Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržai šventė Žiemos sporto šventę

Biržai šventė Žiemos sporto šventę Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro nuotr.

2022 m. vasario 5 d. Biržų centriniame stadione garsiai skambėjo muzika, klegėjo juokas, šurmuliavo jauni ir seni – čia vyko Žiemos sporto šventė, sukvietusi per 150 aktyvų poilsį propaguojančių biržiečių. 

Sporto šventės dalyviai turėjo įveikti paruoštas skirtingas trasas slidėmis arba su šiaurietiškomis lazdomis. Visi dalyviai, įveikę pasirinktas trasas, buvo apdovanoti šventės dalyvio medaliais ir pakviesti sudalyvauti netradicinėse, bet linksmose užduotyse. 

Daugiausia dalyvių sutraukė veltinio metimo į tolį rungtis. Pradžioje rungtį išbandyti panoro tik keletas dalyvių, tačiau pagauti azarto į šią rungtį įsijungė ko ne visi šventės dalyviai. Kiekvienam rodėsi, kad veltinį nusviesti į tolį nėra sunku, bet, pačiam išbandžius, buvo matyti, kad pakilęs į orą vėjo blaškomas veltinis labai nenoriai iriasi į priekį. Šią rungtį išbandė net šventės svečiai – seimo narys Valdemaras Valkiūnas ir Biržų rajono mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė. 

Nė kiek mažiau dalyvių panoro išbandyti jėgas šeimų estafetėje su rogutėmis. Pasirodo ir šioje rungtyje nebuvo lengva. Smagu lėkti patogiai įsitaisius rogutėse, bet atliekant staigų posūkį ne vienas dalyvis virto ant šono ir maudėsi sniege. Nors daug buvo apvirtusių ir išgriuvusių iš rogučių, tačiau visų veiduose spindėjo šypsenos. 

Dar viena smagi rungtis – čiuožti vienomis slidėmis trise. Pasirodo ir ši rungtis ne tokia jau paprasta, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Kai kuriems dalyviams teko ne kartą suklupti, parkristi, tačiau nė vienas nepasimetė ir visi su gera nuotaika pasiekė finišą.

Tikra atrakcija - rąsto pjovimo rungtis. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad lengva rąstą per kuo trumpesnį laiką perpjauti, o kai pradedi, tai pjūklas ir linksta, ir stringa, iššoka iš įpjovos. Rungtyniavo vyrų, moterų, vaikų ir mišrios poros. 

Labai smagu, kad šventėje aktyviai dalyvavo daug šeimų su vaikais, neatsiliko ir senjorai. Tokie bendri renginiai suartina šeimas, stiprina bendruomenę ir palieka malonių įspūdžių, o svarbiausia propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir fizinį aktyvumą. Visi šventės dalyviai galėjo sušilti prie laužo bei pasivaišinti karšta arbata ir koše. 

Šventės kulminacija - atskirų rungčių nugalėtojų apdovanojimas. Veltinio metimo rungtyje nugalėtojais tapo Eglė Karaliūnienė, Simas Strelcovas, Erikas Kiseliūnas, Vakaris Žukauskas, Ovidijus Remeika ir Goda Einorytė. Šeimų estafetėje su rogutėmis nepralenkiami buvo Aistė Galvanauskaitė, Aronas ir Egidijus Karaliūnai. Slidžių rungtyje puikiai sekėsi Janinai, Vakariui ir Rimvidui Žukauskams. Rąstas greičiausiai pasidavė Laimai Kėželienei ir jos sūnui Eimantui Gasiūnui.

Žiemos sporto šventė – tai paskutinis projekto „Sporto renginių organizavimas Biržų rajone“ (Nr. SRF-SRO-2020-1-0031) renginys, bendrai finansuojamas Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro ir Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas - skatinti Biržų rajono bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį, dalyvaujant įvairiose sportinėse veiklose ir varžybose. Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuoti šie renginiai: šachmatų žaibo turnyrai ir šachmatų žiemos maratonas, Vasaros sporto šventė, Biržų rajono krepšinio pirmenybės ir Žiemos sporto šventė.


Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro informacija