Susitiko su rajono seniūnijų seniūnais 2019-05-21

Gegužės 20 d. Biržų rajono savivaldybės meras ir Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas susitiko su visų Biržų rajono seniūnijų seniūnais. Susitikime seniūnai buvo pakviesti išsakyti seniūnijų problemas. Didžiausias rūpestis – seniūnijų kelių priežiūra. Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirtų lėšų užtenka tik daliai darbų atlikti, savivaldybės biudžete lėšos 2019 metams kelių priežiūrai kol kas nenumatytos. Seniūnai išdėstė savo pozicijas dėl kelių priežiūros lėšų skyrimo, į jų klausimus atsakė posėdyje dalyvavęs rajono Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera.
Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas kalbėjo, kad nemažai problemų galima išspręsti kitaip organizuojant darbus, viešuosius pirkimus.
V. Eidukas siūlė seniūnijų vadovams teikti pasiūlymus dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamų objektų finansavimo tvarkos: dabartinis lėšų paskirstymo aprašas galioja jau trejus metus, tačiau jis nėra dogma.
Biržų miesto seniūno pareigas atliekanti Kristina Undzėnienė užsiminė apie nesibaigiančias gatvių valymo, šiukšlių išvežimo bėdas. Administracijos direktorius V. Eidukas kalbėjo: sudarant sutartis su visais paslaugų teikėjais būtina numatyti griežtą kontrolės mechanizmą, baudas, kad rangovai patys būtų priversti dirbti kaip sutarta, o seniūnui nereikėtų bėgioti iš paskos.
Administracijos direktorius kvietė seniūnijų vadovus bendrauti su bendruomenėmis, išgirsti jų nuomonę, ko seniūnijai, atskiros bendruomenės žmonėms labiausiai reikėtų. „Turime sukurti  rajono vystymosi viziją bent 10 metų, kad būtų paprasčiau vykdyti strateginį planavimą, matyti perspektyvą, o ne tik lopyti skyles ir gręžiotis į praeitį.  Būtų lengviau, jei tai daryti padėtų viso rajono žmonės. Apsvarstę visus pasiūlymus, galėtume priimti sprendimus, o tada juos privalėsim vykdyti“, – sakė V. Eidukas.

 

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

Dalintis Facebook