Išrinkti trūkstami Jaunimo reikalų tarybos jaunimo atstovai

Dvi dešimtis jaunimo lyderių ir aktyvistų susirinko į savivaldybės metrikacijos salę, kur vyko naujų jaunimo reikalų tarybos narių (jaunimo astovų) rinkimai.

                 Pasak rinkimus organizavusio jaunimo reikalų koordinatoriaus Merūno Jukonio, 3 jaunimo atstovams išvykus iš Biržų (į užsienį ar studijuoti), vienam dėl užimtumo nebegalėjus tęsti veiklos, iš 14 jaunimo reikalų tarybos narių jau trūko 4 ir nuspręsta organizuoti trūkstamų atstovų rinkimus. Po 6 kandidatų prisistatymo ir atsakymų į klausimus vyko balsavimas, kurio metu jaunimas išsirinko trūkstamus atstovus. Jais tapo Vilma Indrikonienė, Europos savanorių tarnybos savanorių Biržuose viena iš koordinatorių, Biržų miesto vietos veiklos grupės projektų vadovė, Rebeka Pešelytė – Biržų kultūros centro atviros jaunimo erdvės darbuotoja, Kamilė Vainorė – buvusi Biržų rajono mokinių tarybos pirmininkė, po studijų grįžusi gyventi į Biržus ir šiuo metu dirbanti UAB „Agaras“ personalo vadove, bei Vilniuje šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Žilvinas Kazlauskas, kuris greitu metu taip pat planuoja grįžti į Biržus. Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis prisiminė, kad Žilvinas prieš beveik 10 metų vienai dienai buvo ir „Biržų meras“, kai Savivaldybėje vyko projektas „Pilietiškumo mokykla“. „Pamenu, jam puikiai sekėsi.“ – linksmai kalbėjo M. Jukonis. Jaunimo reikalų koordinatorius džiaugėsi, kad į tarybos sudėtį pavyko įtraukti vyresnio jaunimo, grįžusio ar planuojančio grįžti į gimtąjį kraštą.
Rezerve liko Biržų veiklių mamų klubo vadovė Samanta Pipiraitė ir didžėjus Laimonas Leliukas.
                Jaunimo reikalų tarybą sudaro pusę jaunimo rinkti atstovai ir pusę – savivaldybės tarybos nariai ir administracijos darbuotojai. 1 atstovą deleguoja mokinių taryba. Be minėtų asmenų jaunimo reikalų tarybai taip pat priklauso Savivaldybės tarybos nariai – Audronė Garšvaitė, Kęstutis Armonas, Dalius Drevinskas, Mindaugas Balčiūnas ir Dominyka Tribienė (pirmininkė), Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius, jaunimo atstovai – Lilijana Butienė ir Jurgita Kregždaitė, moksleivių atstovė Akvilė Vidugirytė.

           Atsinaujinusi jaunimo reikalų taryba praeitą savaitę rinkosi į posėdį, kur išreiškė poziciją dėl jaunimo politikos finansavimo ir prioritetų bei perdavė ją merui, administracijai ir savivaldybės tarybai. Pasak jaunimo reikalų tarybos, jaunimo politikai šiais metais turi būti skirtas žymiai didesnis dėmesys, laukiami esminiai sprendimai ir pokyčiai.

„Jaunimo balsas“

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-15 06:29:52