Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

„Eko – lauko klasė“ lopšelyje-darželyje „Drugelis“

„Eko – lauko klasė“ lopšelyje-darželyje „Drugelis“

2023 metais, įgyvendinant Biržų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamą projektą „Eko – lauko klasė“ Biržų lopšelyje-darželyje „Drugelis“ buvo įrengta nauja erdvė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamoksliniam ugdymui(si). Eko – lauko klasėje pakeltose lysvėse vaikai gali sėti, sodinti daržoves, kitus augalus, o atskirtoje erdvėje prie stalų užsiimti įvairia edukacine-pažintine veikla. Projekto įgyvendinimo metu buvo įgyvendintos penkios skirtingos edukacinės priemonės.

3-5 metų amžiaus darželinukai dalyvavo Biržų rajono ūkininkės Justinos Tuomienės edukacinėje-patyriminėje veikloje „Kas auga darže?“ ir susipažino su iš ūkio atvežtais moliūgais, cukinijomis, paprikomis, pastarnokais ir kitomis daržovėmis bei sodino dovanotus braškių sodinukus.

Lopšelio-darželio maitinimo organizavimo specialistės Karolinos Domarkienės organizuotose veiklose 5-6 metų vaikai patys spaudė ir degustavo Eko – lauko klasėje užsiaugintų daržovių bei vaisių sultis, išsiaiškino, kodėl sveika jas gerti ir kuo jos naudingos organizmui. Kepė obuolius, kalbėjosi apie juose esančius pektinus, svarbius augančiam vaikui bei pasigamino vaisinius guminukus be pridėtinio cukraus. 4-5 metų amžiaus vaikai su mokytoja Audrone Vaitkevičiene nukeliavę į maisto prekių parduotuvę  „Vaisiai, daržovės, riešutai“ sužinojo kokių šviežių ir raugintų daržovių galima įsigyti. Patys nusprendė, išsirinko ir nusipirko daržovių, vaisių, kuriuos grįžę į darželį  ragavo, aptarė jų skonį ir kitas savybes.

Projekto vykdymo metu lopšelio-darželio kieme esančiame Geokupole metu vyko darželinukų daržovių ir vaisių piešinių paroda.

Programos lėšomis įsigyta ir įrengta Eko – lauko klasė - puiki priemonė nuo mažens ugdyti vaikų gamtos pažinimo ir sveikos mitybos įpročius.

Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ informacija