Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Meras dalyvavo pasitarime su kultūros įstaigų vadovais

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas kartu su Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistais dalyvavo nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime su Savivaldybės kultūros įstaigų vadovais. Pasitarime taip pat dalyvavo Savivaldybės tarybos narė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Toma Karvelytė, Visuomeninės kultūros tarybos pirmininkė Indra Drevinskaitė.

„Nuoširdžiai dėkoju už Laisvės gynėjų dienos 30-ųjų metinių paminėjimui surengtas simbolines akcijas, virtualius renginius, parodas Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos, Biržų Kultūros bei Turizmo informacijos centrų, Biržų miesto ir kitų rajono seniūnijų darbuotojams, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistams, bendruomenėms, bei visiems, kurie prisiminė ir prisidėjo pagerbiant Lietuvos laisvės gynėjus. Ypatinga padėka Jaunimo reikalų tarybai ir jos pirmininkei Tomai Karvelytei, šiemet prisijungusiems minint 30-ąsias Sausio 13-osios metines ir centrinėje miesto aikštėje, prie paminklo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę, sukūrusiems instaliaciją, skirtą pagerbti Sausio 13-osios aukoms. Visų Jūsų dėka ir šiuo sudėtingu, įtemtu metu, kai jokie renginiai ar minėjimai negali vykti, 1991 m. sausio 13 nakties įvykiai buvo prisiminti, pagerbti visi tą lemtingą sausį mūsų laisvę ir nepriklausomybę gynę žmonės,“ – kalbėjo pasitarimą pradėjęs Savivaldybės meras V. Jareckas.

Pasitarimo metu buvo aptarti galimi artėjančių valstybinių švenčių, atmintinų datų paminėjimui skirti renginiai, akcijos.

Biržų rajono savivaldybės kultūros įstaigų veikla karantino metu:

  • Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka šiuo metu teikia knygų skolinimo bekontakčiu būdu paslaugą. Tiek pirmojo, tiek antrojo karantino metu bibliotekos darbuotojai ieškojo (ir nuolat ieško), kaip ir kuo nustebinti savo lankytojus. Bibliotekos virtualiose platformose vedamos literatūrinės dirbtuvės, rengiamos virtualios parodas, organizuojami konkursai, įvairūs nuotoliniai mokymai, dalijamasi bibliotekos veiklos aktualijomis, apžvelgiamos populiariausios knygos, teikiamos įvairios naudingos nuorodos, skatinamas skaitymas, sausio 20 d. buvo surengtas pirmasis virtualus knygos pristatymas.
  • Biržų krašto muziejuje „Sėla" suintensyvėjo kai kurios  įprastos veiklos, kurioms karantino sąlygomis atsirado galimybė skirti daugiau dėmesio – tai eksponatų aprašymas, vertinimas tikrąja verte, skaitmeninimas ir viešinimas. Taip pat nenutrūksta ekspozicijų kūrimo ir atnaujinimo darbai: paroda iš Žemaičių „Alkos" muziejaus „Grafų de Šuazel Gufje paveldas: Plateliai--Papilys“ integruota į nuolatinę ekspoziciją, pertvarkomos kelios salės, dažomi baldai ir atnaujinamos kai kurios ekspozicijų detalės, rengiama Vabalninko skyriaus ekspozicija (pastato rūsyje). Taip pat teikiamos nuotolinės paslaugos – muziejaus darbuotojai sulaukia nemažai užklausų, į kurias atsakant  reikia surinkti istorinę ar ikonografinę medžiagą.
    Muziejus ruošiasi net keliems leidybos projektams.
  • Biržų turizmo informacijos centro darbuotojos tiesiogiai lankytojų karantino metu neaptarnauja, tačiau prireikus (elektroniniu paštu, telefonu ir kt.) suteikia visą reikalingą pagalbą ir informaciją norintiems įsigyti lėktuvų ar keltų bilietų, elektroninėje parduotuvėje prekiauja įvairiais suvenyrais su Biržų atributika. Taip pat yra ruošiamasi 2021 m. turizmo sezonui bei turizmo parodoms, ruošiama, atnaujinama ir nuolat pildoma Turizmo informacijos centro svetainės informacija ir naujienos, skirtos ne _tik Biržų rajono, miesto svečiams, bet ir patiems gyventojams.

Biržų rajono savivaldybės informacija