Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Apsvarstytos galimybės priimti daugiau karo pabėgėlių iš Ukrainos

Apsvarstytos galimybės priimti daugiau karo pabėgėlių iš Ukrainos

Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, administracijos direktorė Irutė Varzienė ir ekstremalių situacijų operacijų centro materialinio techninio aprūpinimo grupės vadovė Sandra Balčiūnienė lankėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus bendrabutyje, įvertinti galimybę šioje vietoje priimti ukrainiečius, pasitraukusius iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų.

Bendrabutyje šiuo metu yra paruoštos vietos 30-čiai žmonių. Aktyviai ieškoma galimybių šį skaičių padidinti iki 50. Taip pat dar 10 žmonių galima priimti VšĮ Vaiko užuovėja patalpose.

Toliau vykstant intensyviems Rusijos Federacijos kariniams veiksmams Ukrainoje, Bojarkos miesto savivaldybės meras Oleksandras Zarubinas kreipėsi į Biržų rajono savivaldybės vadovus su klausimu, kiek ukrainiečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl agresoriaus vykdomų karinių veiksmų, Biržų rajono savivaldybė galėtų dar priimti ir apgyvendinti. O. Zarubinas išreiškė susirūpinimą gyventojų saugumu, gyvenimo sąlygomis jei ir toliau raketomis bus naikinama energetinė ir kita kritinė savivaldybės infrastruktūra.

Šiuo metu Biržų rajone gyvena 172 iš Ukrainos atvykę karo pabėgėliai, iš kurių 57 vaikai, 14 senjorų. Užimtumo tarnybos duomenimis, šiuo metu dirba 48 nuo karo bėgę ukrainiečiai.

Biržų rajono savivaldybės informacija