Baigėsi projektas jaunimui „Kaimas kine, kinas kaime“

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje 2015 m. pavasarį startavęs jaunimui skirtas projektas „Kaimas kine, kinas kaime“ baigėsi atsisveikinimo ir apdovanojimų renginiu ir filmų peržiūra.


Bibliotekos vykdytas projektas, kuriam vadovavo skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aušra Jakubelskienė, buvo dalinai finansuotas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Bibliotekos pažangai 2“ fondo lėšomis. Baigiamajame projekto renginyje dalyvavo projekto dalyviai, meras Valdemaras Valkiūnas, vicemerė Irutė Varzienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis ir kiti. Sulaukta ir svečių – Donato Kubiliaus iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei kino režisieriaus Justino Krisiūno. Prieš metus projekto dalyvius mokęs kino kūrimo paslapčių, režisierius renginyje kalbėjo taip: „Kiekvienas jūsų kurtas filmukas, esantis viešojoje erdvėje, suras savo žiūrovą. Savo kūriniais pasieksite daug širdžių. Ačiū už pasaulio pamatymą pro kino kameros langelį.“


Renginio metu įvairiais prizais buvo apdovanotos visos 6 kūrybinės komandos, o filmuku – nugalėtoju tapo Biržų jaunimo komandos kurtas tikrais istoriniais faktais paremtas „Neužmiršti“. Šis filmas pelnė ir žiūrovų simpatijas, jiems jaunimo reikalų koordinatorius įteikė ir Jaunimo reikalų tarybos prizus. Jaunimo reikalų koordinatorius taip pat padėkojo ir apdovanojo projekto komandą ir džiaugėsi, kad vykdytas projektas skirtas ne tik miesto, bet ir kaimo jaunimui, nes pusę Biržų jaunimo gyvena kaime.

Net 16 mėnesių trukęs projektas daugiausia buvo skirtas jauniems žmonėms kaimo bendruomenėse. 2015 m. lapkritį jaunuoliai, bibliotekininkės ir mokytojos iš Meilūnų, Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės, Papilio ir Vabalninko bendruomenių bei Biržų miesto gilinosi į kino kūrimo paslaptis. Juos mokė kino režisierius Justinas Krisiūnas, kino prodiuserė Lina Murinaitė, „Balticum TV“ Biržų atstovybės regiono programų vyr. redaktorė Audronė Dambrauskienė, žurnalistė, „Biržiečių žodžio“ vyr. redaktorė Janina Bagdonienė.
Nuo šių metų kovo mėnesio iki vasaros pabaigos tęsėsi kūrybinis darbas: šešios komandos pradėjo filmavimus apie savo bendruomenių išskirtinumą ir unikalumą. Gauto finansavimo lėšomis įsigyta profesionali kamera, filmukų montavimo įranga, filmų demonstravimo ekranas.


Rugsėjo antrojoje pusėje sukurti trumpametražiai filmukai buvo pristatyti bendruomenėse ir Biržų mieste. Tai Papilio komandos filmukas „Kitoniškai“, Nemunėlio Radviliškio komandos „Nemunėlio Radviliškis“, pelnęs trečiąją vietą, Vabalninko „Margučių paslaptys“, Pačeriaukštės „Gyvenimas Pačeriaukštės mokykloje“, antrąją vietą pelniusi Meilūnų „Lamokėlių kapinių koplyčia“ ir Biržų komandos „Neužmiršti“.


Visus šiuos filmukus galima pamatyti „youtube.com“ portale, paieškos laukelyje suvedus projekto pavadinimą.  
Šiuo projektu kinas bibliotekoje nesibaigia, o tik prasideda. Nuo šiol 6 savaitgalius iš eilės  sekmadienio popietę bibliotekoje bus rodomi įvairūs filmai.


Parengta pagal bibliotekos informaciją

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-07 21:16:07