus taip pat kviečiame pasinaudoti nuotolinio paslaugų teikimo galimybe. Saugokime save ir kitus.

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS INFORMACIJA

Nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems žmonėms – vienkartinės išmokos

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – sustiprinančiąją trečiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Šiam Vyriausybės siūlymui pritarė Seimas. Šiuo sprendimu tikimasi paskatinti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius skiepytis ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje. Gautos vienkartinės išmokos neturės įtakos skiriant senjorams kompensacijas už šildymą ir kitas išmokas. Vienkartinė išmoka bus mokama rizikingiausiai amžiaus grupei priklausantiems asmenims

Šalyje gyvena apie 272 tūkstančius 75 metų ir vyresnių senjorų. Šioje amžiaus grupėje dar turime daugiau kaip 30 proc. arba 80 tūkstančių asmenų, kurie nėra paskiepyti ar persirgę COVID-19.
Šiai grupei priklausančių asmenų imunizacijos lygis yra gerokai mažesnis, nei kitų aukštos rizikos grupių. Jiems yra didžiausia hospitalizacijos rizika ir dvigubai didesnė rizika mirti nuo COVID-19, nei kitoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims. Per pandemiją vyresnių nei 75 metų amžiaus asmenų mirštamumas nuo COVID-19 sudarė net 64 proc. visų mirčių, kai tuo metu 65–74 amžiaus asmenų mirtys sudarė 20 proc. visų mirčių.

100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75 metų ir vyresni žmonės, pasiskiepiję dviem dozėmis, vienkartinę išmoką gaus po pilnos vakcinacijos. Vienkartinę išmoką gaus taip pat ir tie šios amžiaus grupės senjorai, kurie jau yra pasiskiepiję arba pasiskiepys sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze iki 2022 m. kovo 31 d. Vienkartinę išmoką gaus ir tie nuo rugsėjo 1 d. nepasiskiepiję senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir dėl to negalės būti paskiepyti iki lapkričio 30 d., tačiau pasiskiepys nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d.

Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės. Duomenys apie vyresnio amžiaus asmenis bus tikrinami registre. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka Sodra.

Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas. Preliminariais skaičiavimais, jei vienkartinę išmoką gautų apie 272 tūkstančių asmenų, reikėtų apie 27 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 350 tūkstančių COVID-19 atvejų, daugiau kaip 5 tūkstančiai žmonių mirė.