Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Vėl kviečia Žiemgalos kultūros paveldas

Vėl kviečia Žiemgalos kultūros paveldas Bauskės pilis / tourism.bauska.lv nuotr.

Ar esate buvę Bauskės sinagogos sode? Pakilę į Mežuotnės bažnyčios bokštą? Užkopę į Zvirgzdės kopą? Ar žinote, kokias legendas pasakoja Lielupės upės ištakos? O ar ne puiku būtų nuplauti kelionės dulkes senojo Vecumniekų ežero vandenyse? Dabar, kai keliavimas į užsienį po truputį vėl tampa mūsų gyvenimo dalimi, apsilankymas pas kaimynus bus įprastas šios vasaros atostogų akcentas.

Jau penktą kartą startavo tarptautinis turizmo projektas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“. Keturios Lietuvos ir tiek pat Latvijos savivaldybių vėl parengė bendrą turistinį maršrutą istorinėmis vietomis Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų regionuose. Siūloma aplankyti gausybę Žiemgalos krašto kultūros bei gamtos paveldo objektų ir vietovių. Be jau puikiai pažįstamų ir ne kartą aplankytų vietų šiais metais siūloma mažiau išpopuliarintų krypčių.

Iš viso šių metų maršrute rasite beveik šimtą Lietuvos ir Latvijos vietovių, esančių istorinėje Žiemgaloje. Keliautojai kviečiami ne tik jas aplankyti, bet ir varžytis dėl vertingų prizų. Projekto dalyvių šiemet vėl laukia 4 dviračiai ir 4 elektriniai paspirtukai. Laimėtojai bus nustatyti burtų keliu rugsėjo mėnesį.

Ką turite daryti?

Jums tikrai nebūtina pasiekti visų maršruto stotelių! Tereikia nuvažiuoti į 16 pagrindinių objektų, esančių Lietuvoje: Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio savivaldybėse. Juos, taip pat ir žemėlapį, rasite interneto svetainėje  https://sites.google.com/view/kaiminizemgale/akcijas-objekti-akcijos-objektai.

Prie kiekvieno objekto jums reikės nusifotografuoti save – pasidaryti asmenukę, o nuotrauką būtinai įkelti į specialiai projektui sukurtą mobiliąją programėlę „Kaimini Zemgale“. Be to, turėsite nuvykti į Lietuvos ir Latvijos pasienį ties buvusiu Žeimelio ir Adžūni pasienio postu. Ten yra sukurti virtualios realybės vartai, simbolizuojantys dviejų broliškų tautų bendrystę. Šiuos ąžuolo vainiku papuoštus vartus matysite tik savo išmaniojo telefono pagalba, pasinaudodami SAN programėle.

Daugiau informacijos, kaip tą padaryti, rasite čia: https://sites.google.com/view/kaiminizemgale/akcijas-objekti-akcijos-objektai/mobile-app.

Prie šių virtualių vartų taip pat pasidarykite asmenukę. Jeigu jūsų išmaniojo telefono modelis šiek tiek senstelėjęs, virtualių vartų greičiausiai neišvysite. Tačiau nenusiminkite! Tokiu atveju tiesiog pasidarykite „asmenukę“ prie valstybės sieną žyminčio ženklo ir taip pat įkelkite į minėtąją programėlę „Kaimini Zemgale“. Joje rasite visą reikiamą informaciją ir lankytinas vietas. Taigi, iš viso reikia surinkti 17 asmenukių ir jūs jau dalyvausite rugsėjo mėnesio loterijoje.

Projektas vyksta iki rugpjūčio 30 d. Iki šios datos jūsų asmenukės turi atsirasti mobiliojoje programėlėje. Maršrutas paruoštas visai šeimai, tačiau loterijoje galės dalyvauti tik vyresni kaip 7 metų keliautojai. Visų maršruto objektų lankymas nemokamas.

Keliaukite ir grožėkitės nuostabiu Žiemgalos kraštu!

 

Biržų rajono savivaldybės informacija