Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Lietuvos kariuomenės dienai skirtas renginių ciklas „Iš praeities - į ateitį“

2022-11-20 - 2022-11-23 Biržų pilies Arsenalo salė Nuo14:00iki20:00 photo

Lietuvos kariuomenės dienai skirtas renginių ciklas

„Iš praeities - į ateitį“

Kviečiame Lietuvos kariuomenės dieną paminėti kartu pagerbiant ir LDK valstybės veikėjus, didžiuosius kariuomenės etmonus, Biržų kunigaikštystės valdytojus -kunigaikščius Kristupą Radvilą Perkūną (minime 475-ąsias gimimo metines) ir Jonušą Radvilą (minime 410-ąsias gimimo metines).

Lapkričio 20 d.:

14.00 Vieno eksponato parodos „Radvilų patrankos sugrįžimas į Biržų pilies arsenalą“ pristatymas. Parodoje bus eksponuojama originali laivo patranka iš Nacionalinio jūrų muziejaus Gdanske (Lenkija).

 Biržų pilies arsenalas

15.00 Jungtinio pučiamųjų orkestro (Lietuva, Skandinavijos šalys) koncertas „Kai dūdos skamba, patrankos tyli“. Programoje: Lietuvos, Skandinavijos ir kt. Europos šalių kompozitorių kūriniai.

Biržų pilis, J. Bielinio viešosios bibliotekos salė.

Lapkričio 23 d.:

Kviečiame rajono mokyklų mokinius pagerbti Lietuvos kariuomenės savanorių, žuvusių ginant atkurtos valstybės laisvę, atminimą,  sugiedant Lietuvos himną prie jiems skirtų atminimo lentų Biržuose, Nemunėlio Radviliškyje, Pabiržėje, Papilyje ir Vabalninke.

17.00 LŠS Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Stepono Giedriko-Giriečio Biržų 501 kuopos šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija.

Biržų pilies arsenalas

17.30 Istorikų - dr. Deimanto Karvelio ir LR Seimo nario dr. Valdo Rakučio -diskusija apie Biržų-Dubingių kunigaikščius Kristupą Radvilą Perkūną ir Jonušą II Radvilą. V. Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas. Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų“ pristatymas.

Biržų pilies arsenalas