Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Nevyriausybinėms organizacijoms

NAUJIENOS KVIETIMAI

Nevyriausybinio sektoriaus organizacijos kviečiamos studijuoti NVO akademija 2021/2022

Prieš metus startavusi Aktyvių piliečių fondo gebėjimų stiprinimo programa - NVO akademija - skelbia antrą kvietimą nevyriausybinėms organizacijoms! Pavasarį akademiją baigė 13 organizacijų, o nuo ateinančio rudens organizacijų atstovams vėl siūlome ilgalaikį mokymosi procesą, kurio tikslas – suteikti dalyviui galimybę tapti pokyčio agentu savo organizacijoje ir bendruomenėje. NVO akademijos studijų modelis sudarytas iš dviejų etapų:

  • Pirmasis etapas, tai nuotoliniai Intensyvūs mokymai, kurie vyks 2021 metų rugsėjo 15 – 17 dienomis. Dalyvavimas intensyviuose mokymuose privaloma sąlyga norint patekti į NVO akademijos modulių programą.
  • Antrame etape – organizacijų komandos (2-3 atstovai iš organizacijos), pasirinktinai dalyvaus vienoje programoje – socialinių lyderių arba socialinio verslumo, kurias sudarys po 5 mokymosi modulius. Modulių programos trukmė – 6 mėn.

Studijų vertė vienos organizacijos komandai  - 4000 Eur.

Reikalavimai Intensyvių mokymų dalyviams:

  • 1 organizacija – 1 atstovas.
  • Atstovauti organizacijai, kurioje dirba ar/ir savanoriauja bent 2-3 asmenys.
  • Organizacijos atstovas – vadovaujančias pareigas organizacijoje užimantis asmuo priimantis sprendimus susijusius su organizacijos valdymu.
  • Prioritetas bus teikiamas kandidatams atstovaujantiems vietos lygiu veikiančias organizacijas ir/ar tautinių mažumų organizacijas.

Iki rugpjūčio 20 d. kandidatus kviečiame užpildyti elektroninę dalyvio registracijos formą.

Apie dalyvavimą Intensyviuose mokymuose atrinkti dalyviai bus informuoti registracijos formoje nurodytu elektroniniu paštu.

„NVO akademija 2020/ 2021” pirmoji laida: VšĮ „Ne imti, bet duoti“ (Vilniaus regionas), VŠĮ „Socialinės terapijos namai“ (Kauno raj.), Vilniaus vaikų ir jaunimo diabeto klubas DIABITĖ (Vilnius), Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ (Vilnius), Asociacija „Lietuvos skeptiškas jaunimas“(Kaunas), Asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“(Klaipėda), VšĮ „Būk su manimi“ (Mažeikių apylinkės seniūnija: Bugeniai – Krakiai), VšĮ „Šv. Jono vaikai“(Trakų raj.), VšĮ „Pasaulio piliečių akademija“(Kaunas), VšĮ Šeimų centras „Būkime kartu“(Kauno miestas ir rajonas), VšĮ „Gerumo skraistė“ (Alytus), VšĮ „Kūrybos ir užimtumo stuba“ (Zapyškis) ir VšĮ „Darni socialinė raida“ (Vilnius).


NAUJĄ KADENCIJĄ PRADEDA NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBA

Biržų rajono savivaldybės tarybos 2021 metų birželio 30 dienos sprendimu Nr. T-189 "Dėl Biržų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos sudarymo" dviejų metų laikotarpiui sudaryta NVO taryba ir patvirtinti šie nariai:

Jurga Bagamolovienė

Biržų lengvosios atletikos sporto klubo atstovė;

Manfredas Bridžius

Biržų pagyvenusių žmonių asociacijos atstovas;

Aušra Butkauskienė

Biržų rajono savivaldybės administracijos atstovė;

Edita Čepokienė

Biržų rajono savivaldybės tarybos atstovė;

Vilma Indrikonienė

Biržų miesto vietos veiklos grupės atstovė;

Audronė Januševičiūtė

Biržų trečiojo amžiaus universiteto atstovė;

Dainius Krivičius

Biržų Rotary klubo atstovas;

Justina Micikevičienė

Biržų rajono savivaldybės administracijos atstovė;

Mindaugas Pikūnas

viešosios įstaigos šeimos centro „Kartu saldu“ atstovas;

Danguolė Plentauskienė

 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos atstovė;

Mantas Visockas

Biržų rajono savivaldybės tarybos atstovas;

Zita Vlaščenko

Biržų „Artrito“ klubo atstovė;

Regina Židonienė

viešosios įstaigos „Pagalbos centras“ atstovė.


Nevyriausybinės organizacijos gali nemokamai įregistruoti NVO statusą

Lietuvoje veikiančios nevyriausybės organizacijos (NVO) jau gali Registrų centre nemokamai įregistruoti žymą, kad atitinka NVO įstatyme numatytą NVO apibrėžimą. Įregistruoti NVO statusą labai paprasta – tai galima padaryti nemokamai ir neišvykus iš namų bei paprasčiausiai prisijungus prie Registrų centro savitarnos. Savitarnos sistemoje vos per kelias minutes užpildomas ir pateikiamas prašymas įregistruoti NVO žymą. Detalią instrukciją, kaip pateikti prašymą galima rasti čia. Pateikus prašymą įregistruoti NVO žymą NVO atstovai gali ir atvykę į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių. Prašymą žymai galima pateikti Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro Biržų padalinyje Vytauto g. 59, 41144, Biržai. Reikalinga išankstinė registracija https://www.registrucentras.lt/p/1218.Papildomai, daugiau informacijos galite rasti paspaudus čia.


SAVIVALDYBEI PRIKLAUSANČIO TURTO NAUDOJIMO TVARKA NEVYRIAUSYBINĖMS ORGANIZACIJOMS2021-01-22

 Biržų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto ir valstybės turto, Biržų rajono savivaldybės valdomo patikėjimo teise, valdymo, naudojimo ir disponavimo juo sąlygas ir tvarką reglamentuoja Lietuvos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas, Biržų rajono savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. T-160 patvirtinto Savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo IV skyrius, Biržų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 29 d. sprendimu Nr. T-211 patvirtintas Biržų rajono savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašas, Biržų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 26 d. sprendimu Nr. T-163 patvirtintas Biržų rajono savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis tvarkos aprašas. Remiantis šiais teisės aktais Nevyriausybinėms organizacijoms trumpalaikei veiklai naudotis savivaldybės turtu teisės aktai numato turto nuomos be konkurso galimybę (Savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo 18 punktas – Savivaldybės trumpalaikis turtas gali būti išnuomojamas kartu su ilgalaikiu materialiuoju turtu ne konkurso būdu tik trumpalaikiams neatidėliotiniems darbams (avarijoms, stichinėms nelaimėms likviduoti ir panašiai) ar trumpalaikiams renginiams organizuoti (parodoms, sporto varžyboms, pasitarimams, seminarams, šventėms, kultūros renginiams), kurių trukmė yra ne ilgesnė kaip 30 kalendorinių dienų. Šiuo metu Savivaldybės turto nuomos kainą nustato Savivaldybės turto valdytojai. Norint išsinuomoti patalpas trumpalaikiams renginiams organizuoti, reikėtų kreiptis į Turto valdytojus dėl patalpų nuomos ir nuompinigių dydžio. Nuomos mokesčio ir patalpų išlaikymo išlaidų lengvatos Savivaldybės biudžeto sąskaita galėtų būti suteiktos tik atskiru Savivaldybės tarybos sprendimu. Išsamesnės informacijos kreiptis į  Biržų rajono savivaldybės administracijos strateginio planavimo ir turto valdymo skyrių.

Biržų rajono savivaldybės administracijos informacija


NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBA

NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATAI 2020 m. rugpjūčio 28 d. Nr. T-180, nauja redakcija 2021 m. vasario 26 d. Nr. T-44

NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS PROTOKOLAI 2020-11-26

NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ PROJEKTŲ RĖMIMO FONDAS


BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBA: 2019 m. birželio 22 Nr. T-180, 2020 m. sausio 30 d. Nr. T-9 

BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATAI 2019 m. rugpjūčio 22 d. Nr. T-180, 2020 m. gruodžio 4 d. Nr. T-262

BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS POSĖDŽIŲ PROTOKOLAI Protokolas Nr. BTO-1, Protokolas Nr. BTO-3, Protokolas Nr. BTO-9

BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS VEIKLOS PLANAS  ČIA

LIETUVOS RESPUBLIKOS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ PLĖTROS ĮSTATYMAS 

LIETUVOS RESPUBLIKOS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ PLĖTROS ĮSTATYMO NR.  XIII-1774 8 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS


Biržų rajono savivaldybės 2015–2020 m.(I pusmečio) ne pelno subjektų projektų finansavimas pagal Savivaldybės ir valstybės programas


 

GAUK FINANSAVIMĄ SAVO IDĖJOMS!

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje skelbia rėmimo programų paraiškų teikimo terminus 2021m. 

Išsamiau: https://www.norden.lt/paramos-programu-terminai-2021/


Nuotolinių seminarų informacija ne pelno organizacijoms

Gruodžio 9 d. vykusiame seminare „Paramos telkimas ne pelno projektams: galimybės ir patirtys sutelktinio finansavimo ir aukojimo platformose" organizatoriai kalbino Vilių Stanislovaitį apie tarptautines platformas, Rasą Antanavičiūtę apie patirtį Indiegogo platformoje, Giedrę Šopaitę-Šilinskienę aupie aukojimo portalą Aukok.lt bei Aistę Eidukaitytę apie projekto „Misija Sibiras" patirtį. Šio seminaro įrašą rasite čia: http://pilieciams.eu/naujienos/seminaro-apie-paramos-telkima-ne-pelno-sektoriui-irasas

Gruodžio 15 d. seminare „Finansų paieška ne pelno sektoriui. Fondai pilietiniams projektams" pranešimus skaitė Giedrė Tumosaitė apie Aktyvių piliečių fondą, Rolanda Šliažienė apie Anna Lindh fondą ir Justina Tomaševičiūtė apie ES programą Europos solidarumo korpusas. Įrašą galite pasižiūrėti čia: http://pilieciams.eu/naujienos/seminaro-apie-fondus-pilietiniams-projektams-irasas

Gruodžio 10 d. Kūrybiškos Europos biuro iniciatyva vyko virtualus pokalbis apie numatomas "Kūrybiška Europa 2021-2027" finansavimo kryptis, būsimų Europos komisijos veiksmų kalendorių, numatomus prioritetus. Jei praleidote, norite pasižiūrėti dar kartą, įrašą galite rasti Kūrybiškos Europos biuro "Facebook" paskyroje. Informacinės sesijos metu rodytas nuorodas galite pasiimti iš vaido įrašo komentarų skilties.


Nevyriausybinių organizacijų dėmesiui!

 

Biržų rajono savivaldybės administracija baigia įgyventi projektą „Nenaudojamo kitos paskirties pastato Biržuose, Rotušės g. 2A, pritaikymas kultūros reikmėms". Biržų rajono savivaldybės administracija baigia įgyventi projektą „Nenaudojamo kitos paskirties pastato Biržuose, Rotušės g. 2A, pritaikymas kultūros reikmėms". Buvusio technikos sporto klubo pastate atliktas kapitalinis remontas, nupirkti kultūrinei veiklai reikalingi baldai, įranga ir muzikos instrumentai. Projektas inicijuotas ir įgyvendintas siekiant, kad sutvarkytame ir reikalinga įranga aprūpintame jaukiame pastate su vaizdu į Biržų pilį būtų organizuojamos Biržų kultūros centro meno kolektyvų veiklos, formuotųsi ndividualios, spontaniškos, netradicinės šiuolaikinio meno apraiškos, vietos bendruomenės ir NVO įgyvendintų gyventojams naudingas kultūrines iniciatyvas bei paskatintų daugiau biržiečių įsitraukti į kultūrinio užimtumo veiklas.

KVIEČIAME Biržų rajone veikiančias bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas teikti pasiūlymus bei pageidavimus dėl patalpų naudojimo el.p. jurga.bagamoloviene@birzai.lt , tel. 8 618 25832. (Naudojimasis patalpomis)