Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Pasitarimas dėl Biržų miesto gatvių apšvietimo

Gruodžio 2 d. Biržų rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Biržų miesto gatvių apšvietimo ir su juo susijusių problemų.

Pasitarime dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, administracijos direktorė Irutė Varzienė ir direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Baranauskas, Biržų miesto seniūnė Kristina Undzėnienė ir už Biržų miesto gatvių apšvietimą ir priežiūrą atsakingos įmonės UAB „Eismus“ inžinierius Audrius Žukas.

Meras V. Jareckas sakė, kad Savivaldybė sulaukia biržiečių pastabų dėl nešviečiančių gatvių žibintų, neapšviestų gatvių atkarpų ir netgi ištisų kvartalų, dėl mirksinčių šviestuvų lempų. Meras UAB „Eismus“ inžinieriaus klausė, per kiek laiko likviduojama didesnė avarija, kiek laiko gavus signalą užtrunka pakeisti šviestuvo lempą, kada bus sutvarkytas apšvietimas Nepriklausomybės aikštėje, kokiu numeriu ir kam skambinti gyventojams, turintiems pastabų dėl gatvių apšvietimo.

Administracijos direktorė I. Varzienė sakė, kad biržiečiai tradiciškai daugiausiai pastabų valdžiai turi dėl kelių priežiūros, o atėjus rudeniui dar ir dėl gatvių apšvietimo. Už Biržų gatvių apšvietimą vien tik lapkričio mėnesį Savivaldybės administracija elektros tiekėjams turėjo sumokėti 3 tūkst. 930 eurų. Tai, pasak direktorės, nemaži pinigai Savivaldybės biudžetui, tad norisi, kad Biržų gatvės būtų apšviestos, o gedimai laiku šalinami.  Direktorė turėjo priekaištų dėl ilgai netvarkomų nedegančių šviestuvų, dėl šalia gyvenamųjų namų ištisomis naktimis mirksinčių ir gyventojus erzinančių lempų. Pasak direktorės, įmonė, laimėjusi konkursą turi įsipareigojimų ir norisi, kad jie būtų vykdomi.

Biržų seniūnė K. Undzėnienė vardijo konkrečius nešviečiančius ar mirksinčius šviestuvus: Respublikos gatvėje nedega 3 šviestuvai, nedega atskiri šviestuvai Vilniaus, Liepų, Kilučių ir kitose gatvėse.

Už Biržų miesto gatvių apšvietimą ir priežiūrą atsakingos įmonės UAB „Eismus“ inžinierius Audrius Žukas sakė, kad jei dėl avarijos nešviečia Biržų miesto kvartalas ar gatvės dalis, avarijos padariniams likviduoti ir atstatyti apšvietimą užtenka 6 valandų. Jei gedimas nesudėtingas, gavęs informaciją jį iš karto pašalina Biržuose esantis specialistas.

A.Žukas žadėjo, kad smulkūs gedimai bus pašalinti nedelsiant, o nuo gruodžio 15 d. į Biržus atvyks visos įmonės pajėgos ir bus sutvarkytas apšvietimas Nepriklausomybės aikštėje, kur reikia remontuoti ir pačius šviestuvus ir prožektorius, bei kitose miesto gatvių atkarpose, kuriose reikia didesnių ir sudėtingesnių darbų.

UAB „Eismus“ inžinierius pasakojo, kad gedimų būna dėl įvairių priežasčių – šviestuvai Biržuose daug kur seni, dėl permainingų oro sąlygų laidų kontaktai drėksta, vėl užšąla, seniai nekeistos lempos perdega. Pasak specialisto, būna, kad pradėjus šviestuvui kibirkščiuoti, atvyksta ESO brigada ir išjungia elektros liniją visai gatvės atkarpai. Elektros oro linijas pažeidžia nuo sniego ar stipraus vėjo lūžtančios šakos. Pasak A. Žuko, pastebėta ir tiesioginio kenkimo atvejų:  keičiant vieną nedegančią lempą joje pastebėta skylutė, atsiradusi šovus į lempą pneumatiniu šautuvu. Kitame šviestuve vos tik įdėjus naują lempą, po dienos ji dingo. Kažkas nepatingėjo atsitempti ilgas kopėčias ir išsiimti 8 metrų aukštyje esančią lempą... Pasitaikė ir vos ne tikrų tikriausių diversijų: miesto centre specialiu raktu atrakinta elektros spinta, laidai profesionaliai atjungti ir užkišti už plastikinės plokštelės – kol rasta priežastis, nešvietė nemaža Rotušės ir Vytauto gatvės atkarpa.

Pasitarimo metu kalbėta, ar nevertėtų pakeisti daviklių, kurie įjungia šviestuvus nustatytu laiku į fotoelementus, kurie automatiškai įjungia apšvietimą sutemus. Šios minties kol kas atsisakyta, nes fotoelementai ne tokie patikimi, be to, jie greitai apsineša ir netenka jautrumo.

Atsižvelgiant į gyventojų pastabas dėl gedimų ir jų padarinių likvidavimo, nutarta, kad gyventojai savo priekaištus ir pastabas darbo valandomis perduotų  Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiajam specialistui Arvydui Baranauskui tel. Nr. 8 670 34 611 arba el. paštu arvydas.baranauskas@birzai.lt, o jis, patikrinęs informaciją, operatyviai susisieks su įmonės atstovais, kad gedimas būtų kuo greičiau pašalintas arba informuos, dėl kokių priežasčių remontas užtruks ir kiek jis tęsis.

Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija