Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

„Sėlos“ muziejuje – parodos pristatymas ir Donato Gailiūno-Olinio poezijos skaitymai!

„Sėlos“ muziejuje – parodos pristatymas ir Donato Gailiūno-Olinio poezijos skaitymai!

Pirmoji šių metų paroda muziejuje kviečia susipažinti su kūrybingos, iš Biržų krašto kilusios šeimos darbais.

Donatas Gailiūnas-Olinis (g. 1968 m. Biržuose) nuo pat vaikystės ne tik piešė, bet ir kūrė poeziją. Jo grafikos darbuose ir eilėraščiuose atsispindi menininkui svarbiausios temos: uždaras gyvenimo ratas, kelianti grėsmę žmogaus galia ir raminantis laikinumas, žmogaus vertė jį supančioje nebūtyje, klaidinančios iliuzijos ir pinganti dvasia.

Parodoje eksponuojami Donato grafikos darbai. Atidarymo metu Donato Gailiūno-Olinio poeziją skaitys Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris.

Greta sūnaus darbų įsikomponuoja ir jo mamos Elenos Gailiūnienės batikos darbai, kuriuose ryškus pasikartojantis motyvas – angelo, sparnų ar Dievo motinos, laikančios delnuose paukštę vaizdinys. Dailininkės tikinimu, sakralumo temos jai svarbios, nes norisi savo siela kalbėti žmonėms: „Tai yra mano gyvenimo esmė. Esu labai tikinti, džiaugiuosi Dievo suteiktu talentu kurti, todėl ir temos su tuo susijusios.“ Anot menininkės, norisi, kad sukurtas darbas papuoštų namus ir skleistų gerus jausmus.

Taip pat pristatomi ir E. Gailiūnienės brolio, ilgamečio Šiaulių miesto ir rajono vyriausiojo architekto Algimanto Juknos-Giedriko sukurti haiku. Autorius yra išleidęs tris knygas: „Kraujo broliai“, „Lemties broliai“ ir „Prisimink“. Eksponuojami haiku yra iš ruošiamos ketvirtosios knygos „Praeitis ateityje“, kurioje aprašomi autoriaus gyvenimo epizodai ir to laikmečio kontekstas. Kiekvienas skyrius pradedamas haiku. Tai eilės ne tik skaitymui, bet ir mąstymui, ne tik protui, bet ir sielai.

 „ ... gyvenimo keliai driekiasi į visas puses. Dažnai jų vingiai nuveda ten, kur niekada nepagalvojai, jog kažkada teks būti. Mano krūtinėje plaka biržietiška širdis. Mano siela visada spurda iš džiaugsmo, kai užsuku į Biržus!“ – Donatas Gailiūnas-Olinis apie Biržus.

Kviečiame į parodos pristatymą, kuris vyks 2024 m. sausio 11 d. 17.30 mažojoje parodų salėje!

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija