Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Aktualijos

Masinių renginių organizavimo Biržų rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašas

Prašymo organizuoti renginį forma (DOC formatas)


 

 

2022 m. minėsime ir švęsime šiuos metus

Seimo  nutarimai dėl 2022 metų:

Seimo nutarimą Nr. XIV-148 Dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos karaimų metais;

Seimo nutarimą Nr. XIV-314 „Dėl 2022 metų paskelbimo Savanorystės metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-306 „Dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos krepšinio šimtmečio metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-312 „Dėl 2022 metų paskelbimo „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos" metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-311 Dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos jaunimo metais"

Seimo nutarimą Nr. XIV-310 Dėl 2022 metų paskelbimo Jono Meko metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-310 Dėl 2022 metų paskelbimo Sūduvos metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-309 Dėl 2022 metų paskelbimo Pranciškaus Skorinos metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-308 „Dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos universitetų metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-307 „Dėl 2022 metų paskelbimo Gyvūnų gerovės metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-316 „Dėl 2022 metų paskelbimo Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-305 „Dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-304 „Dėl 2022 metų paskelbimo Romo Kalantos metais";

Seimo nutarimą Nr. XIV-303 „Dėl 2022 metų paskelbimo Ievos Simonaitytės metais".


Sukurkite Jono Meko jubiliejinių 2022 m. logotipą

Įgyvendinant LR Seimo 2021 m. gegužės 13 d. nutarimą „Dėl 2022 metų paskelbimo Jono Meko metais“ ir metų paminėjimui skirtas priemones, jų sklaidą, organizuojamas konkursas Jono Meko jubiliejinių 2022 m. logotipo išrinkimui.

Konkurso metu geriausiu išrinktas logotipas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu bus patvirtinamas 2022 – Jono Meko metų simboliu ir naudojamas įvairiose veiklose: reklamuojant, viešinant veiklas, kuriant suvenyrus ir vykdant kitas priemones susijusias su jubiliejiniais metais.

Su Jono Meko 2022 jubiliejinių m. logotipo konkurso nuostatais, kurie reglamentuoja Konkurso tikslus, uždavinius, organizavimo tvarką, vertinimą ir nugalėtojo apdovanojimą, galima susipažinti čia. 

Konkursą organizuoja Biržų rajono savivaldybės administracija.

Biržų rajono savivaldybės informacija


Į tarptautinio kultūrinio dainuojamojo paveldo kelio maršruto rengimą įsitraukė Biržai 

2021 12 17

       Birželio 8 d. Biržų turizmo informacijos centras,  kartu su Vilniaus Etninės kultūros centru, oficialiai tapo „Runosong“ Akademijos (Suomija) inicijuotos Kultūrinio dainavimo paveldo kelio asociacijos nariais. Asociacija, vienijanti įvairias kultūrines įstaigas Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, kartu dirba kuriant naują projektą - Kultūrinį dainavimo paveldo kelią (Intangible Cultural Singing Heritage Route). Dainuojamojo paveldo kelias apjungs skirtingas tradicines dainavimo tradicijas Suomijoje (runosong), Estijoje (leelo), Latvijoje (pusbolss) ir Lietuvoje (sutartines). Šis kultūros kelias keliaujančius susipažindins su skirtingomis dainavimo ir paveldo kultūromis, kvies aplankyti to krašto muziejus, sudalyvauti edukaciniuose dainavimo užsiėmimuose.

Kultūrinis dainavimo paveldo kelias siekia sujungti skirtingas dainavimo tradicijas Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Ne tik supažindinti su nematerialiuoju kultūros paveldu, bet ir pristatyti šalių kultūrą, istoriją. Keliaujantieji bus kviečiami aplankyti muziejus, pagrindinius festivalius, dainų šventes, mokslinius seminarus, kuriuose bus galima daugiau sužinoti apie skirtingas dainavimo tradicijas.

Lietuvos muzikinį palikimą reprezentuojančios sutartinės yra įtrauktos į UNESCO Reprezentatyvus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, o Biržų krašto sutartinės ir jų atlikimas įrašyti į šalies nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Tad Biržų kraštas, išsaugojęs sutartinių dainavimo tradicijas, yra svarbi kultūrinio paveldo kelio stotelė.  Iš Biržuose esančių objektų ir veiklų, susijusių su Biržų krašto dainuojamojo paveldo tradicija, yra pasiūlyti Biržų krašto muziejus "Sėla“, Biržų kultūros centras, Pabiržės folkloro ansamblis "Žemyna“. Artimiausiu metu Biržų TIC vadovė kvies kultūros įstaigų atstovus susitikti ir aptarti tolimesnes projekto veiklas.

     Kultūrinio dainavimo paveldo kelio projekto kuratoriai iš keturių valstybių jau rudenį susitiko nuotoliniu būdu. Susitikime buvo aptarta darbų eigą, kelio viziją, viešinimo galimybės. Planuotas bendras šalių atstovų susitikimas dėl Covid – 19 situacijos atidėtas iki kitų metų pavasario. Šiuo metu yra kuriama Dainuojamojo paveldo kelio internetinė svetainė, rengiamas jos vizualas. Taip pat yra kuriamas reklaminio vaizdo klipo scenarijus, rengiama projekto finansavimo strategija, svarstomi objektai ir veiklos, kurie būtų  tinkami įtraukti į maršrutą.

Kartu su projekto organizatoriais tariamasi, kokios Lietuvoje vykstančios šventės, lankytinos vietos, renginiai atvykstantiems keliautojams reprezentuotų krašto kultūrinį, istorinį, gamtos, kulinarinį paveldą. Be viso to yra rengiamos virtualios dirbtuvės, kuriose pateiktais vaizdo ir garso pavyzdžiais, bendra informacija apie veiklas, būtų supažindinama su paveldinio dainavimo atlikimo praktika ir tradicijomis. Projekto dokumentai šiuo metu dar yra rengiami ir  Europos komisijai sertifikuoti oficialiu "Dainuojamojo paveldo kelias" (Singing heritage route)  kultūriniu Europos keliu ir taptų žinomas pasauliui, o jo logotipas būtų lengvai atpažįstamas, kaip, pavyzdžiui, Šv. Jokūbo kelias (Santjago de Kompostela).

https://viakarelia.fi/singing-route/

https://singingroute.com/sutartines/

https://singingroute.com/lithuania-for-visitors/

https://www.youtube.com/watch?v=Xgo8GtPCoJ4

Biržų turizmo informacijos centro ir Švietimo kultūros ir sporto skyriaus informacija


 

Biržų rajono atstovės debiutavo Lietuvos pasakorių konkurso „Žodzis žodzį gena“ šalies ture

 Rugsėjo 10-11 d. Druskininkuose įvyko Lietuvos pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ respublikinis ratas. Jame pirmą kartą dalyvavo Biržų rajono atstovės. Birželio mėnesį tarmiškai pasakoti galintys biržiečiai buvo kviečiami dalyvauti konkurso „Žodis žodį gen“ rajoniniame ture, vykusiame nuotoliniu būdu. Savo filmuotus vaizdo pasakojimus atsiuntė 4 dalyviai. Buvo išrinkti du laureatai atstovauti mūsų kraštą Druskininkuose - pasakotojos Lina Matuliauskienė – Papilio folkloro ansamblio „Aguonėlas“ narė ir  Palmyra Vengrienė – Biržų lopšelio - darželio „Ąžuoliukas“ mokytoja. Tarmiško žodžio puoselėtojos konkursui parengė po vieną tautosakos žanro tekstą rytų aukštaičių patarmės kupiškėnų tarme - papilietė Lina vaizdžiai pristatė padavimą apie tai, „kėp atsirodo Kelmyna“, užrašytą iš kaimyno, o biržietė Palmyra -  sakmę  "Iš kur Neciūnuose atsirado akmenys".

Respublikiniame konkurso rate varžėsi 37 šauniausi, atrinkti vietiniuose turuose, pasakotojai iš visos Lietuvos. Pirmąją konkurso dieną Druskininkų K. Dineikos sveikatingumo parko estradoje pasirodė pasakų pateikėjai, o antrąją, Švendubrės kaimo bendruomenės namuose – sakmių ir padavimų pasakotojai. Čia varžėsi ir biržietės.  Dalyvius vertino komisijos nariai: komisijos pirmininkė Vida Šatkauskienė – Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etninei kultūrai, etnologė Nijolė Marcinkevičienė, žurnalo „Būdas“ redaktorius Juozas Šorys, Druskininkų Ryto gimnazijos mokytoja, gimnazijos folkloro ansamblio „Racilukai“ vadovėLina Dudulienė, ir Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. Atsižvelgiant į pasirinktų kūrinių turinį ir meninę vertę, buvo vertinama repertuaro autentiškumas, pasakojimo įtaigumas, natūralumas, išraiškingumas, ryšys su publika, sceninė kultūra. Visi dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos pasakotojų konkurso „Žodis žodį gena“ padėkų raštais, atminimo dovanėlėmis. Šių metų konkurso Glauniausios pasakorės titulas ir Druskininkų savivaldybės įsteigta 200 Eur premija komisijos sutarimu atiteko Klaipėdos rajoną atstovavusiai Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorei, folkloro ansamblių „Žvejytės“ vadovei ir „Vėlingis“ dalyvei Virginai Asnauskienei. Vertinimo komisija įsteigė keturias specialias nominacijas, iš kurių net du atiteko Biržų krašto atstovėms. Komisijos pirmininkė Vida Šatkauskienė nominaciją  „Už natūralų sakmės pasakojimą ir gražią tarmę“ įteikė papilietei Lina Matuliauskienei, o biržietė Palmyra Vengrienė buvo apdovanota nominacija „Už puikiai pasirinktą sakmę ir gražų tarmišką pasakojimą“.

Kalba, tarmės ir žodinė liaudies kūryba – itin svarbi mūsų kultūros paveldo dalis, be kurios neįsivaizduojama mūsų tapatybė, regionų kraštų įvairovė, pati kultūra. Lietuva išsiskiria ypač gausius kalbiniu palikimu, turime sukaupę daugybę vertingų tautosakos pavyzdžių ir iki šiol neužgesusią žodinės kūrybos tradiciją. Norint šias tradicijas išsaugoti gyvybingas ir ugdyti jų suvokimą visuomenei, pasitelkiamos įvairios priemonės. Viena jų  - Lietuvos pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena“ - vienintelis tokio pobūdžio respublikinis suaugusiųjų konkursas, šįmet Druskininkuose vykęs jau devintą kartą. Šiuo renginiu paskatinami ir pagerbiami įdomiausi šias tradicijas tęsiantys tautosakos pateikėjai bei atlikėjai. Šis konkursas vyksta kas antri metai nuo 2012 metų. Lietuvos pasakotojų konkurso rengėjai - Druskininkų kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, rajono turo rengėjas – Biržų kultūros centras, Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija


 

 

Biržų rajono savivaldybės kultūros projektų rengėjus kviečiame susipažinti su Lietuvos kultūros tarybai teikimų finansuoti projektų konkursų kalendoriumi

Regioninės kultūros tarybos apsisprendė dėl 2022 m. prioritetų konkursų skaičiaus, tad kviečiame susipažinti su Tolygios kultūrinės raidos finansavimo konkursų kalendoriumi 2021-2022 metams

Netrukus prasidės 2022 m. kultūros ir meno projektų  finansavimo konkursai, todėl kviečiame susipažinti su atnaujintais kalendoriais.


 

Biržietė liaudies kūrybos atlikėjų konkurse tapo laureate

Liepos 10 d. Vilniaus Bernardinų sode vyko IX Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“, skirto archeomitologės Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti, laureatų koncertas bei apdovanojimas. Šio konkurso laureate tapo ir koncerte grojo - Biržų „Saulės“ gimnazijos moksleivė Gabrielė Griciūnaitė. Kartu su mokine buvo apdovanota konkursui Gabrielę parengusi Gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, folkloro ansamblio „Saulala“ vadovė  Nijolė Kaulinienė. Šie mokslo metai  Gabrielei etninės kultūros srityje buvo ypač sėkmingi – ji taip pat tapo Lietuvos etninės kultūros olimpiados III vietos laimėtoja.

Konkursui moksleivė parengė dvi  instrumentines sutartines, taip pristatydama dar gyvą Biržų krašto tradiciją – sutartinių kankliavimą penkiastygėmis kanklėmis. Biržų krašto sutartinių  atlikimo tradicija 2019 metais buvo įtraukta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Šiuo metu Gabrielė yra jauniausia penkiastygėmis kanklėmis skambinamų sutartinių tradicijos tęsėja, gyvenanti Biržų krašte.

Birželio mėnesį vyko konkurso „Tramtatulis" nacionalinis ratas, kuriame dalyvavo 47 dainininkai, 44 muzikantai, 29 pasakotojai. Dalyvius vertino trys skirtingos vertinimo komisijos.  Vienoje jų – nacionalinio rato muzikantų pasirodymų vertinimo komisijoje, dirbo Aušra Butkauskienė, Biržų rajono administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, folkloro ansamblių „Žemyna“ ir „Agluonėla“ vadovė.

IX Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas „Tramtatulis"  nuo 2005 m.  kas du metai suburia nemažą būrį tradicinio meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Dėl šalyje paskelbto karantino, kaip ir daugelis renginių, „Tramtatulis“ persikėlė į virtualią erdvę. Šiemet nuotoliniuose vietiniuose ratuose pasirodė 612 dalyvių. Biržų vietiniame rate dalyvavo 6 jaunieji atlikėjai iš ikimokyklinių ir bendrojo ugdymo įstaigų. iš jų 4 pateko į Aukštaitijos regioninį turą.

Konkurso vaizdo medžiagą rasite LNKC Youtube paskyroje: Tramtatulis 2021.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus nuotraukos ir informacija


Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į jau tradiciniu tapusį ikimokyklinių ugdymo įstaigų lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą“. Festivalio tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę gimtajam kraštui. Pernai festivalio buvo atsisakyta dėl užklupusios pandemijos, o šiemet jis tapo respublikiniu ir įvyko virtualiai. Jame dalyvavo šalies ikimokyklinių ugdymo įstaigų 5-7 metų ugdytiniai - 210 mažųjų šokėjų iš Biržų, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Kėdainių, Kelmės, Vilniaus, Šiaulių, Kauno miestų ir rajonų. Respublikinio festivalio „Sėjau rūtą“ dalyvius pasveikino Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Butkauskienė. Tradicinių šokių atlikėjai buvo apdovanoti organizatorių padėkomis ir sukurtu vaizdo klipu, patalpintu Biržų lopšelio-darželio "Genys" "Facebook" ir "Youtube" paskyrose. Vaizdo klipo nuorodą čia https://www.youtube.com/watch?v=8BzNFY59Le0

 


2021 m. "Tramtatulis", Biržų rajono vietinis ratas

Vyksta Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų, konkurso "Tramtatulis"  atrankinis Biržų rajono  ratas

IX Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas „Tramtatulis"  nuo 2005 m.  kas du metai suburia nemažą būrį tradicinio meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Šiemet dėl šalyje paskelbto karantino konkursas vyksta nuotoliniu būdu. Biržų rajono vietinio rato dalyvių pasirodymai fiksuojami ir pateikiami virtualaus koncerto forma.  Balandžio 14 d. vertinimo komisija atrinks Biržų vietinio rato atstovus į Aukštaitijos regioninį turą. Kviečiame peržiūrėti atlikėjų pasirodymus Biržų švietimo pagalbos tarnybos "Facebook" ir "Youtube" paskyrose.

Stebėti  Biržų rajono dalyvių koncertą spauskite čia https://youtu.be/0iN8iNPIacg


Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą  Biržų kultūros centro projektui

Letuvos kultūros taryba, atsižvelgusi į ekspertų darbo grupė išvadas  skyrė dalinį finansavimą iš Kultūros rėmimo fono lėšomis finansuojamos srities "Teatras" 2021 m. projektų įgyvendinimui. Dalinis finansavimas skirtas  Biržų kultūros centro projektui "XXV profesionalių teatrų festivalis "Žaldokynės kraštas" (Lietuvos kultūros tarybos sprendimas)

Penkioms dešimtims teatro srities projektų paskirstyta beveik 602 tūkst. eurų. Daugiausia finansuotas naujų spektaklių sukūrimas, festivaliai, leidyba, kultūrinės edukacijos iniciatyvos, tinklaveikos ir scenos meno kūrinių sklaida regionuose. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šiemet didžioji dalis paraiškų teikėjų orientavosi ne į naujų kūrinių sukūrimą, o į jau sukurtų scenos spektaklių sklaidą ar pritaikymą skaitmeninėms medijoms, taip pat leidybą, todėl tikėtina, kad finansuotų projektų sklaida šiemet bus efektyvesnė bei tikslingesnė nei ankstesniais metais.

Iš viso kultūros ir meno projektų finansavimo pirmajame 2021 m. etape buvo finansuoti 1156 projektai, jiems paskirstyta daugiau nei 14 mln. eurų. Meno sritims paskirta kiek daugiau nei 3,8 mln. eurų, Tolygiai kultūrinei raidai regionuose – 2,3 mln. eurų, kultūros programoms paskirstyta 8 mln. eurų. Be to, dėl koronaviruso (Covid-19) pandemijos ir su ja susijusių aplinkybių, iš 2020 į šiuos metus buvo perkelti net 404 projektai, kuriems numatyta dar 2,8 mln. eurų. Iš viso Kultūros rėmimo fondą šiais metais sudaro 21 mln. 408 tūkst. eurų


Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai - finansuoti Biržų rajono savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų 5 projektai

Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuojamos programos  „Tolygi kultūrinė raida“ įgyvendinimo 2021 m. projektų dalinio finansavimo sąraše  - penki projektai, teikti Biržų rajono savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų. Dalinis finansavimas skirtas  Biržų kultūros centro projektui - Neįgaliųjų teatrų festivalis "Gerumo sparnai", Biržų krašto muziejaus „Sėla“ projektui "Tarptautinis festivalis „Baroko pavasaris Biržuose 2021“, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos 3 projektams - "Reprezentacinė knyga „Biržų krašto siluetai“, „Neparašyti tekstai“, „Teigiantis gyvenimą“ (Baliui Sruogai-125)".
 Lietuvos kultūros tarybos sprendimas  (PDF)

  • Panevėžio apskrities kultūros ir meno projektams paskirstyta beveik 226 tūkst. eurų. 53 finansuotos iniciatyvos apima plačią žanrų amplitudę, nuo profesionalaus meno sklaidos regionuose iki mėgėjų meno skatinimo. Taip pat finansavimas skirtas konferencijoms, seminarams, mokymams, simpoziumams, stovykloms. Panevėžio apskrities regioninės kultūros tarybos atstovų teigimu, tikimasi, kad suteiktas finansavimas ne tik stiprins Panevėžio apskrities kultūros indentitetą, bet ir paskatins kūrybinės raiškos formų įvairovę regione, o pandemijos nulemtą tarptautiškumo stoką kompensuos didesnis dėmesys vietos meno mėgėjų veiklai. Panevėžio apskrities Tolygios kultūrinės raidos kvota šiemet – 376 620 eurų. 

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklą pasiekė džiugi žinia: Mokyklos Jaunių choras ir jo vadovė Viktorija Morkūnienė „Aukso paukštės“ nominaciją „2020 metų Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas“. Sveikiname ir džiaugiamės!

GERIAUSIO  KOLEKTYVO IR VADOVO NOMINACIJOS "AUKSO PAUKŠTĖ" laureatai Biržų rajono savivaldybėje
1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. Jis skiriamas mėgėjų meno kolektyvams už reikšmingą, aktyvią, kūrybišką, novatorišką pastarųjų metų veiklą, Dainų švenčių tradicijos puoselėjimą, naujų programų rengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

2020 - Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras ir vadovė Viktorija Morkūnienė - Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas

2019  - Biržų kultūros centro Pabiržės skyriaus folkloro ansamblis „Žemyna“ ir vadovė Aušra Butkauskienė - Geriausias krašto folkloro ansamblis ir vadovas

2012 -  Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras  ir vadovė Vita Vorienė  - Geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas

2007 -  Biržų „Saulės“ gimnazijos mišrus choras ir vadovė Danguolė Kazakevičienė - Naujai suspindusi žvaigždė


Kviečiame į nuotolinį tyrimo pristatymą „GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS KULTŪROJE IR PASITENKINIMAS KULTŪROS PASLAUGOMIS“

KOG institutas Lietuvos kultūros tarybos užsakymu atliko tyrimą „GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS KULTŪROJE IR PASITENKINIMAS KULTŪROS PASLAUGOMIS“ ir kviečia į nuotolinį tyrimo pristatymą sausio 28 d.15 val.  Reprezentatyvus Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimas buvo inicijuojamas siekiant nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimo, jų prieinamumo ir kokybės vertinimo lygį. TYRIME DETALIAI ANALIZUOJAMA 10 APSKRIČIŲ IR 6 DIDŽIŲJŲ MIESTŲ KULTŪROS VERTINIMO SITUACIJA. Tyrimo metu gyventojai buvo prašomi pasidalinti savo patirtimi bei nuomone apie įvairius kultūrinio gyvenimo aspektus – nuo lankymosi koncertuose ir teatruose iki naudojimosi archyvais bei viešųjų bibliotekų paslaugomis.

Tyrimo pristatymo pradžia: 2021 m. sausio 28 d. Laikas: 15:00 val. Planuojama trukmė: 1,5 val. 

Facebook renginio nuorodahttps://www.facebook.com/events/3800022933362579

Renginys bus transliuojamas KOG instituto ir Lietuvos kultūros tarybos Facebook paskyrose,  taip pat transliaciją galima stebėti KOG instituto Youtube platformoje.

https://www.facebook.com/koginstitutas/

https://www.facebook.com/lietuvoskulturostaryba


 

Biržų krašto sutartinės ir jų atlikimas

Į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą 2018 metais buvo įrašyta vertybė – Biržų krašto sutartinės ir jų atlikimo tradicija. Vertybę liudijantis sertifikatas saugomas Biržų krašto muziejuje "Sėla".

Vertybių pristatymas – bukletas (pdf).

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000074769/ryto-rasa-krito-birzu-krasto-sutartiniu-tradicija

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000075136/ryto-rasa-krito-birzu-krasto-sutartiniu-skambesiai