KORONAVIRUSAS. SVARBI INFORMACIJA (iki 2020-03-26) 2020-04-01

 

Rūpinkimės savo ir šalia esančių saugumu

 

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas, kad būtų sustabdytas korono viruso COVID-19 plitimas. Tokios priemonės būtinos, kad apsaugotume save ir kitus nuo sunkios ligos.  Gyvenimas karantino sąlygomis, specialios priemonės – didelis iššūkis visiems, kurie nėra susidūrę su tokia situacija. Tai iššūkis ir Savivaldybės vadovams, visiems Savivaldybės administracijos skyriams, kurie užtikrins  būtiniausių paslaugų teikimą rajono gyventojams.

Kasdien gauname daug įvairios oficialios informacijos visomis masinio informavimo priemonėmis, mobiliuoju telekomunikacijų tinklu. Išklausykime, neignoruokime oficialių nurodymų. Ir nemanykime, kad mes, gyvendami atokiai nuo šalies didmiesčių, esame saugūs ir visos priemonės yra perteklinės. Biržų rajone iki pirmadienio pietų nebuvo nustatytas nė vienas korono viruso atvejis. Tačiau situacija keičiasi valandomis, pavojų vieni kitiems galime sukelti patys. Biržiečiai keliauja, dirba užsieniuose, ne vienas ir šiomis dienomis grįžo iš šalių, kur didelis viruso protrūkis. Kreipiuosi į sugrįžusiuosius: jūsų sąmoningumas padės neplisti ligai. Izoliuokitės, griežtai laikykitės visų privalomų apribojimų.

Neturime galimybės patikrinti, ar kiekvienas, kiek anksčiau grįžęs iš ligos protrūkio zonų, save izoliavo, girdime nuogąstavimų, kad Biržuose yra žmonių, kurie neatsakingai nuslėpė savo lankymąsi užsienio šalyse. Svarbiausias kontrolierius turi būti jūsų sąžinė, jūsų sąmoningumas. Mes turime galimybę mokytis iš skaudžios kitų šalių patirties ir nekartoti tokių klaidų.

Visų Biržų rajono gyventojų prašau supratingumo. Privalome laikytis karantino reikalavimų, saugoti save, saugoti kitus. Ir primenu, kad už karantino reikalavimų pažeidimus numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.


Vytas JARECKAS, rajono Savivaldybės merasInformacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:

  • Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;
  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą);
  • elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt

       Taip pat aktuali informacija skelbiama www.koronastop.ltDažniausiai užduodami klausimai dėl COVID-19:

https://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19


 Dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose

2020-03-24

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. sprendimu Nr. V-499, nuo 2020 m. kovo 24 d. visiems sąlytį turėjusiems asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių ir neturintiems COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) klinikinių simptomų, skiriama 14 dienų izoliacija savivaldybių administracijų numatytose patalpose.

Visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie asmenis, kuriems dėl nustatytos COVID-19 ligos pasireiškė lengvi simptomai ir jų sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai, ir kurie turi būti pervežami į savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybių administracijos, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti sąlytį turėjusių asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių, pervežimą iš oro uostų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir kitų tarptautinių sienos kirtimo punktų į savivaldybės administracijos numatytas patalpas ir organizuoti jų tolimesnį pervežimą į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Grįžtantiems asmenims dėl karantinavimosi Biržų rajono savivaldybėje kreiptis į apgyvendinimo koordinatorę Eriką Kazlauskaitę (tel. 8-698-18435). Gyventojams aktualią informaciją šiuo klausimu teikia Biržų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Kęstutis Knizikevičius (tel. 8-616-52056).

 

 Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija

 

 

Dėl daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpų dezinfekcijos  2020-03-24

Informuojame, kad Aplinkos ministerijos tinklapyje yra paskelbtos rekomendacijos daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms, butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkams ir jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiantiems asmenims, raginančios daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių koronaviruso (COVID-19) paplitimo grėsmei mažinti, organizuojant bendrojo naudojimo patalpų valymą periodiškai dezinfekuoti dažniausiai liečiamas vietas – durų rankenas, telefonspynių ir liftų mygtukus, laiptinių turėklus. Tai raginami daryti ir daugiabučio namų gyventojai bei kitų patalpų savininkai ir naudotojai.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintas rekomendacijas, aplinkai valyti ir dezinfekuoti rekomenduojama naudoti 0,1% natrio hipochloritą (skiesti santykiu 1:50, jeigu naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5%). Paviršius, kuriuos natrio hipochloritas gali sugadinti, reikia valyti 70% koncentracijos etanoliu. Prieš naudojant dezinfekcines medžiagas, būtina kiekvieną paviršių nuvalyti neutraliu plovikliu. Panaudotas valymo ar dezinfekavimo priemones po kiekvieno valymo reikia išmesti kaip užterštas atliekas, o daugkartinio naudojimo valymo priemonės turi būti dezinfekuojamos papildomai.

Organizuojant dezinfekavimo procedūras, būtina užtikrinti jas atliekančių žmonių apsaugą, aprūpinti juos darbo ir saugos priemonėmis, kaip tai numato teisės aktai (Lietuvos higienos norma HN 90:2011 „Dezinfekcijos, dezinsekcijos ir deratizacijos bendrieji saugos reikalavimai“).

Rekomenduojame dezinfekavimą vykdyti vadovaujantis Aplinkos ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktomis rekomendacijomis dėl daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo patalpų valymo ir dezinfekcijos, kuo dažniau vėdinti laiptinių patalpas plačiai atvėrus langus, dienos metu, siekiant užtikrinti efektyvų laiptinės patalpų vėdinimą, palikti atidarytas laiptinės duris.


Biržų rajono savivaldybės informacija

 

Griežtinami higienos reikalavimai prekybos vietose 2020-03-24

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose.

Parduotuvės, prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimo veikla, taip pat turgavietės, vykdančios maisto pardavimo veiklą, įpareigotos riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus, prie įėjimo į prekybos vietas paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi.

Kol galioja karantinas, prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo. Prekybos vietose turi būti užtikrinta, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.

Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele.

Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei. Šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną. Taip pat uždrausta prekybos vietose dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus dirbančius nuotoliniu būdu. Uždrausta asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu lankytis prekybos vietose.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.


Parengta pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

 

 

Kviečiame savanorius prisidėti prie ekstremalios situacijos suvaldymo 2020-03-24
Kreipiamės į jaunimą (pilnamečius asmenis) ir į visus, galinčius visuomeniškai prisidėti prie ekstremalios situacijos suvaldymo.

Kviečiame savanoriauti ir prašome pagalbos pasiruošiant priimti asmenis izoliacijai, užtikrinant tvarką, sklandų darbą asmenų izoliacijai skirtose patalpose.
Labai laukiame žmonių, kurie galėtų prisidėti valdant koronaviruso situaciją Biržų rajono savivaldybėje, kontaktų.

Visus, galinčius prisidėti, prašome kreiptis į:
Rebeką Pešelytę, Biržų švietimo pagalbos tarnybos Atviros jaunimo erdvės specialistę darbui su jaunimu, tel. 8 681 29 927 arba asmenine žinute, taip pat paskyroje https://www.facebook.com/rebeka.peselyte;
Kęstutį Knizikevičių,
Biržų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėją, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovą, el. p. kestutis.knizikevicius@birzai.lt, tel. 8 616 52 056.


Biržų rajono savivaldybės informacija


Dėvėkime asmens apsaugos priemones viešose vietose 2020-03-24

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. sprendimu Nr. V-495, gyventojams rekomenduojama:

  • Viešose vietose dėvėti medicinines kaukes (nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę – medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną), išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.
  • Viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Gyventojai įpareigojami vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Saugokime save ir vieni kitus – tik taip galima užkirsti kelią tolimesniam viruso plitimui


Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija


Keičiasi lankymosi parkuose ir kitose viešose erdvėse tvarka 

2020-03-24

 

Nuo š. m. kovo 19 dienos įsigalioja nauji apribojimai siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą. Parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės gali vaikščioti, būriuotis tik mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo. Sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Net ir paskelbus karantiną, vyresnio amžiaus žmonės negirdi prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelėse. Toks elgesys padeda virusui plisti toliau. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Patariama prašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


 

KORONAVIRUSAS. 10 atvejų Biržų rajone 2020-03-24

 Kovo 24-osios rytą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas informavo, kad Biržų rajone nustatyti dar 9 koronavirusu sergantys asmenys.

Visų biržiečių prašome atidžiai laikytis karantino sąlygų: saugoti save ir kitus, jausti atsakomybę už kito žmogaus gyvybę ir sveikatą!


Biržų rajono savivaldybės informacija


 

KORONAVIRUSAS. Patvirtintas susirgimo atvejis biržiečiui 2020-03-22

 Brangūs biržiečiai,

Koronoviruso (COVID-19) plitimas neaplenkė ir Biržų rajono. Kovo 22 d.  2 val. gavome informaciją, kad patvirtintas susirgimo atvejis Biržų miesto gyventojui. Jis kovo 10 d. grįžo iš Norvegijos. Po LR sveikatos ministro kovo 13 d. sprendimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių, buvo karantino sąlygomis namuose. Kovo 21 d. sunegalavo, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo atliktas tyrimas ir nustatyta koronovirusinė infekcija. Su asmeniu kontaktavę asmenys informuojami.

Kasdien gauname daug įvairios oficialios informacijos visomis masinio informavimo priemonėmis. Išklausykime, neignoruokime oficialių nurodymų. Tačiau situacija keičiasi valandomis, pavojų vieni kitiems galime sukelti patys.

Kreipiuosi į sugrįžusiuosius: jūsų sąmoningumas padės neplisti ligai. Izoliuokitės, griežtai laikykitės visų privalomų apribojimų.

Kreipiuosi į senjorus: stenkitės neišeiti iš namų, be būtiniausio reikalo nevaikščiokite po parduotuves. Jei privalote išeiti iš namų, laikykitės bent 2 metrų atstumo nuo praeivių, nesišnekučiuokite gatvėse.

Mielos mamos ir tėčiai, neveskite vaikų į žaidimo aikšteles, parkus, kuriuose lankosi daugiau žmonių.

Šiomis dienomis į Biržus iš užsienio grįžta daug žmonių. Neturime galimybės patikrinti, ar kiekvienas, save izoliavo, ar kiekvienas biržietis laikosi visų apribjimų dėl buvimo viešosiose erdvėse. Svarbiausias kontrolierius turi būti jūsų sąžinė, jūsų sąmoningumas. O jei to nėra, apie asmenis, nesilaikančius karantino reikalavimų, galima pranešti policijos pareigūnams, Visuomenės sveikatos centrui. Primenu, kad už karantino reikalavimų pažeidimus numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.

Visų Biržų rajono gyventojų prašau supratingumo. Privalome laikytis karantino reikalavimų, saugoti save, saugoti kitus.


Savivaldybės meras Vytas Jareckas

 

Lietuvos pašto veiklos pokyčiai karantino metu 2020-03-18

Šalyje paskelbus karantiną, Lietuvos paštas, kaip strateginė įmonė, tęsia savo veiklą. Dedame visas pastangas, kad užtikrintume kuo sklandesnį klientų aptarnavimą. Siekdamas minimizuoti rizikas savo klientams ir prisiimdamas atsakomybę už savo darbuotojų sveikatą, nuo kovo 16 d. iki 30 d. Lietuvos paštas taikys veiklos apribojimus, dėl kurių tikisi Jūsų supratimo.

SAVITARNA MANO SIUNTOS. Karantino laikotarpiu rekomenduojame vengti tiesioginio kontakto su žmonėmis ir siuntas formuoti naudojantis savitarna manosiuntos.post.lt. Per savitarną suformuotas siuntas galėsite palikti pašte nelaukdami eilėje.

LP EXPRESS TERMINALAI. Siuntas ir toliau bus galima siųsti ir gauti naudojantis LP EXPRESS terminalais. Esant galimybei į terminalus bus nukreipiamos ir registruotos pašto siuntos, netelpančios į pašto dėžutes. Rekomenduojame karantino laikotarpiu rinktis šį būdą – siuntas išsiųsite ir atsiimsite be papildomo kontakto su žmonėmis, taip apsaugosite save ir siuntos gavėją. LP EXPRESS siuntos bei terminalai veikia 24/7 ir yra reguliariai dezinfekuojami.

LP EXPRESS KURJERIAI. Kurjeriai siuntas pristatys tik iki slenksčio – neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje. Informuojame, kad siuntos su išperkamuoju mokesčiu (COD) galės būti apmokamos tik banko kortele – KURJERIAI GRYNŲJŲ PINIGŲ NEPRIIMS.

PAŠTO SKYRIAI. Pašto skyriuose mažinama paslaugų apimtis. Verslo klientams bus teikiamos tik būtinosios paslaugos: siuntų ir laiškų priėmimas bei išdavimas. Karantino laikotarpiu mažmeninės prekės neparduodamos, galima įsigyti tik pašto ženklų, pakuočių ir kitas pakavimo prekių. Siuntų pakavimo paslauga neteikiama. Ribojamas klientų skaičius skyriuje (vienu metu skyriuje galės būti tiek žmonių, kiek yra veikiančių klientų aptarnavimo vietų).

„PayPost“ skyriuose paslaugos laikinai nebus teikiamos.

LAIŠKININKŲ TEIKIAMOS PAŠTO PASLAUGOS. Šiuo laikotarpiu verslo klientų siuntų paėmimą laiškininkas turi atlikti be kontakto su klientu. Verslo klientus raginame savo siuntas palikti pašto siuntų dėžėje arba prie durų su laiškininku sutartoje vietoje (jei verslo klientas pašto siuntų dėžės neturi), kad laiškininkui nereikėtų eiti į patalpą. Klientams tiesiogiai (į rankas) bus pristatomos tik siuntos su procesiniais dokumentais, juos įteikiant iki slenksčio – pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų biuro patalpų viduje. Į gaunamųjų laiškų dėžutes telpanti prenumerata, paprastos ir registruotos siuntos, neadresuota reklama, reklaminės pašto siuntos bus įmetamos į jas, neidentifikuojant klientų (nebus gavėjo parašo bei informacijos, kam įteikėme siuntą). Į gaunamų laiškų dėžutę netelpančios siuntos klientams į namus nebus pristatomos – jos bus išduodamos pašte arba, esant galimybei, pristatomos į LP EXPRESS terminalus, apie tai informuojant gavėją SMS žinute arba pranešimu.

TARPTAUTINĖS SIUNTOS. Dėl priimtų susisiekimo su užsienio valstybėmis apribojimų karantino periodu, keičiasi įprasti pašto siuntų pristatymo maršrutai ir būdai, todėl tarptautinės siuntos vėluos.

 PRAŠOME:

• Siuntas siųsti naudojantis be žmogiškojo kontakto veikiančiais LP EXPRESS terminalais, dirbančiais 24/7.

• Siekiant mažinti kontaktą, naudotis Lietuvos pašto savitarna, paruošiant siuntas namie: www.manosiuntos.post.lt

• Pagal galimybes atidėti bet kokį vizitą į pašto skyrius.

• Pašto skyriuose laikytis pašto darbuotojų nurodymų.

Lietuvos pašto informacija


 

Atšaukiamas traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų 2020 m. techninių apžiūrų grafikas 2020-03-17

 Informuojame, kad atšaukiamas traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų 2020 m. techninių apžiūrų grafikas. Pasibaigus karantinui informacija bus tikslinama. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis telefonu +370 616 93619.

 

Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija


 

Biržų rajone vietinio susisiekimo maršrutais keleiviai bus vežami nemokamai 2020-03-17

 Kovo 17 dieną skubos tvarka buvo sušauktas tryliktasis Savivaldybės tarybos posėdis. Jame svarstytas vienas sprendimo projektas: Dėl UAB Biržų autobusų parko keleivių nemokamo vežimo autobusais reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais.

Toks sprendimo projektas buvo parengtas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – 2020 m. kovo 12 d. sprendimą Nr. V-351 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“.

Savivaldybės tarybos posėdis vyko nuotoliniu būdu. Susipažinę su jiems atsiųstu sprendimo projektu ir aiškinamuoju raštu, Tarybos nariai balsavo telefonu, savo balsavimą patvirtino elektroniniu paštu. 23 Tarybos nariai balsavo už sprendimo projektą.

Sprendimu nustatyta, kad visi uždarosios akcinės bendrovės Biržų autobusų parko keleiviai visais vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais (miesto ir priemiestiniais) karantino režimo Lietuvos Respublikos teritorijoje metu vežami nemokamai.

Nustatyta, kad UAB Biržų autobusų parko nuostoliai, susidarę vežant keleivius vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais dėl šio sprendimo 1 punkte nurodyto nemokamo važiavimo, yra kompensuojami iš Biržų rajono savivaldybės biudžeto lėšų teisės aktų nustatyta tvarka.

Priminsime, kad Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 punkte nustatyta, kad  viena iš savarankiškųjų savivaldybės funkcijų yra keleivių vežimo vietiniais maršrutais organizavimas, lengvatinio keleivių vežimo kompensacijų skaičiavimas ir mokėjimas; 16  straipsnio 2 dalies 37 punkte nustatyta, kad savivaldybės tarybos nustato tarifus už keleivių vežimą vietiniais maršrutais.

Sprendimas dėl nemokamo keleivių vežimo vietiniais reguliariaisiais reisais Biržų rajone įsigalios nuo kovo 18 dienos.


Biržų rajono savivaldybės informacija

 

Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba dirba nuotoliniu būdu

 

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimą Nr.152 „Dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ visoje šalyje dėl COVID-19 plitimo grėsmės paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, į situaciją, susijusią su COVID-19 plitimu Europoje ir siekiant užtikrinti saugias ir sveikas pareigūnų ir darbuotojų darbo sąlygas, gyventojų priėmimas VPGT patalpose neorganizuojamas.

Visos paslaugos teikiamos elektroninėje erdvėje arba telefonu.

Galima kreiptis elektroniniu paštu  birzai.pgt@vpgt.lt

PGT viršininkas Mantgirdas Ivaška, tel. (8 450) 69771, 8 682 73 986, el. p. mantgirdas.ivaska@vpgt.lt

Vyriausioji specialistė Daiva Dovydėnienė, tel. (8 450) 69772, 8 652 49 542,  el. p. daiva.dovydeniene@vpgt.lt

Inspektorė Angelė Darčkienė,  tel. (8 450) 69774, 8 652 49 541, el. p. angele.darckiene@vpgt.lt

 


Dėl maisto produktų pristatymo atskiroms žmonių grupėms 2020-03-17

 Informuojame, kad asmenims, kuriems nėra teikiamos lankomosios priežiūros paslaugos ir kurie yra vyresni nei 65 m. amžiaus, suaugę asmenys su negalia, asmenys, turintys nedarbingumo pažymėjimą, bei gyventojai, kurie neturi artimųjų, galinčių aprūpinti būtiniausiomis prekėmis, dėl maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pristatymo, kartą per savaitę gali kreiptis į seniūnijų socialinio darbo organizatores nurodytais telefonais pagal gyvenamosios vietos seniūniją.

Biržų miesto seniūnija

Sandra Matukienė, tel.. 8 618 04 961;

Zita Tumonienė, tel. 8 616 27 349;

 Amanda Vilimienė, tel. 8 616 26 887.

Nemunėlio Radviliškio seniūnija

Svetlana Vaitaitienė,  tel.  8 616 26 785.

Pabiržės seniūnija

Ada Černauskienė,  tel. 8 616 26862.

Pačeriaukštės seniūnija

Karolina Kondrotienė, tel. 8 645 06 128.

Papilio seniūnija

Laimutė Janilionienė, tel. 8 616 26 253;

Rita Valbasienė, tel. 8 616 26 257.

Parovėjos seniūnija

Rasa Gudeikienė, tel. 8 616 26057.

Širvėnos seniūnija

Diana Garšvienė, tel. 8 618 05 054;

Simona Grižienė, tel. 8 616 26 072.

Vabalninko seniūnija

Giedrė Pilotaitė, tel. 8 616 26 733;

Kristina Stašytė, tel. 8 616 26310.


Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija


 

Socialinės paramos skyrius paslaugas teikia nuotoliniu būdu2020-03-16

 DĖL PASKELBTO KARANTINO LIETUVOS TERITORIJOJE, IMANTIS PRIEMONIŲ IŠVENGTI KORONAVIRUSO PLITIMO,  SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS KOVO 16-30 DIENOMIS  ĮVAIRIAS PASLAUGAS TEIKIA NUOTOLINIU BŪDU (skambinti nurodytais telefonais):

 1. Dėl išmokos vaikams, socialinės pašalpos, būsto šildymo kompensacijų:

Tel.: (8 450) 42 125,  (8 450 )43 126, (8 450) 42 115, (8 450) 43 137  (I. Šernienė, B. Staškevičienė, A. Mizarienė, V. Jakubėnaitė, A. Kiznytė).

2. Laidojimo pašalpos, tikslinės priežiūros, pagalbos, slaugos išlaidų kompensacijos: 

Tel. (8 450) 43 127 (I. Zanemunčekovienė).

3. Dėl teisinių klausimų ir vienkartinių pašalpų grįžusiems iš laisvės atėmimo vietos:

Tel.: (8 450) 43 145,  8 616 27 352 (R. Šaknys).

4. Informacija dėl išmokų teikiama:

Tel. (8 450) 43 147  (L. Jarusevičienė).

Taip pat prašymus socialinei pašalpai, išmokai vaikui, būsto šildymo kompensacijoms ir kt. teikti internetu:  www.spis.lt


Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija
 

 

Ligonių kasos gyventojus aptarnaus nuotoliniu būdu 2020-03-16

 Dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremaliosios situacijos bei nustatyto karantino ligonių kasos nuo kovo 16-osios, pirmadienio, šalies gyventojus aptarnaus nuotoliniu būdu. Visus rūpimus klausimus, susijusius su privalomuoju sveikatos draudimu, darbo valandomis kviečiama teikti telefonu (8 5) 232 2222 arba siųsti el. pašto adresu info@vlk.lt. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos atkreipia gyventojų dėmesį, kad daug su sveikata bei privalomuoju sveikatos draudimu susijusių klausimų ar problemų galima išsiaiškinti bei išspręsti neišeinant iš namų – internetu arba telefonu. Ligonių kasos primena, kad VLK tinklalapyje galima rasti šias siūlomas internetines paslaugas: pasitikrinti, ar esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu;sužinoti, kiek kainavo gydymas ir vaistai;užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) – https://esdk.vlk.lt/esdk-external/#%21pre-auth-view;pasitikrinti eiles gydymo įstaigose – http://www.vlk.lt/Puslapiai/Apie-eiles.aspx;peržiūrėti ortopedijos įmonių sąrašus ir ortopedijos priemonių katalogus;pasitikrinti savo vietą sąnarių endoprotezų, ortopedijos priemonių ir dantų protezavimo laukimo eilėse.  Daugiau apie VLK paslaugas internetu – http://www.vlk.lt/gyventojams/Puslapiai/K%c4%85-naudingo-galite-su%c5%beinoti-internete-apie-sveikat%c4%85.aspx.

Daugiau informacijos http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Ligoni%C5%B3-kasos-gyventojus-aptarnaus-nuotoliniu-b%C5%ABdu.aspx


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija


 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departameto prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. interesantai neaptarnaujami 2020-03-16

 Informuojame, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departameto prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, Ramygalos g. 14, Panevėžyje, nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. interesantai neaptarnaujami. Kilus klausimams, galima kreiptis el.p. panevezys.pgv@vpgt.lt

Dėl bendro pobūdžio klausimų galima kreiptis tel. (8 707) 69 696, gaisrų prevencijos klausimais kreiptis tel. (8 707) 69 667, (8 707) 69 667.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento
 prie Vidaus reikalų ministerijos
 Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas „Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemonių Biržų rajono savivaldybės teritorijoje“ 2020-03-16

 2020 m. kovo 16 d. Savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą „Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemonių  Biržų rajono savivaldybės teritorijoje“.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 4 punktu ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimą Nr. V-336 „Dėl koronoviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimą Nr. V-342 „Dėl koronoviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimą Nr. V-343 „Dėl koronoviruso (COVID-19) valdymo priemonių“,

  1. U ž d r a u d ž i u:

         1.1. visame Biržų rajone visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius ir jų aptarnavimą;

        1.2. veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

  2. S t a b d a u ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d., rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

 3. N u r o d a u Biržų lopšelio-darželio „Genys“ skyriui „Rugelis“ užtikrinti vaikų priežiūros paslaugas Asmens sveikatos priežiūros įstaigų, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Biržų rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos, socialiniams darbuotojams ir asmenims tiesiogiai susijusiems su ekstremalios situacijos valdymu, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.

  4. R e k o m e n d u o j u atvirose erdvėse organizuoti tik tokius, renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų ir kuriuose galima užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių – ne mažesnis kaip 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės (vyresnio amžiaus ar sergantiems lėtinėmis ligomis) žmonėms, užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė.

Šis įsakymas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių ginčų komisijos Panevėžio apygardos skyriui (Respublikos g. 62, 35158 Panevėžys) Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka, Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 Administracijos direktorius                                                                                                                Vidas Eidukas

 


 
Dalintis Facebook