Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Įgyvendintas Biržų m. viešųjų erdvių buvusios estrados teritorijoje ir piliavietės teritorijoje sutvarkymo projektas

Savivaldybės administracija baigė įgyvendinti Biržų m. viešųjų erdvių buvusios estrados teritorijoje ir piliavietės teritorijoje su prieigomis modernizavimo, kuriant papildomus ir stiprinant esamus traukos centrus, projekto (Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-51-0011, toliau – Projektas) veiklas. Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas didėti gyventojų užimtumui Biržų mieste, skatinti socialinę ir ekonominę plėtrą.

Projektu modernizuotos ir pritaikytos socialinei infrastruktūrai, bendruomenės veiklai, sveikatinimui, laisvalaikio užimtumui, privačių investicijų skatinimui Biržų miesto viešosios erdvės:

  • buvusi estrados teritorija, kurioje įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelė, automobilių stovėjimo aikštelė, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kameros, mažosios architektūros elementai bei reikalingi inžineriniai tinklai, pastatytas viešasis tualetas, išskirta teritorija laikinai prekybos ar paslaugų vietai, taip pat pastatytas pėsčiųjų tiltas per Apaščios upę, rekonstruotos
    J. Bielinio ir Reformatų gatvės, apželdinta teritorija. Darbus atliko UAB „Infes“;
  • piliavietės teritorija su prieigomis, kurioje įrengti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo vietos, vaikų žaidimų aikštelė, pontoninė prieplauka, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kamera, rekonstruota Radvilos g., universali sporto aikštelė, įrengti mažosios architektūros elementai bei reikalingi inžineriniai tinklai, apželdinta teritorija, išskirtos zonos laikinai prekybai ar paslaugoms teikti, pertvarkytas pliažo reljefas, įrengti laiptai ir tiltelis nuo pilies kiemo į pliažą, pliaže – vaikų žaidimų aikštelė ir treniruokliai. Darbus atliko akcinė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“.

Projekto vertė – 5 966 214,74 Eur, iš jų 2 786 313,78 Eur – Europos regioninės plėtros fondo, 245 851,22 Eur – valstybės biudžeto, 2 934 049,74 Eur – Savivaldybės lėšos.

Įgyvendinant Projektą sukurta ir atnaujinta 75 316 kv. m Biržų m. atvirų erdvių.

Tikimasi, kad įgyvendintas Projektas prisidės prie Projekto tikslinės grupės (Biržų rajono savivaldybės gyventojų, miesto svečių, verslo subjektų) aplinkos ir gyvenimo kokybės gerinimo, o sukurta infrastruktūra ir padidėję lankytojų srautai sudarys palankias sąlygas verslo plėtrai ir gyventojų užimtumui Biržų m. didėti.

Biržų rajono savivaldybės administracija