Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Kviečiame paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

Kviečiame paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

Sausio 27-ąją visas pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename ir prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškumui nepasikartotų, todėl kviečiame įsitraukti į akciją aplankant Jūsų regione esančias žudynių vietas ar pasidalinant akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename simboliais socialiniuose tinkluose:

  • Pasiruoškite ir atspausdinkite užrašą #WeRemember #MesPrisimename (Čia galite rasti užrašo šabloną spausdinimui). Nusifotografuotike stambiu planu laikant šį užrašą rankose prieš kamerą. Pasidalinkite nuotrauka socialinėje erdvėje, bendrinkite su užrašu #WeRemember #MesPrisimename.
  • Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse prisijunkite prie pasaulinės atminimo akcijos savo socialinių tinklų profilyje užsidėdami rėmelį #WeRemember . Rėmelius galite atsisiųsti čia.

Plačiau apie  pasaulinę atminimo akciją „We remember“ – „Mes prisimename“ ir jos vyksmą skelbiama interneto Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės svetainėje ir Pasaulio žydų kongreso interneto svetainėje.

Lietuvos žydų regioninių bendruomenių nariai, ruošdamiesi Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, planuoja aplankyti žydų žudynių vietas, o likusių gyvų ar išgelbėtų žydų atsiminimais bei istorijomis dalintis savo internetinėje svetainėje www.lzb.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje. Prisimindami skaudžią mūsų šalies ir plačiosios pasaulio visuomenės patirtį negalime užmiršti ir tų didvyrių, kurie gelbėjo žydus. Iki šiol neturime paminklo nužudytiems žydams bei jų gelbėtojams, todėl Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė akcijos metu pagerbs ne tik žuvusiuosius, bet ir jų gelbėtojus.

Kviečiame Jus aktyviai įsijungti į Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos veiklas ir skleisti žinią apie šios dienos svarbą Jūsų bendruomenėse.

Parengta pagal Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės informaciją