Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Edukacinis renginys „Žmogaus teisės – šiuolaikinės demokratijos pamatas“

Edukacinis renginys „Žmogaus teisės – šiuolaikinės demokratijos pamatas“

Vykdant „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto įtraukiojo ugdymo veiklas Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis edukacinis renginys 8- 10 kl. mokiniams „Žmogaus teisės – šiuolaikinės demokratijos pamatas”.

Buvo paminėta Žmogaus teisių deklaracijos diena. Svečiavosi Biržų „Saulės” gimnazijos, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos, Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos, Biržų „Atžalyno” pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Visi kartu klausėsi JAV Ambasados Vilniuje / U.S. Embassy Vilnius patarėjo politikos ir ekonomikos klausimais p. William A. Kendrick, kuris supažindino mus su Žmogaus teisių padėtimi per istorinę prizmę. Paskaita buvo įdomi ir naudinga ne tik tiesioginiu UDHR pažinimo požiūriu, tačiau leido patobulinti ir kalbinius įgūdžius – paskaita vyko anglų kalba.


Kaštonų mokyklos mokiniai pademonstravo savo iš anksto paruoštus “namų darbus”: pristatė sumontuotą filmuotą medžiagą apie Žmogaus teisių supratimą mūsų mokyklos bendruomenėje. Įdomu buvo matyti virtualią sveikintoją, kuri pasveikino mus ChatGPT sugeneruotu sveikinimu. Šokių būrelio mokiniai pristatė savo sukurtą šokį Žmogaus teisių tematika. Salę puošė 5 – 7 klasių mokinių piešiniai minėta tema. Savo žinias dalyviai pasitikrino kahoot platformoje atsakinėdami į klausimus apie UDHR.


Puikiai suprantame, kad Žmogaus teisės yra be galo svarbus dalykas. Ne visada ir, deja, ne visur pasaulyje to paisoma. Ypač tai akivaizdu dabar, kai taip netoli mūsų vyksta kariniai konfliktai. Džiugina, kad į mūsų kvietimą atsiliepė visų Biržų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Tai dar kartą įrodo, kad stiprybė yra vienybėje.

                                                                                 Kaštonų pagrindinės mokyklos informacija