Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržų rajono savivaldybė jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo akcijos

Biržų rajono savivaldybė jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo akcijos

Kiekvienais metais lapkričio 17-ąją, Lietuvos neišnešiotų naujagimių bendruomenė švenčia Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Ši šventė yra svarbi daugiau kaip 1200 kasmet naujai gimstantiems neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms visoje mūsų šalyje.

Todėl beveik 11 metų, kiekvieną lapkritį, neišnešiotų naujagimių tėvų asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su rūpestingais Lietuvos savivaldybių vadovais, purpurine spalva apšviečia svarbius bei atmintinus miestui objektus. Taip miestai juose gyvenančioms neišnešiotų naujagimių šeimoms skleidžia palaikymo, supratimo bei vilties žinutę.

Biržų rajono savivaldybė taip pat jungiasi prie šios akcijos – purpurine spalva lapkričio mėn. savaitę nuo 13 iki 19 dienos nušvis Biržų kultūros centro pastatas bei Biržų pilis.

Taip pat, maloniai kviečiame lapkričio 13–19 dienomis skirti nedidelę dalį brangaus Jūsų laiko ir pasipuošus purpuriniu akcentu, susėsti prie kvapnios popietės arbatos puodelio.

Suteikime dėmesio neišnešiotiems naujagimiams, jų šeimoms, kalbėkime apie stresą ir persitempimą darbe, nuovargį ir emocinį perdegimą šeimose, pasigilinkime kokios priežastys gali iššaukti priešlaikinį gimdymą, kokios problemos ir pavojai susiję su pernelyg ankstyvu gimdymu. Kalbėkime ir skatinkime visuomenę netylėti, dalintis geru žodžiu, laiku ištiesta pagalbos ranka.

„Neišnešiotukas“ yra pirmoji neišnešiotų naujagimių tėvų prieš 11 metų įkurta asociacija, veikianti visoje šalyje ir atstovaujanti neišnešiotiems naujagimiams bei jų šeimoms. Asociacija tikslingai dirba tam, kad anksčiau laiko gimę kūdikiai ir jų šeimos visoje Lietuvoje jaustųsi psichologiškai tvirtesnės, pasiruošusios iššūkiams, įgalintos reikiamomis žiniomis, aprūpintos priemonėmis mažinančiomis ligų bei mirčių tikimybes. Rūpinkimės neišnešiotukais kartu – auginkime ateitį!

Parengta pagal Neišnešiotų naujagimių asociacija “Neišnešiotukas” infotrmaciją