Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Paminėkime pasaulinę gyvūnų dieną kartu!

Paminėkime pasaulinę gyvūnų dieną kartu!
  • Artėjančios Švento Pranciškaus Asyžiečio arba Pasaulinės gyvūnų dienos proga, kuri švenčiama spalio 4 dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia visus prisijungti prie jau tradicija tapusių pamaldų už gyvūnų gerovę bei kitų renginių visoje Lietuvoje. Renginių grafiką galima rasti čia: https://bbf.lt/tGuSm . Ryt numatoma tiesioginė transliacija VMVT FB paskyroje https://bbf.lt/aMSul  (11:00 val.).
  • Šiemet VMVT visuomenei siunčia labai svarbią žinutę - „Ištiesk ranką, ne grandinę!“. Šiuo šūkiu gyvūnų gerovės specialistai tikisi atkreipti tos visuomenės dalies dėmesį, kuri gyvūną vis dar laiko “prie būdos rakinama signalizacija”, nejusliu daiktu. Toks vis dar gajus archajiškas požiūris dažnu atveju gyvūną gali pasmerkti kančioms ar net žūčiai.
  • VMVT specialistai per pastaruosius kelis metus fiksavo bent šešis itin skaudžius atvejus, kuomet šunys buvo aptikti jau išsekę, negalintys pajudėti dėl apsisukusių grandinių aplink tvoras ar medžius. Kai kurie buvo palikti pririšti prie tvorų, vietoje atkaklių - apvyniotos grandinės. Keliais atvejais, dėl itin blogos gyvūnų būklės teko gyvūnus užmigdyti. Šiemet inspektorius taip pat sukrėtė atvejis vienoje Klaipėdos rajono sodyboje, kuomet buvo aptikti prie būdos itin trumpa grandine pririšti du šunys, vienas iš jų buvo negyvas. Kitą išsekusį nelaimėlį suspėta paimti į laikiną globą.
  • VMVT visuomenei kelia klausimą – kodėl su deklaruojamu geriausiu žmogaus draugu yra vis dar elgiamasi kaip su didžiausiu priešu? Gyvūnų gerovės specialistai ragina aktyviau kalbėti apie gyvūną kaip apie juslią būtybę, kuris jaučia skausmą, alkį, šaltį - tam, kad žinia pasiektų tokio supratimo stokojančius. Skleisti ir kelti problemą plačiau: VMVT paruošė ir į socialinį vaizdo klipą, kuriame kviečiama keisti požiūrį – grandinės turėtų būti skirtos daiktams, bet ne gyvūnams saistyti.

Išsamiau: https://vmvt.lt/.../vmvt-ragina-atsisakyti-grandine-risti...

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija