SAVANORYSTĖ

 

Skelbiama registracija dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje 2020 m. II-ąjį pusmetį. Tarnybos pradžia numatoma liepos mėnesį*. Registracija atvira iki gegužės 18 d. 17:00 val. REGISTRACIJOS NUORODA: https://jst.jrd.lt/newCandidate

 

Užsiregistravusiųjų kontaktai, po gegužės 18 d. perduodami apskritį kuruojančios savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos laiką ir laisvų vietų programoje skaičių toje savivaldybėje, į kurią savanoris(ė) registravosi. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei. Labai svarbu įvesti teisingą telefono numerį bei el. pašto adresą. Taip pat nepamirškite tikrinti elektroninio pašto, kuriuo registravotės!  

 

* tarnybos pradžiai įtakos gali turėti karantino sąlygos šalyje.  

 

 Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į Jaunimo reikalų departamento specialistę: +370 633 21906 / milda.lukoseviciute@jrd.lt.

 

 Daugiau informacijos apie programą:  https://jrd.lt/savanoryste/jst  


KVIETIMAS SAVANORIŠKĄ VEIKLĄ ORGANIZUOJANČIAS ORGANIZACIJAS TEIKTI PRAŠYMUS DĖL JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS ĮGYVENDINIMO BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE DALINIO FINANSAVIMO

----------------

Jauni žmonės (14-29 m.), planuojantys atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) 2020 metais, kviečiami registruotis į JST savanorių duomenų bazę,

Skelbiama papildoma registracija į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2020 m. I-ojo pusmečio laisvas vietas. Papildomos registracijos metu užsiregistravę asmenys bus kviečiami tarnybą pradėti ne vėliau kaip š.m. kovo 20 d.

Registracija į laisvas 2020 m. I-ojo pusmečio vietas atvira nuo 2020 m. vasario 20d. 12:00iki kovo 10d.12:00val.

REGISTRACIJOS NUORODA https://jst.jrd.lt/newCandidate

-------------------------

Savanorystė Lietuvoje ir užsienyje

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma LRS savanoriškos veiklos įstatyme. Kiekviena organizacija numato savanorių poreikį bei atitinkamą profilį, o susitikus gyvai derinami abiejų pusių lūkesčiai: užduotys, veiklų apimtys, tvarakraštis, komunikacija derinant abiejų šalių galimybes. Bet kuri nepelno siekianti organizacija gali pasirašyti dvišalę savanoriškos veiklos sutartį ir pasitelkti savanorius. Savanoriai rasti dominančią organizaciją gali savarankiškai duomenų bazėse (žr. toliau), kreiptis tiesiai įdomaninančią organizaciją arba į Savanorišką veiklą organizuojančią (SVO) organizaciją savo rajone

Savanoriška veikla gali būti labai įvairių formų - savanoriška veikla ir savanoriška tarnyba, vietinė, nacionalinė ir tarptautinė savanoriška veikla, trumpalaikė ir ilgalaikė. Kiekviena forma turi savų pranašumų, tad laai svarbu pasirinkti ne tik temą, bet ir formą, atitinkančią savanorio poreikius. Toliau rasite informacijos apie savanoriškos tarnybos programas, kuriose kviečiami dalyvauti jauni Lietuvoje gyvenantys žmonės.

Jaunimo savanoriška tarnyba

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje  organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

Organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu.

 2020 m. JST programa yra pripažįstama 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Daugiau informacijos

BIRŽŲ RAJONE VIETINIUS SAVANORIUS KOORDINUOJANTI ORGANIZACIJA

Jaunimo asociacija „Tau penki“

Vadovas: Rokas Bėliakas

Telefonas: +370 601 16 151
E. paštas: rokasbel@gmail.com

 

Europos solidarumo korpusas

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui (18-30 m.) galimybių savanoriaujant, atliekant praktiką, dirbant, įgyvendinant pačių inicijuotus projektus – kurti naudą vietos ar visos Europos bendruomenėms.

Savanoriškos veiklos projektai:

  • Individualios savanoriškos veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę 2–12 mėn. visą darbo dieną vykdyti savanorišką veiklą pasirinktoje organizacijoje savo šalyje arba užsienyje.
  • Grupinės savanoriškos veiklos projektai, trunkantys 2 sav. – 2 mėn., suteikia galimybę 10–40 jaunų žmonių iš bent dviejų šalių grupei visą darbo dieną veikti solidarumo veiklose.
  • Taip pat pripažįstama 3 mėnesių tarptautinė savanoriška veikla pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“. 

2020 m. 3 mėnesių tarptautinė savanoriška veikla pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ yra pripažįstama 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Daugiau informacijos

Jei ieškai vietos savanoriškai veiklai Lietuvoje, ieškok čia:

http://buksavanoriu.lt 

http://www.cv.lt/savanoryste
http://savanoriaujam.lt
http://www.sportosavanoriai.lt/
http://kulturossavanoriai.lt/

 

Naudingos nuorodos:

JTBA administruojama programos „Veiklus jaunimas“ paprogramė  „Europos savanorių tarnyba“  

Informacija apie savanorystę

http://www.zinauviska.lt/lt/savanoryste/kas-tai
http://www.3sektorius.lt/pilietines-iniciatyvos/savanoriau/
http://ec.europa.eu/lietuva/abc_of_the_eu/duk/savanoryste/faktai_skaiciai_savanoryste_lt.htm
http://www.ldb.lt/jaunimui/ieskantiems/Puslapiai/savanoriu_veikla.aspx
www.jtba.lt 

 

Biržų rajono įstaigos, kuriose galima savanoriauti

 

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2020-04-21 13:08:30