Pranešimai apie korupciją

Korupcija (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) – tai pareigybinių teisių panaudojimas pasipelnymo tikslais. Korupcijos prevencija – korupcijos priežasčių, sąlygų atskleidimas ir šalinimas sudarant bei įgyvendinant atitinkamų priemonių sistemą, taip pat poveikis asmenims siekiant atgrasinti nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų darymo.


Pagrindinės korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos – kyšininkavimas, papirkimas, asmeninės naudos siekimas sau ar kitiems asmenims teikiant viešąsias paslaugas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimas, dokumentų suklastojimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, tarnybinės ar komercinės paslapties atskleidimas, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas, kyšininkavimo ar papirkimo nuslėpimas.


Jei savivaldybėje ar jos įstaigose susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, prašome pranešti elektroniniu paštu direktoriaus.pavaduotojas@birzai.lt Jei norite, kad Jūsų pateikta informacija būtų iš tiesų naudinga, būkite konkretūs – nepamirškite paminėti įvykio datos, vietos, su įvykiu susijusių asmenų vardų, pavardžių, einamų pareigų, įstaigų ar įmonių pavadinimų.

 

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2019-05-13 15:21:13