Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Tarptautinis projektinis susitikimas Celėje (Vokietija)

Tarptautinis projektinis susitikimas Celėje (Vokietija) Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos nuotr.

Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla nuo 2019 m. vykdo tarptautinį tarpmokyklinių partnerysčių projektą „Zusammen für ein gesundes Leben in Europa – Wir machen Schüler stark!“ (Sveika gyvensena Europoje – stiprūs ir sveiki mokiniai“) pagal Erasmus+ programą, kurią finansuoja Europos Komisija. Mokyklos partneriai šiame projekte yra mokyklos iš Skopje (Šiaurės Makedonija), Odense (Danija), Ljutomer (Slovėnija) ir projekto koordinatorius Celė (Vokietija). Projekto darbo kalbos yra vokiečių k. ir anglų k. Pagrindinė tema - fizinė ir emocinė sveikata.

Mokyklos komanda (2 mokytojai ir 4 mokiniai) lapkričio 22–28 dienomis dalyvavo tarptautiniame projekto susitikime Celėje (Vokietija). Laikas prabėgo labai greitai, kadangi vyko daug įdomių užsiėmimų. Tik atvykus vyko susipažinimo veiklos – ralis po mokyklą ir miestą, loginio mąstymo užsiėmimai. Viena diena buvo skirta sveikatingumui – vyko įvairūs sportiniai užsiėmimai (irklavimas, gimnastika, ištvermės ugdymas, boulingas), sveikos gyvensenos paskaitos – praktiniai mokymai: policijos atstovas papasakojo apie alkoholio žalią, mokiniams teko išbandyti reakcijos greitį užsidėjus1,18 promilių akinius, visuomenės sveikatos centro specialistės vaizdžiai supažindino su nikotino ir psichotropinių medžiagų žala. Bičių muziejuje – medaus tyrimų centre išragavome įvairių rūšių medaus ir sužinojome, kodėl yra gerai jį valgyti. Lankėmės Phaeno mokslo ir eksperimentų centre, turėjome galimybę praktiškai patys išbandyti daugybę mokykloje per pamokas tik teoriškai girdėtų dalykų. Volkswagen gamyklos lankytojų centras Autostadt sužavėjo mašinų gausa ir įvairove. Aplankėme kompiuterinės technikos ir robotikos muziejų, grįžome į praeitį (mokiniams daugelis prietaisų buvo nelabai žinomi), pamatėme dabartį, linksmai žaidėm su robotais kurdami jiems užduotis – nupiešti portretą, atspėti amžių, nuotaiką, palaikyti pokalbį, palydėti į ekspozicijų salę.... O paskutinę dieną visus smagiai nuteikė profesionalaus Paderborno klubo beisbolo žaidėjo pamoka, iš pradžių buvo gana sunku susigaudyti šio mums nelabai žinomo žaidimo taisyklėse, bet jas supratus, visi smagiai praleidom laiką beisbolo aikštelėje.

Dalyvaudami projekto veiklose susiradome naujų draugų, pagilinome vokiečių ir anglų kalbų žinias. Atsisveikinome iki 2022 metų vasario mėnesio. Kitas projekto susitikimas vyks Skopje (Šiaurės Makedonija).

Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos informacija