Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Skiepijimas nuo Covid-19
Kaip galėčiau užsiregistruoti skiepytis Biržų rajono savivaldybėje?

Užsiregistruoti galima per Išankstinę pacientų registravimo sistemą (IPR), su gyventojais taip pat susisiekia sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai. Gyventojai pagal prioritetinių grupių sąrašą registruotis gali tel.:

  • 8-671-73997;
  • 8-600-89027;
  • 8-674-69426;
  • 8-609-76015.

Registruojama darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 16.00 val. 

Koks yra vakcinacijos nuo Covid-19 planas?

Vakcinacijos planą rasite čia: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas

Kur skiepijami Biržų rajono gyventojai?

Skiepijimas nuo COVID-19 vykdomas Biržų ,,Saulės“ gimnazijos (Vytauto g. 32) sporto salėje.

Kokia yra vakcinavimo tvarka?

Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“. Ministro įsakymą rasite čia.

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie skiepijimą nuo koronaviruso Biržų r. savivaldybėje?

Daugiau informacijos apie skiepus – www.birzupoliklinika.lt, www.birzai.lt, ir https://www.birzuvsb.lt. Svarbi informacija skelbiama ir Savivaldybės Facebook paskyroje, vietinėje spaudoje – „Biržiečių žodis“ ir „Šiaurės rytai“.

Kur galiu paskambinti jei noriu sužinoti man aktualią informaciją apie vakcinaciją Biržų r. savivaldybėje?

Paskambinti ir daugiau sužinoti apie skiepus galima tel. 8 686 27316 (Sandra Balčiūnienė, Ekstremalių situacijų operacijų centro materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovė) ir 8 633 86402 (Kęstutis Knizikevičius, Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas).

Jei gyvenu kitoje savivaldybėje nei registracijos vieta – kur man reikės skiepytis?

Jeigu asmuo registruotas Biržų r. savivaldybėje, bet gyvena kitoje savivaldybėje, tuomet jis bus skiepijamas toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisiregistravęs. 

Jei negaliu atvykti į skiepijimo centrą, kaip man pasiskiepyti?

Jeigu negalite atvykti į skiepijimo vietą, prašome pranešti VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinikos darbuotojams tel. 8 671 73997 arba 8 600 89027.

Kurią vakciną galėsiu pasirinkti?

Gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Kas yra „Vaxzevria“ vakcina (gamintojas „AstraZeneca“) ir kaip ji veikia?

Tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos asmenis, vyresnius nei 18 metų. Vakcina yra pagaminta naudojant kitą adenovirusų šeimos virusą, kuris modifikuojamas taip, kad savo sudėtyje turėtų SARS-CoV-2 dyglio baltymą koduojantį geną. Jei vakcinuotas žmogus turi kontaktą su SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema geba atpažinti virusą ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti. Kiek laiko trunka apsauga? Šiuo metu tai dar nėra tiksliai žinoma. Klinikiniame tyrime paskiepyti žmonės bus toliau stebimi visus metus, kad būtų surinkta kaip įmanoma daugiau informacijos.

Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos. Tyrimų metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, naudojant „COVID-19 Vaccine Vaxzevria”,  buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei jautrumą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu, pykinimu, bendra bloga savijauta.  Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų. Daugiau informacijos rasite čia.

Kas yra ,,Pfizer“ vakcina ir kaip ji veikia?

Tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos asmenis, vyresnius nei 16 metų. Vakcina savo sudėtyje turi genetinės informacijos apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą. Kai žmogui suleidžiama vakcina, jo organizmo ląstelės geba „perskaityti“ vakcinoje užkoduotą genetinę informaciją ir pradeda gaminti dyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįstą šį baltymą kaip svetimą organizmui ir aktyvina T ląsteles, skatina antikūnų gamybą, kurie yra natūralios apsaugos prieš svetimas organizmui medžiagas dalis. Vėliau, jei vakcinuotas žmogus užsikrečia SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema virusą geba atpažinti ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti: antikūnai ir T ląstelės, veikdamos kartu, gali sunaikinti virusą, užkirsti kelią jo patekimui į kūno ląsteles ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, taip padėdami apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Vakcinos sudėtyje nėra paties viruso, ir ji negali sukelti COVID-19 ligos. Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiaivartojant  vakciną buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų. Paraudimas injekcijos vietoje ir pykinimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių. Daugiau informacijos rasite čia.

Kuri vakcina geresnė?

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad Lietuvoje yra registruotos ir naudojamos keturios vakcinos nuo COVID-19:

•    „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“);
•    „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“);
•    „Moderna“ (gamintojas „Moderna“)
•    „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“).

Nėra esminių skirtumų tarp vakcinų. Dažniausiai galimi šalutiniai poveikiai – nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.

 

Užduoti klausimą

 

Vardas:
El. paštas:
Klausimas: