Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržuose pasodintas jaunimo metų ąžuoliukas (Stelmužės ąžuolo vaikaitis)

Biržuose pasodintas jaunimo metų ąžuoliukas (Stelmužės ąžuolo vaikaitis)

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Siekiant atkreipti dėmesį į jaunimo politiką bei problemas, Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijavo Lietuvos mastu įgyvendinti „Jaunimo parko“ idėją.  Jaunimo parko idėja – kiekviena savivaldybė jaunimo pasirinktoje vietoje pasodina Stelmužės ąžuolo sodinuką ir  šalia pasodinto medelio įrengia  atminimo lentelę su QR kodu. Ąžuoliuko lankytojas, nuskenavęs QR kodą mobiliuoju įrenginiu, nukreipiamas į Biržų rajono savivaldybės tinklalapį kuriame paskelbta aktuali informacija jaunimui.

Šiandien Biržuose  pasodintas Jaunimo metų ąžuoliukas (dabar jam jau 2 metai). Sodinimo akcijoje dalyvavo Biržų rajono savivaldybės, Lietuvos moksleivių sąjungos Biržų skyriaus, su jaunimu dirbančių organizacijų ir jaunimo organizacijų atstovai ir Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė, kuri taip pat yra Lietuvos jaunimo metų ambasadorė Biržų rajone.

Biržų jaunimo reikalų koordinatorė V. Strelcovos informavo, kad  Stelmužės ąžuolo palikuoniui vietą parinko pats Biržų  rajono jaunimas. Nuo liepos 26 d. iki rugsėjo 1 d. vyko balsavimas, kuriame kviesta jaunimą balsuoti už vietą, kurioje norėtų matyti Jaunimo parko ąžuoliuką. Balsavimo metu  buvo pasiūlytos 7 vietos (Biržų jaunimo parkas, Biržų pilies teritorija, Astravo parkas, Vabalninko parkas, Širvėnos ežero paplūdimys, naujasis skveras prie Biržų Reformatų bažnyčios, Karvės olos parkas).

Pasitarus su specialistais, įvertinus visas vietas, ąžuoliuko  prigijimo galimybes buvo nuspręsta ąžuoliuką sodinti tarp Biržų reformatų bažnyčios ir pėsčiųjų tako.  Tikimasi, kad ilgainiui šio ąžuolo pavėsyje jaunimas susitiks pasidalinti įspūdžiais ir kurs ateities planus Biržams, o visoje Lietuvoje augantys Stelmužės ąžuolai taps vieningos ir stiprios jaunimo politikos simboliu.

Norime pasakyti AČIŪ už atminimo lentelės pagaminimą Biržų „Atžalyno“ pagrindinei mokyklai, o už užrašo išgraviravimą  ‒ Biržų „Saulės“ gimnazijai. Taip pat  dėkojame visiems dalyvavusiems sodinimo akcijoje!