Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Jubiliejiniai Jono Meko ir Kazimiero Vasiliausko metai

Planuojamos priemonės 2022 – Jono Meko metams paminėti Biržų rajono savivaldybėje

Planuojamos priemonės 2022 – Kazimiero Vasiliausko metams paminėti Biržų rajono savivaldybėje

Edukacinė veikla „Jaučiu pirmą pavasario dvelksmą”

Kovo 30 dieną Biržų Kaštonų ir „Atžalyno” pagrindinių mokyklų 7-8 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Aušros Macienės, Neringos Simonavičienės bei Julitos Gabriūnės rengtoje popietėje, skirtoje Jono Meko šimtosioms gimimo metinėms paminėti. Renginio metu apie J. Meko gyvenimą, veiklą išsamiai papasakojo Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė Indra Drevinskaitė. Gitaros akordų palydimi skambėjo mokinių deklamuojami, skaitomi Jono Meko posmai, publicistiniai tekstai, laiškai, rašyti Motinai. Teatro mokytoja Loreta Gasiūnaitė jautriai ir tinkamai pritaikė melodijas skaitomiems tekstams. Edukacinį renginį praturtino paroda – mokinių piešiniai pagal Jono Meko „Semeniškių idilių” posmus. Dėkojame dailės mokytojai Rimai Briedienei už patarimus ir pagalbą mokiniams piešiant ir rengiant parodą. Džiaugiamės, kad Jurgio Bielinio viešoji biblioteka draugiškai ir nuoširdžiai priėmė mus organizuoti renginį bibliotekos salėje ir surengė Jono Meko knygų, leidinių parodą. Ačiū bibliotekos direktorei Vilmantei Vorienei ir vyresn. bibliotekininkui Evaldui Timukui. Smagu, kad renginio partneriu buvo Biržų ŠPT. Visiems mokiniams, kurie skaitė, deklamavo, buvo įteiktos ŠPT padėkos. Manome, kad renginys buvo ir informatyvus, ir kartu labai jautrus.

Kaštonų pagrindinės mokyklos informacija

Kovo 8 d. 17.30 val. Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salėje Jono Meko metų atidarymas Biržuose

Rajono skaitovų konkursas, skirtas J. Mekui

2022 m. vasario 8 d. vyko meninio skaitymo konkursas, skirtas Jonui Mekui. Renginys turėjo vykti Biržų „Saulės“ gimnazijoje, bet dėl COVID-19 pandemijos reikalavimų vyko Biržų švietimo pagalbos tarnyboje. Biržų „Saulės“ gimnazija skyrė prizus Jono Meko kūrybą pasirinkusiems skaityti mokiniams. Liutauras  Miežiūnas,  Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos 7 kl. mokinys (mokytoja Aušra Macienė) skaitė Jono  Meko eilėraštį  „Tada buvo...“, tos pačios mokyklos 9 kl. mokinys Rolandas Kleinys deklamavo J. Meko „Antroji idilė. Pavasaris“ (mokytoja Daivutė Akmenėlienė).

 

Švietimo pagalbos tarnybos informacija

Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metų pradžiai – paroda Biržų muziejuje „Sėla“

2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais. Šia proga Biržų krašto muziejuje „Sėla“ atidaryta Monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui skirta Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios liturginių rūbų ir reikmenų paroda. Būtent Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų  bažnyčioje būsimasis Monsinjoras buvo krikštytas, čia jis aukojo pirmąsias šv. Mišias. Svarbiausias šios parodos akcentas – liturginiai rūbai, kuriuos Kazimieras Vasiliauskas vilkėjo primicijų metu ir bene detektyvinė šių rūbų suradimo istorija.

Daugiau skaitykite: čia

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija

„ADVENTUR 2022“ parodoje sėkmingai pristatytas Biržų kraštas

Šių metų paroda „Adventur 2022“ vyko po dvejų metų pertraukos ir nors, iki pat pabaigos nebuvome tikri, jog paroda nebus atšaukta, pradėjome ruoštis iš anksto, atnaujinome leidinius bei stendus.

Prie Biržų turizmo informacijos centro stendo visas tris dienas darbavosi  Biržų viešosios bibliotekos, Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė Indra Drevinskaitė bei Sodeliškių dvaro sodybos vadybininkė Simona Vaičekonė. Sausio 28 d. (penktadienį) atvyko Lina Kuncytė ir Rima Binkienė, kurios atstovavo Biržų krašto muziejų „Sėla“, o antrą parodos dieną (šeštadienį), prie stendo prisijungė ,,Levandų ūkio“ šeimininkė Giedrė Rybalko ir ,,Biržų kempingo“ šeimininkas Šarūnas Ramanauskas.

Biržų stendą aplankė ir garbingi svečiai – LR Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė, Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Joana Kvedaravičienė, Biržų rajono savivaldybės administracijos viešųjų ryšių specialistė Ieva Indrašiūtė. Sulaukėme ir šios parodos kelionių ambasadoriaus – Orijaus Gasanovo.

Parodos metu pristatėme ne tik Biržų krašto turizmo išteklius, bet ir vietinę, Rinkuškių „Alaus kelio“, kavinės „Biržė“ ir ,,Levandų ūkio“ produkciją, bei ,,Biržų duonos" gaminius, kurie reprezentuoja mūsų kraštą.

Nors paroda savo apimtimi buvo mažesnė nei pastarąjį kartą, pavyko užmegzti naujų ryšių su agentūromis. Biržų stendu domėjosi ne tik Lietuvos kelionių organizatoriai, bet ir užsienio – ypatingai Biržais susidomėjo Sakartvelo atstovai. Visos parodos metu aktyviai dalinomės naujienomis ir su kitais turizmo informacijos centrais.

Biržų stendą šiemet puošė Sodeliškių dvaro sodybos, Buities muziejaus bei senovinės technikos muziejaus eksponatai. Akį traukė ir autentiškas patefonas iš Alės Podėnienės senovinių patefonų muziejaus. Taip pat, stende buvo pagerbtas ir avangardinio kino kūrėjas, iš Semeniškių kilęs Jonas Mekas. Savo ryškiais akcentais traukėme parodos dalyvius prieiti ir nors pačių dalyvių sulaukėme mažiau, tačiau su kiekvienu priėjusiu galėjome pabendrauti kokybiškiau ir iš esmės papasakoti apie Biržų kraštą, pakviesti atvykti į Biržus.

Šiais metais ne tik buvo pristatomas Biržų kraštas, bet ir vyko loterija, kurios metu buvo galima laimėti nakvynę Sodeliškių dvaro sodyboje bei bilietus į Senovinės technikos muziejų. Taip pat, dalinome Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro darbuotojų sukurtus suvenyrus, ant kurių buvo užrašyti eilėraščiai autorių, kilusių iš Biržų krašto. Stendo lankytojams tai buvo maloni staigmena.

Taigi apibendrinant galime teigti, kad paroda „Adventur 2022“ šiais metais pavyko puikiai ir Biržų krašto stendo atstovai išpildė visus savo užsibrėžtus lūkesčius.

Biržų turizmo informacijos centro informacija