Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Šv. Jono Krikštytojo atlaidai - po Lelivos ženklu

Birželio 24-27 dienomis  Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijoje vyks tituliniai atlaidai. Jų metu Šv. Mišias aukos Anykščių dekanas kan. Petras Baniulis ir vyskupas Lionginas Virbalas SJ, giedos Liudas Mikalauskas ir Vilija Radvilė bei Anykščių bažnyčios choras „Salve Cantus“ (plačiau apie renginius - Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos Facebook profilyje).

Kaip vienas iš parapijos organizuojamų Šv. Jono Krikštytojo atlaidų Biržuose akcentų numatomos ekskursijos.

Birželio 25 d. (penktadienį) 22 val. Irinos Šakuro ekskursija „Naktiniai Biržai“. Ekskursijos pradžia prie fontanų, trukmė – apie 2 val.

Birželio 26 d. (šeštadienį) 14 val. vyks Daliaus Mikelionio ir Jurgitos Bruniuvienės ekskursija  "Po„Lelivos ženklu“. Ekskursijos pradžia prie šventoriaus, trukmė – apie 1 val. 40 min.

Ekskursijos metu galėsite sužinoti apie grafų Tiškevičių giminę, kaip buvo statoma bažnyčia ir kokios vertybės joje saugomos, pamatyti kriptą su bažnyčios fundatoriaus Jono Tiškevičiaus, jo žmonos ir dukrelės palaidojimais.

Autobusu nuvykę į Astravą, sužinosite, kaip Tiškevičiai statėsi rūmus ir veisė parką, kaip grafai gyveno ir puotavo, kokie medžiai parke augo ir kokie reti gyvūnai jame gyvena dabar.

                                                      Biržų rajono savivaldybės informacija

  1. Mikelionio nuotr.:

Grafų Tiškevičių giminės herbas - Leliva virš bažnyčios vargonų.

Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Bokštų aukštis - 43 metrai.

Dedikacija bažnyčios fundatoriui Jonui Tiškevičiui (lietuviškos spaudos draudimo laikai, tačiau tekstas - lietuviškas).

Bažnyčios rūsyje esanti grafų Tiškevičių kripta – mauzoliejus.