Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Biržų gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų susitikimas dėl ekstremaliųjų situacijų

Biržų gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų susitikimas dėl ekstremaliųjų situacijų Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Kovo 22 d. Biržų rajono savivaldybėje vyko Biržų gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkų susitikimas su Ekstremaliųjų situacijų komisijos ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariais.

Susitikime dalyvavo Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, Biržų PGT, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė Irutė Varzienė, kalbėdama apie galimas ekstremaliųjų situacijų grėsmes, priminė, svarbiausią dalyką – gyventojai visų pirma patys privalo rūpintis savo saugumu, o Savivaldybė,  įvairios tarnybos ir įmonės jiems gali padėti, teikti pagalbą. Direktorė patarė bendrijų pirmininkams paraginti gyventojus patiems rūsiuose ir cokoliniuose aukštuose patikrinti ir atlaisvinti patalpas, kuriose gyventojai galėtų prisiglausti ekstremalių situacijų atveju. Direktorė sakė, kad Savivaldybė taip pat atlieka ,,namų darbus“ –apžiūri bei tikrina kolektyvinės saugos statinių patalpas, įsigijo papildomų generatorių elektros tiekimui užtikrinti. UAB „Biržų vandenys“ įsigijo specialių filtrų vandeniui valyti cheminio ar radiacinio užterštumo atvejais.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Vaidas Viederis patarė, kur saugiau slėptis gyventojams, ką skubant į priedangą būtina pasiimti su savimi.  Specialistas patarė iš anksto susitikti su gyventojais, pasikalbėti apie bendrus veiksmus ekstremalios situacijos atveju, susižinoti, kuriuose butuose gyvena senyvi, sunkiai judantys ar prie ligos patalo prikaustyti žmonės, kurie be kaimynų pagalbos neišsivers.

Biržų Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Angelė Darčkienė patarė dar kartą patikrinti, ar galima laisvai prieiti prie bendrojo naudojimo patalpų, ar prie atsarginių išėjimų ir liukų yra kopėčios, raktai arba yra žinoma, kas juos saugo. Ji priminė, kad rūsiuose bendrojo naudojimo patalpos turi būti ištuštintos nuo pašalinių daiktų – dviračių, baldų ir pan. Jei bendrijos pirmininko nurodymų gyventojai neklauso, inspektorė sakė, kad yra ir kraštutinių priemonių – kviesti PGT inspektorius, kurie nenorintiems susitvarkyti bendrojo naudojimo patalpų gyventojams taikys griežtesnes priemones.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Violeta Valiukienė bendrijų pirmininkams priminė pirmosios pagalbos suteikimo pagrindus ir išdalijo informacinius lankstinukus, kaip elgtis sutrikus širdžiai, susižeidus ir pan.

Susitikimo pabaigoje bendrijų pirmininkai gavo Biržų rajono savivaldybės specialistų parengtų lankstinukų su būtiniausia informacija, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos atveju, kad galėtų su šia informacija supažindinti gyventojus.

Savivaldybės vadovai ir specialistai taip pat paragino gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkus iškilus kokioms nors problemoms kreiptis į juos tiesiogiai.

Biržų rajono savivaldybės informacija