Griežtinami higienos reikalavimai prekybos vietose 2020-03-24

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose.

Parduotuvės, prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimo veikla, taip pat turgavietės, vykdančios maisto pardavimo veiklą, įpareigotos riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus, prie įėjimo į prekybos vietas paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi.

Kol galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo. Prekybos vietose turi būti užtikrinta, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.

Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele.

Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei. Šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną. Taip pat uždrausta prekybos vietose dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus dirbančius nuotoliniu būdu. Uždrausta asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu lankytis prekybos vietose.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.


Parengta pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

Dalintis Facebook