Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Vaizdo stebėjimo kameros seniūnijose – jau greitai

Jau greitai Biržų rajono savivaldybės kaimiškųjų seniūnijų centrai taps saugesni – paskelbtas viešasis pirkimas vaizdo stebėjimo sistemai įsigyti. Vabalninke, Parovėjoje, Papilyje, Rinkuškiuose, Nemunėlio Radviliškyje, Pabiržėje ir Pačeriaukštėje planuojama įrengti iš viso 24 vaizdo stebėjimo kameras, kurių stebimas vaizdas bus įrašomas ir saugomas atskirame serveryje, o Viešosios tvarkos skyriaus ir seniūnijų specialistai jį galės bet kada peržiūrėti. Sutartį dėl kamerų įrengimo ir duomenų perdavimo su viešąjį pirkimą laimėjusia įmone tikimasi pasirašyti birželį. Darbams atlikti tiekėjas turės 4 mėn.

Pirkimas vykdomas ir darbai bus atliekami įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-457 „Gyvenimo kokybės gerinimas nepasiturinčiame pasienio regione, skatinant bendruomenių saugumą ir atsakingumą“(Improvement of living conditions in deprived cross border region by promotion of safe andresponsible communities / Safe community).

Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti gyvenimo sąlygas, kokybę ir saugumą Biržų rajono ir Aizkrauklės savivaldybėse. Tikslo bus siekiama įrengiant vaizdo stebėjimo kameras (kaimiškose seniūnijose), skatinant saugią kaimynystę ir išnaudojant gerąją pasienio regionų bendradarbiavimo patirtį. Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas yra ne tikslas, o priemonė skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tiek bendruomenių viduje, tiek išorėje, stiprinti saugios kaimynystės idėją, tokiu būdu teigiamai veikiant nepasiturinčiose teritorijoje esančių bendruomenių gyvenimo kokybę.

Projekto trukmė – 18 mėn. Projektu taip pat planuoti Biržų ir Aizkrauklės savivaldybių bendruomenių atstovų susitikimai bei gerosios patirties užtikrinant saugią kaimynystę mainai. Juos tikimasi organizuoti vos tik sušvelnės ar baigsis su COVID-19 pandemija susiję kelionių tarp valstybių apribojimai.

Viso projekto biudžetas – 232 097,85 EUR (įskaitant ERPF bendrafinansavimą 197 283,16 EUR). Biržams tenkanti lėšų dalis – 114 013,88 EUR (iš jų Europos regioninės plėtros fondo lėšos -  96 911,79 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 17 102,09 EUR).

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa,  www.latlit.eu; www.europa.eu;

Daugiau informacijos apie projektą: Jurga Bagamolovienė, 8 618 25832, jurga.bagamoloviene@birzai.lt .

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Biržų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Biržų rajono savivaldybės informacija