Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Paroda „Keramikos ir muzikos sintezė“

2021-10-29 - 2021-11-28 Biržų pilies didžioji parodų salė Nuo00:00iki00:00 photo

Jau ne vienerius metus graži bičiulystė sieja Biržų krašto muziejų „Sėla“ ir Ramygalos klubą „Savos erdvės“. Ir šiais metais muziejuje vyko klubo surengto simpoziumo kūrybinių darbų paroda „Keramikos ir muzikos sintezė“. 

Ramygaloje įsikūręs klubas nuo 2010-ųjų metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus. Jų sielą Laimą Kiškienę galima būtų pristatyti paprastai: dar viena Ramygalos šviesuolė, keramikė, dailės mokytoja. Bet yra daug stipriau: Laima Kiškienė čia gimė ir užaugo. Ji – ketvirtos kartos ramygalietė. Į simpoziumą jau ne pirmi metai kūrėjai iš Lietuvos ir Latvijos susirenka kurti muzikos instrumentų. „Mums visiems labai patiko. Buvo lipdomi įvairiausi muzikos instrumentai ir dekoratyvinės kompozicijos muzikos tema. O svarbiausia – Ramygalos krašto tradicijų atkūrimas, juk Ramygala kartu su Vilniumi kūrėsi“, – šypsosi L. Kiškienė. Parodoje pristatomi Skirmanto Petraičio, Audriaus Goko, Eigintos Beinortaitės, Genutės Vaičikauskienės, Skaidrės Račkaitytės, Gražinos Visockienės, Jolitos Šlepetienės, Ilonos June Junevičienės, Rasos Justaitės Gecevičienės, Elenos Aleksejevos, Laimos Kiškienės keramikos darbai.

Šį kartą prie keramikų parodos prisijungė Ėriškių kultūros centro praeitą vasarą jau antrą kartą Ėriškių organizuoto  tapybos plenero „A.R.T. Ėriškiai“ tapybos darbai. „Tapybos plenero temos nėra – nenorime įpareigoti menininkų, tad suteiksime jiems laisvę išsirinkti vietą Ėriškiuose, kurią norės įamžinti. Stebėjome, kaip kūrėjai dirbo pernai, todėl šiais metais norime paraginti Ėriškių gyventojus atkelti vartelius ir menininkus įsileisti į kiemą, suteikti galimybę užfiksuoti gyvenamąją aplinką“, – sako Ėriškių kultūros centro direktorė Justė Gusevaitė-Grižė. Parodoje pristatomi Eigintos Beinortaitės, Ramunės Buterlevičiūtės, Egidijaus Darulio, Kristinos Darulienės, Linos Dieninės, Daliaus Dirsės, Onutės Juškienės, Dovilės Kačinskaitės, Sigitos Klemkaitės, Vytauto Laisono, Žygimanto Milerio, Ričardo Pelecko, Editos Šimbelienės, Jolitos Šlepetienės, Genios Vaičikauskienės tapybos darbai.

2021 m. spalio 29 d. 17 val. kviečiame į susitikimą su kūrinių autoriais Biržų krašto muziejaus „Sėla“ didžiojoje parodų salėje. Tai bus ir paskutinė proga pamatyti tapybos plenero „A.R.T. Ėriškiai“ darbus. Paroda „Keramikos ir muzikos sintezė“ muziejuje dar veiks iki lapkričio 28 d.

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija