Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Apie tyrimus ir reabilitacijos pasirinkimą

Apie tyrimus ir reabilitacijos pasirinkimą

Pacientams, gydomiems ligoninėje, vienu kartu gali būti išrašoma  vaistų ne ilgesniam kaip 1 mėnesio trukmės gydymo kursui arba 1 mažiausia kompensuojamojo  vaisto pakuotė.  Didžiausias galimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojamas slaugos paslaugų namuose skaičius pacientams, kuriems nustatytas didelis slaugos paslaugų poreikis, yra 260 šeimos gydytojo komandos specialistų apsilankymų per metus. Ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos dabar skiriamos atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, funkcijų sutrikimo laipsnį, bet ne į konkrečias ligas ar diagnozes. Vieno gydymo epizodo metu pacientai gali gauti iki 25 pirmojo ambulatorinės medicininės reabilitacijos etapo paslaugų.

Tokius teisingus atsakymus į ligonių kasos specialistų užduotus klausimus nedvejodami išbėrė Biržų „Artrito“ klubas nariai, gausiai susirinkę į susitikimą su Panevėžio teritorinės ligonių kasos atstovais ir išklausę Kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Reginos Venckienės pateiktą informaciją apie asmens sveikatos priežiūros paslaugas, priemones ir kompensuojamuosius vaistus.  Lietuvos artrito asociacijos prezidentė Danutė Elžbieta Žagūnienė džiaugėsi, kad ligonių kasos suteikia galimybę žmonėms su  negalia susitikti su ligonių kasos atstovais skirtinguose miestuose.

Skelbiame atsakymus į porą visiems aktualių klausimų, kuriais buvo kalbėta susitikime:   

  1. Jeigu dabar tokios ilgos eilės, norint pakliūti pas gydytojus, kaip laiku patekti į gydymo įstaigą tyrimams prieš operaciją atlikti, kai tie tyrimai turi būti padaryti likus dešimčiai dienų iki operacijos? Jei siuntimą operuoti rašo, pavyzdžiui, šeimos gydytojas, siuntime, be privalomos nurodyti kitos informacijos, turi būti pateikiami ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki operacijos atliktų būtinų tyrimų rezultatai. Šeimos gydytojas, žinodamas, kada jo prižiūrimam pacientui paskirta operacija, suplanuoja priešoperacinių tyrimų atlikimą reikalingu laiku ir informuoja pacientą, kada jam atvykti. Prieš operacinį gydymą būtinus tyrimus gali atlikti ir gydytojas konsultantas.   
  2. Ar būtinas pradinės medicininės reabilitacijos etapas po dienos chirurgijos skyriuje atliktų operacijų, kai reabilitacija priklauso? Be pradinės ambulatorinės arba pradinės stacionarinės medicininės reabilitacijos pacientas gali būti siunčiamas į medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančią gydymo įstaigą šiais atvejais: paruošti pacientą pirminiam (gydomajam) protezavimui, nuolatiniam protezavimui, kai skiriama palaikomoji reabilitacija, suteikus dienos chirurgijos paslaugas, kai tai nurodyta Specialiųjų reikalavimų apraše ir (ar) fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui pagrįstai nusprendus (tokiu atveju šis gydytojas medicinos dokumentuose turi nurodyti konkrečias priežastis). Taigi, po gydytojo reabilitologo konsultacijos pacientas gali būti nukreipiamas tolesniam reabilitaciniam gydymui be pradinio etapo. Atkreipiame dėmesį, kad į medicininės reabilitacijos įstaigas pacientas privalo atvykti ne vėliau kaip per 21 kalendorinę dieną po reabilitacijos paslaugų paskyrimo. Jei pacientui reabilitacijos paslaugas naudinga taikyti vėliau, konkrečią atvykimo datą nustato fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas. Jis nusprendžia, kada gali būti pradėtos teikti medicininės reabilitacijos paslaugos (pvz., po 6–8 savaičių) ir tai turi nurodyti siuntime. Siuntimas galioja ne ilgiau kaip 60 dienų.

Panevėžio TLK dėkoja Lietuvos artrito asociacijos prezidentei D. E. Žagūnienei ir visai Biržų „Artrito“ klubo bendruomenei už aktyvų dalyvavimą susitikime.

             Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija