Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Vaikai turės naujus namus

Vaikai turės naujus namus Biržų rajono savivaldybės nuotr.

2021 m. spalio 14 d. Savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, Ekonomikos ir verslo komiteto pirmininkas Sigutis Štrėmas susitiko su Dainiumi Širmeliu, kurio įmonė stato bendruomeninius vaikų globos namus V. Kudirkos g. 108. Dainius Širmelis užtikrino, kad darbai vyksta sklandžiai, iki gruodžio mėnesio planuojama užbaigti mūro darbus ir uždengti stogą. Rangos darbų sutartis dėl bendruomeninių vaikų namų pasirašyta šių metų gegužės 27 dieną. Darbų atlikimo terminas – ne ilgiau nei 18 mėnesių. Taigi, vaikai  naujuosiuose namuose turėtų apsigyventi 2022 m. rudenį.

Sutarties vertė – 272 504, 10 eurų. Darbai turi būti atlikti pagal UAB „Synergy Solutions" parengtą techninį projektą, projekto Nr. SSI19053-01-TP. Taip įgyvendinamas projektas „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Biržų rajono savivaldybėje".

Šiuo metu bendruomeniniai vaikų globos namai įsikūrę nuomojamame name. Globos pertvarkos esmė yra, kad globos namai kuo mažiau primintų instituciją ir kuo daugiau tikrus namus, kuriuose gera, jauku. Pagrindinis skirtumas tarp institucinių ir bendruomeninių vaikų globos namų – pastaruosiuose didesnė pasirinkimo laisvė ir savarankiškumas. Bendruomeniniuose vaikų globos namuose gali gyventi ne daugiau kaip 8 vaikai, įprastai kambaryje įsikuria 2 vaikai, dažnai – biologiniai broliai ar seserys, dažniausiai vaikams suteikiama laisvė pasirinkti kokiame kambaryje ir su kuo norėtų gyventi. Kartu su vaiku aptariama jo dienotvarkė: kėlimasis, maisto gaminimas, ėjimas mokyklą, būrelius, pamokų ruoša, laisvalaikis, šventės, rūpesčiai ar džiaugsmai. Bendruomeniniuose vaikų globos namuose nors vaikai neturi vienos „mamos“ ir vieno „tėčio“, tačiau žmonių nėra per daug ir galima su jais užmegzti tvirtą ryšį, - pasikeisdami dirba keli socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Vaikas gali pasitikėti, nebebijo atsiverti, žino, kad juo besirūpinantis žmogus niekur nedings.

Tikimės, kad naujieji bendruomeniniai vaikų globos namai vaikams bus jaukūs ir atstos tikrus namus.

Biržų rajono savivaldybės informacija