Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Įgyvendinama jaunimo vasaros užimtumo programa

Įgyvendinama jaunimo vasaros užimtumo programa

Biržų rajono savivaldybė, siekdama didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, skatinti ir plėsti pagalbą jauniems žmonėms įsidarbinti, nuo šių metų įgyvendina Biržų rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos programą (toliau – Programa), patvirtintą Biržų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T-131 „Dėl Biržų rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. 2023 m. šiai Programai įgyvendinti skirta 4800 eurų iš Savivaldybės biudžeto.

Šia Programa siekiama didinti 14–17 m. jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, ne ugdymo proceso metu, sudaryti galimybes jaunimui susipažinti su darbo rinka, išbandyti save vienoje ar kitoje profesijoje, o darbdavius paskatinti įdarbinti jaunus asmenis.

Darbdaviui priimti jauną, neretai nepilnametį, be jokios darbinės patirties žmogų tiesiai iš mokyklos suolo nėra patrauklu, todėl darbdaviai skatinami darbo užmokesčio išlaidų kompensacijomis, kurios pagal programą siekia ne daugiau kaip 300 eurų už vieną jaunuolį, įdarbintą visu darbo krūviu per vasaros laikotarpį.

Šiemet dalyvauti Programoje registravosi 23 jaunuoliai, kuriuos priimti į darbą ketina 8 Biržų rajone veiklą vykdantys darbdaviai (Čygo-Kalkio tikroji ūkinė bendrija „Rinkuškiai“, MB „Levandų ūkis“, UAB Nitator-Slt, VšĮ bokso klubas „Terminatorius“, VšĮ „Portfolio meno galerija“, UAB SLT Industrial Components, UAB „Biržų vandenys“ ir UAB „Mantvis“).

2023 m. birželio 23 d. Biržų rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos programos finansavimo komisija, atsižvelgdama į pateiktų dokumentų registracijos laiką, įdarbinimo laikotarpį, darbo krūvį ir Savivaldybės finansavimo galimybes, atrinko 10 jaunuolių, kurie dirbs su 7 darbdaviais, vykdančiais veiklą Biržų rajone. Savivaldybės administracija, darbdaviai ir jaunuoliai pasirašys trišales sutartis.

Tikimės, kad didelis susidomėjimas šia Programa šiais metais padės sėkmingai ją tęsti ir kitais metais.

Biržų rajono savivaldybės informacija