Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Aktualijos

Masinių renginių organizavimo Biržų rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašas

Prašymo organizuoti renginį forma (DOC formatas)


 

 

Kviečiame į nuotolinį tyrimo „Kultūrinės edukacijos veiklų poveikio vertinimas“  rezultatų  pristatymą

Lietuvos kultūros taryba kartu su Kultūros ministerija inicijavo tyrimą „Kultūrinės edukacijos veiklų poveikio vertinimas“. Tyrimą atliko Žinių ekonomikos forumas. Bendradarbiaudami su kultūros ir meno įstaigomis bei organizacijomis, tyrėjai apžvelgė ir įvertino Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose (1-12 klasės mokinių) vykdomų kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų bei kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų, prisidedančių prie kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo tęstinumo jaunimui, baigusiam mokyklą (iki 29 m.), apimtis, formas ir priemones. Tarp tyrimo uždavinių – atrinktų užsienio šalių kultūrinės edukacijos praktikų, skirtų vaikams ir jaunimui, bei kultūrinės edukacijos priemonių Lietuvoje analizė ir jų palyginimas su užsienio patirtimis, šių priemonių poveikio vertinimas, atsižvelgiant ir į tai, ar jos įgyvendinamos bendradarbiaujant su kultūros ir (ar) meno organizacijomis, kūrėjais. Taip pat Kultūros ministerijos bei Lietuvos kultūros tarybos priemonių poveikio vertinimas. Renginio metu bus supažindinama su tyrimo rezultatais, rekomendacijomis formaliajame ir neformaliajame švietime vykdomų kultūrinėsedu kacijos ir kūrybiškumo ugdymo veiklų mokiniams įgyvendinimui bei kokybiškam kultūrinės edukacijos veiklų tęstinumo po mokyklos baigimo užtikrinimui. 
Tiesioginė renginio transliacija vyks balandžio 20 d. 14 val. Lietuvos kultūros tarybos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. 
Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/4z5RFBa1A
Su tyrimu ir jo išvadomis bus galima susipažinti nuo balandžio 20 d. www.kulturostyrimai.lt


Nėra nuotraukos aprašymo.

Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į jau tradiciniu tapusį ikimokyklinių ugdymo įstaigų lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą“. Festivalio tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę gimtajam kraštui. Pernai festivalio buvo atsisakyta dėl užklupusios pandemijos, o šiemet jis tapo respublikiniu ir įvyko virtualiai. Jame dalyvavo šalies ikimokyklinių ugdymo įstaigų 5-7 metų ugdytiniai - 210 mažųjų šokėjų iš Biržų, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Kėdainių, Kelmės, Vilniaus, Šiaulių, Kauno miestų ir rajonų. Respublikinio festivalio „Sėjau rūtą“ dalyvius pasveikino Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Butkauskienė. Tradicinių šokių atlikėjai buvo apdovanoti organizatorių padėkomis ir sukurtu vaizdo klipu, patalpintu Biržų lopšelio-darželio "Genys" "Facebook" ir "Youtube" paskyrose. Vaizdo klipo nuorodą čia https://www.youtube.com/watch?v=8BzNFY59Le0

 


2021 m. "Tramtatulis", Biržų rajono vietinis ratas

Vyksta Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų, konkurso "Tramtatulis"  atrankinis Biržų rajono  ratas

IX Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas „Tramtatulis"  nuo 2005 m.  kas du metai suburia nemažą būrį tradicinio meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Šiemet dėl šalyje paskelbto karantino konkursas vyksta nuotoliniu būdu. Biržų rajono vietinio rato dalyvių pasirodymai fiksuojami ir pateikiami virtualaus koncerto forma.  Balandžio 14 d. vertinimo komisija atrinks Biržų vietinio rato atstovus į Aukštaitijos regioninį turą. Kviečiame peržiūrėti atlikėjų pasirodymus Biržų švietimo pagalbos tarnybos "Facebook" ir "Youtube" paskyrose.

Stebėti  Biržų rajono dalyvių koncertą spauskite čia https://youtu.be/0iN8iNPIacg


Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą  Biržų kultūros centro projektui

Letuvos kultūros taryba, atsižvelgusi į ekspertų darbo grupė išvadas  skyrė dalinį finansavimą iš Kultūros rėmimo fono lėšomis finansuojamos srities "Teatras" 2021 m. projektų įgyvendinimui. Dalinis finansavimas skirtas  Biržų kultūros centro projektui "XXV profesionalių teatrų festivalis "Žaldokynės kraštas" (Lietuvos kultūros tarybos sprendimas)

Penkioms dešimtims teatro srities projektų paskirstyta beveik 602 tūkst. eurų. Daugiausia finansuotas naujų spektaklių sukūrimas, festivaliai, leidyba, kultūrinės edukacijos iniciatyvos, tinklaveikos ir scenos meno kūrinių sklaida regionuose. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šiemet didžioji dalis paraiškų teikėjų orientavosi ne į naujų kūrinių sukūrimą, o į jau sukurtų scenos spektaklių sklaidą ar pritaikymą skaitmeninėms medijoms, taip pat leidybą, todėl tikėtina, kad finansuotų projektų sklaida šiemet bus efektyvesnė bei tikslingesnė nei ankstesniais metais.

Iš viso kultūros ir meno projektų finansavimo pirmajame 2021 m. etape buvo finansuoti 1156 projektai, jiems paskirstyta daugiau nei 14 mln. eurų. Meno sritims paskirta kiek daugiau nei 3,8 mln. eurų, Tolygiai kultūrinei raidai regionuose – 2,3 mln. eurų, kultūros programoms paskirstyta 8 mln. eurų. Be to, dėl koronaviruso (Covid-19) pandemijos ir su ja susijusių aplinkybių, iš 2020 į šiuos metus buvo perkelti net 404 projektai, kuriems numatyta dar 2,8 mln. eurų. Iš viso Kultūros rėmimo fondą šiais metais sudaro 21 mln. 408 tūkst. eurų


Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai - finansuoti Biržų rajono savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų 5 projektai

Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuojamos programos  „Tolygi kultūrinė raida“ įgyvendinimo 2021 m. projektų dalinio finansavimo sąraše  - penki projektai, teikti Biržų rajono savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų. Dalinis finansavimas skirtas  Biržų kultūros centro projektui - Neįgaliųjų teatrų festivalis "Gerumo sparnai", Biržų krašto muziejaus „Sėla“ projektui "Tarptautinis festivalis „Baroko pavasaris Biržuose 2021“, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos 3 projektams - "Reprezentacinė knyga „Biržų krašto siluetai“, „Neparašyti tekstai“, „Teigiantis gyvenimą“ (Baliui Sruogai-125)".
 Lietuvos kultūros tarybos sprendimas  (PDF)

  • Panevėžio apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta beveik 226 tūkst. eurų. 53 finansuotos iniciatyvos apima plačią žanrų amplitudę, nuo profesionalaus meno sklaidos regionuose iki mėgėjų meno skatinimo. Taip pat finansavimas skirtas konferencijoms, seminarams, mokymams, simpoziumams, stovykloms. Panevėžio apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų teigimu, tikimasi, kad suteiktas finansavimas ne tik stiprins Panevėžio apskrities kultūros indentitetą, bet ir paskatins kūrybinės raiškos formų įvairovę regione, o pandemijos nulemtą tarptautiškumo stoką kompensuos didesnis dėmesys vietos meno mėgėjų veiklai. Panevėžio apskrities Tolygios kultūrinės raidos kvota šiemet – 376 620 eurų. 

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklą pasiekė džiugi žinia: Mokyklos Jaunių choras ir jo vadovė Viktorija Morkūnienė „Aukso paukštės“ nominaciją „2020 metų Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas“. Sveikiname ir džiaugiamės!

GERIAUSIO  KOLEKTYVO IR VADOVO NOMINACIJOS "AUKSO PAUKŠTĖ" laureatai Biržų rajono savivaldybėje
1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. Jis skiriamas mėgėjų meno kolektyvams už reikšmingą, aktyvią, kūrybišką, novatorišką pastarųjų metų veiklą, Dainų švenčių tradicijos puoselėjimą, naujų programų rengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

2020 - Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras ir vadovė Viktorija Morkūnienė - Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas

2019  - Biržų kultūros centro Pabiržės skyriaus folkloro ansamblis „Žemyna“ ir vadovė Aušra Butkauskienė - Geriausias krašto folkloro ansamblis ir vadovas

2012 -  Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras  ir vadovė Vita Vorienė  - Geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas

2007 -  Biržų „Saulės“ gimnazijos mišrus choras ir vadovė Danguolė Kazakevičienė - Naujai suspindusi žvaigždė


Kviečiame į nuotolinį tyrimo pristatymą „GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS KULTŪROJE IR PASITENKINIMAS KULTŪROS PASLAUGOMIS“

KOG institutas Lietuvos kultūros tarybos užsakymu atliko tyrimą „GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS KULTŪROJE IR PASITENKINIMAS KULTŪROS PASLAUGOMIS“ ir kviečia į nuotolinį tyrimo pristatymą sausio 28 d.15 val.  Reprezentatyvus Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimas buvo inicijuojamas siekiant nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimo, jų prieinamumo ir kokybės vertinimo lygį. TYRIME DETALIAI ANALIZUOJAMA 10 APSKRIČIŲ IR 6 DIDŽIŲJŲ MIESTŲ KULTŪROS VERTINIMO SITUACIJA. Tyrimo metu gyventojai buvo prašomi pasidalinti savo patirtimi bei nuomone apie įvairius kultūrinio gyvenimo aspektus – nuo lankymosi koncertuose ir teatruose iki naudojimosi archyvais bei viešųjų bibliotekų paslaugomis.

Tyrimo pristatymo pradžia: 2021 m. sausio 28 d. Laikas: 15:00 val. Planuojama trukmė: 1,5 val. 

Facebook renginio nuorodahttps://www.facebook.com/events/3800022933362579

Renginys bus transliuojamas KOG instituto ir Lietuvos kultūros tarybos Facebook paskyrose,  taip pat transliaciją galima stebėti KOG instituto Youtube platformoje.

https://www.facebook.com/koginstitutas/

https://www.facebook.com/lietuvoskulturostaryba


 

Biržų krašto sutartinės ir jų atlikimas

Į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą 2018 metais buvo įrašyta vertybė – Biržų krašto sutartinės ir jų atlikimo tradicija. Vertybę liudijantis sertifikatas saugomas Biržų krašto muziejuje "Sėla".

Vertybių pristatymas – bukletas (pdf).

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000074769/ryto-rasa-krito-birzu-krasto-sutartiniu-tradicija

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000075136/ryto-rasa-krito-birzu-krasto-sutartiniu-skambesiai