Koronavirusas. Naujienos 2020-09-28

SAVIVALDYBĖJE
 

  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, naujų koronaviruso atvejų Biržų rajone nepatvirtinta. Vienas asmuo, kuriam COVID-19 patvirtinta rugsėjo mėnesį, pasveiko. Kiti 6 sergantieji šiuo metu gydomi ambulatoriškai.
     
  • Šią savaitę dėl COVID-19 intensyviau bus tiriami 17 didelės rizikos savivaldybių gyventojai. Biržų rajone taip pat bus vykdomas intensyvesnis testavimas, numatyta profilaktiškai ištirti gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojus. Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.
    Rugsėjo 25 d. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą dėl didelės ir mažos rizikos savivaldybių nustatymo rasite ČIA. 


Svarbiausias ginklas prieš virusą  – mūsų pačių atsakingas elgesys. Venkime nebūtinų kontaktų, laikykimės visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių. Saugokime save ir kitus.

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS INFORMACIJA
 

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, esama izoliacijos išimčių

Rugsėjo 25 d. atnaujintas labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašas, kuris įsigalioja nuo rugsėjo 28 d. Paveiktų valstybių sąrašą papildė Estija, Lenkija, Vokietija, Islandija ir San Marinas. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis, tačiau Lenkijai ir Estijai numatytos išimtys.

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo taip pat išbrauktas Kazachstanas ir Saudo Arabija, iš kurių užsieniečiams atvykti galima tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis.

Estijai ir Lenkijai numatytos išimtys ir 14 dienų izoliacija nebus taikoma:

•    Lenkijos ir Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.
•    Žmonėms, iš koronaviruso nepaveiktos šalies tranzitu grįžtantiems ar atvykstantiems per Lenkiją, kai Lenkijoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui ar higienos poreikių užtikrinimui.
•   Taip pat izoliacija nebus taikoma pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis.

Pažymėtina, kad žmonėmis, turėjusiais sąlytį, laikomi grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos arba keliauja iš koronaviruso infekcijos nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai joje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.

SAM primena, kad kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d., antradienio, turi užsiregistruoti  NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.  

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Ministro įsakymą dėl paveiktų šalių sąrašo rasite ČIA.

Ministro įsakymą dėl izoliacijos išimčių rasite ČIA.
 
 

Dalintis Facebook