Stambiausios Biržų rajono įmonės
 

Stambiausios Biržų rajono įmonės: UAB ,,Agaras“ (mėsos ir jos produktų gamyba), AB ,,Siūlas“ (tekstilės gaminių gamyba), UAB „Biržų alus“ (alaus gamyba), Čygo-Kalkio TŪB ,,Rinkuškiai“ (alaus gamyba), UAB ,,Tyla“ (medienos gaminių gamyba).

AB "Siūlas" - http://www.siulas.lt


UAB "Agaras“
        
UAB “Agaras” – privataus kapitalo įmonė, įkurta 1991 m. Įmonės veiklos pradžioje pagrindinė veikla buvo gyvulių supirkimas ir jų eksportas į Latviją, Estiją, Lenkiją. Tuometinei Lietuvos valdžiai uždraudus gyvų gyvulių eksportą, buvo įsigyti žemės ūkio bendrovės gyvulininkystės komplekso pastatai, įrengta pirmoji ir tuo metu geriausia Lietuvoje skerdykla.
2003 metais šalia senosios skerdyklos buvo pastatyta nauja 7500 m2 skerdykla su valymo įrenginiais. Naujojoje skerdykloje per pamainą galima paskersti 320 galvijų ir 960 kiaulių.
2003 m. gruodžio 23 d. UAB “Agaras” skerdyklai suteiktas Europos Sąjungos sertifikatas LT 36-09 EEB, suteikiantis teisę eksportuoti skerdenas ir išpjaustytą mėsą visoje Europos Sąjungos teritorijoje.
2003 m. bendrovėje buvo pagaminta 5 tūkst.t jautienos skerdenos ir 1200 t išpjaustytos jautienos, 2 tūkst. t kiaulienos, 938 t subproduktų ir 800 t odų. 2003 m. UAB “Agaras” buvo didžiausias šviežios mėsos eksportuotojas. Šiuo metu bendrovė skerdeną eksportuoja į Latviją, Estiją. Apie 45 proc. įmonės produkcijos eksportuojama.
UAB “Agaras” yra viena didžiausių šviežios mėsos gamintojų ir pardavėjų Lietuvoje. Apie 86 % skerdenos parduodama didmeninėje prekyboje. 
Skerdiena gaminama  iš Lietuvoje užaugintų gyvulių.
UAB “Agaras” skerdykloje yra įdiegta RVSVT sistema, suteikianti galimybę nustatyti rizikos taškus ir užtikrinanti jų kontrolę, todėl klientams yra patiekiama tik aukščiausios rūšies produkcija.

UAB Agaras                                          
Vytauto g. 5                                             
41173 Biržai, Lietuva                               
Tel. 8 450 31458                                    
agaras@post.omnitel.net
http://www.agaras.lt
                                 

UAB "Tyla"

UAB “Tyla” įkurta 1990 m. Iš pradžių įmonės veiklos krypčių buvo daug - nuo prekybos iki statybos montavimo darbų. Nuo 1994 m. užsiima medienos gaminių – tvorų, lauko baldų, skydų, saunų kabinų, pirčių, pavėsinių, vasarnamių, gyvenamųjų namų - gamyba. Pamažu tai tapo pagrindine įmonės veikla. Apie 95 proc. visos produkcijos eksportuojama. Daugiausiai firmos gaminių iškeliauja į Vokietiją, šiais metais pradėtas eksportas į Airiją, Norvegiją, per partnerius Vokietijoje gaminiai pasiekia Ispaniją. Lietuvoje per įmonės partnerių prekybos tinklą galima įsigyti „Tyloje“ pagamintų saunų kabinų.
Per metus įmonė pagamina apie 500 įvairių vasarnamių , 10-15 gyvenamųjų namų , 1000 saunų kabinų  bei įvairių tvorų , skydų , lauko baldų ir pan. Gamybai naudojama iš šiaurinės Rusijos dalies importuota eglės mediena. Džiovintą medieną įmonė perka iš švedų kompanijos „Storaenso“ gamyklos Estijoje. Saunų gultams bei kai kuriems saunų kabinų modeliams gaminti naudojamos ir  vietinės žaliavos - juodalksnis bei drebulė. Šiuo metu įmonėje dirba apie 130 darbuotojų.
Įmonė tekia ir viešbučio paslaugas. 1998 m. statytas viešbutis "Tyla" įsikūręs Biržų miesto pakraštyje, šalia Kilučių ežero ir Apaščios upės miesto parko zonoje. Jame dažniausiai apsistoja verslo reikalais keliaujantys žmonės. Įvairios firmos ir valstybinės  institucijos čia rengia seminarus, konferencijas, organizuoja aukšto lygio susitikimus (viešbutyje vyko Lietuvos ir Latvijos ministrų pirmininkų susitikimas, Baltijos asamblėjos sesijos ir kt.). Viešbutį mėgsta užsienio verslininkai, keliaujantys link Estijos arba Vilniaus. Viešbutyje "Tyla" - puikios sąlygos konstruktyviam darbui ir ramiam poilsiui!

UAB "Tyla"
Kilučių g. 7
LT- 41154   Biržai
Tel.: (8-450) 32741, (8-450) 31122,  faks.: (8-450) 32570


UAB „Biržų alus“

Alaus darykla Biržuose įkurta dar 1686 m. kunigaikštytės  Karolinos Liudvikos Radvilaitės nurodymu. Vėliau alaus daryklą iš nusigyvenusių Radvilų perėmė grafai Tiškevičiai.
Biržų krašto muziejuje „Sėla“ saugoma 1811 metais pagaminto alaus etiketė rodo, kad senojoje darykloje pagamintas alus buvo itin vertinamas. Etiketėje parašyta, kad Biržų alaus darykloje pagamintas „Bavarijos alus“ pačioje alaus gimtinėje Vokietijoje buvo apdovanotas parodų medaliais.
Keičiantis santvarkoms alaus darykla buvo nugriauta ir vėl atstatyta, kol galiausiai 1996 m. reorganizuota į savarankišką įmonę ir jai sugrąžintas  senasis pavadinimas „Biržų alus“.
2004  m. UAB „Biržų alus“ rekonstravo alaus daryklą, modernizavo  fermentavimo cechą. Alaus daryklos rekonstrukcijos metu visai atsitiktinai buvo atrastas senas rūsys, kuriame dabar rengiamos alaus degustacijos.
2011 metų pabaigoje fermentavimo cechas buvo išplėstas. Dabar gaminama apie 30 rūšių alaus, įmonės produkcija parduodama visoje Lietuvoje.
Nors darykloje daug kas yra pakeista, tačiau įmonė verda išskirtinai tradicinį alų, kuris  kaip ir senais laikais nokinamas šaltuose senoviniuose rūsiuose.
Biržų alaus technologijos ir gamybos paslaptys yra Radvilų ir grafo Tiškevičiaus laikų palikimas. Visos alaus rūšys, gaminamos darykloje, yra išlaikiusios geriausias Šiaurės Lietuvos alaus gamybos tradicijas. UAB „Biržų alus“ puoselėja ir tęsia tradicijas, siekia išlaikyti ir perduoti savo žinias ateinančioms kartoms.

UAB „Biržų alus“
Rotušės g. 22, LT-41137 Biržai
Tel., faks. (8 450) 36 141
Tel. (8 450) 36  731
El. paštas: info@birzualus.lt
http://www.birzualus.lt

Čygo - Kalkio TŪB "Rinkuškiai"

Tikroji ūkinė bendrija „Rinkuškiai” yra lietuviško kapitalo įmonė. Alaus darykla buvo įkurta 1991 metais Biržų rajone, Biržų kaime. Trys jos steigėjai – Rimantas Čygas, Petras Kalkys ir Sigitas Kalkys iš nedidelės įmonės išaugino stiprią, konkurencingą, savitą alaus asortimentą siūlančią, Biržų alaus krašto tradicijas tęsiančią, modernią alaus daryklą. Išskirtinis Rinkuškių alaus bruožas – natūralumas. Kiekvienai alaus rūšiai misa tekinama nuo miežinio salyklo. Pagrindinės alaus gamybos žaliavos: vanduo, miežinis salyklas ir apyniai. Rinkuškių aludariai nenaudoja technologijų, leidžiančių, į alų po brandinimo pridėti vandens, trumpinti alaus brandinimo laiką.. Svarbiausia – pateikti į rinką kuo geresnės kokybės alų, išlaikant gilias Biržų krašto aludarystės tradicijas, bei nuolatos tobulėjant.
Rinkuškiai verda ne tik alų, taip pat gaminami vaisvandeniai, giros gėrimas, gazuotas ir negazuotas vanduo. Per visą įmonės gyvavimo laiką jos plotas nuo 30 arų išaugo iki 1,7 hektaro. Šiuo metu alaus darykloje dirba apie 100 žmonių.
Produkcija eksportuojama į Latviją, Jungtinę Karalystę, JAV.
2011m. alaus darykla „Rinkuskiai“ atidarė restoraną „Alaus kelias“, kurį spėjo pamėgti ne tik biržiečiai, bet ir Biržų miesto svečiai.

Čygo – Kalkio TŪB „Rinkuškiai“
Alyvų g. 8, Biržų k., 41180 Biržų r., Lietuva
Tel. (8 450) 3 52 93. Faks. (8 450) 3 20 79.
Užsakymai tel.: (8-450) 33 8 44
El. paštas: rinkuskiai@rinkuskiai.lt
alauskelias@rinkuskiai.lt
http://www.rinkuskiai.lt

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2012-07-25 10:40:21