Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Susitikimas-seminaras "Savanorystė - galimybė dalintis artimo meile"

2022-09-24 - 2022-09-24 Biržų Caritas pastate (Rotušės g. 4) Nuo10:00iki00:00 photo

Šiandienos visuomenėje vis labiau pastebimas žmonių uždarumas.

Įtakos tam turi vis didėjantis užimtumo tempas, kai tiesiog nelieka laiko ar progos susitikti ir pasikalbėti su šalia esančiu žmogumi.

Ženklų pėdsaką paliko ir pandemija, ne tik fizinės izoliacijos, bet ir vidinės. To pasekmėje atsiveria žmogaus sužeistumai, kaip polinkis į depresiją ar priklausomybes. Viso rezultatas socialinė atskirtis, atmetimas ar net pasitraukimas iš gyvenimo. Todėl labai svarbu atpažinti tokius dalykus savo šeimoje, kaimynystėje ar darbe.

Net paprasčiausias žmogaus užkalbinimas tampa nauja viltimi matyti prasmingesnį gyvenimą. Parapija norėdama atliepti į šiuos iššūkius nori suburti savanorių grupę, kurie padėtų esančiose situacijose. Bus organizuojami seminarai – mokymai apie savanorystės svarbą ir bažnyčios socialinį modelį. Psichologas dalinsis įgūdžiais kaip pastebėti žmogaus pasikeitimus ir į juos reaguoti.

Bus pristatytos priemonės pagalbos žmogui turinčiam priklausomybių ir artimiesiems, kurie kenčia dėl to. Gilinsimės kaip lengviau priimti ligą, mirties žinią ir kaip su tuo susigyventi. Šiuos mokymus pavadinome „Padėdami kitiems - atrandame save“. Kiekvieno mūsų savivertė ir brandumas atsiskleidžia santykyje su kitu žmogumi. Gebėjimas būti sudėtingose situacijose augina mūsų atsakomybę. Tik atsakingas žmogus geba kurti ir tapti visuomenės nariu. Todėl labai tikimės kad šie užsiėmimai dalyviams suteiks žinių, patirties atpažinti sudėtingas situacijas ir padėti kitiems.

Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti ir tapti komanda galinčia padėti vieni kitiems.

Pirmasis susitikimas rugsėjo 24 d. 10 val. Biržų Carito pastate, Rotušės g. 4.

Dėl informacijos kreipkitės el. p. birzuparapija@gmail.com