Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Įgyvendintas Biržų viešųjų erdvių modernizavimo projektas

Įgyvendintas Biržų viešųjų erdvių modernizavimo projektas Z. Meškausko nuotr.

2022 m. lapkričio 25 d. Biržų rajono savivaldybės vadovai susitiko su AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ įmonės darbų vadovu Vytautu Žiliu aptarti baigiamo įgyvendinti Biržų viešųjų erdvių piliavietės teritorijos su prieigomis modernizavimo, kuriant papildomus ir stiprinant esamus traukos centrus projekto. Susitikime dalyvavo ir už projekto įgyvendinimą atsakingas Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Vaivada.

Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė dėkojo projekto rangovui sakydama: „Nors iš pradžių projektas atrodė gana paprastas, bet jo įgyvendinimas lengvas nebuvo. Reikėjo atlikti nemažai pakeitimų projekte, susitarti ir derintis su atnaujinamų gatvių gyventojais, prasidėjęs karas Ukrainoje stipriai įtakojo projekto vykdymui būtinų medžiagų trūkumą, jų kainų kilimą... Bet šiandien užtikrintai galiu teigti, kad Jūs puikiai susidorojote su visais iššūkiais. Viskas buvo atlikta laiku ir tinkamai. Dėkoju Jums visų biržiečių vardu.“

„Bet koks projektas yra sudėtingas, bet jeigu į jį žiūrime paprastai, jis tampa lengvas. Sėkmė  priklauso nuo požiūrio.“ – kalbėjo darbų vadovas V. Žilys.

2020 m. lapkričio 11 d. su akcine bendrove „Panevėžio statybos trestas“ buvo pasirašyta statybos rangos sutartis. Rangos darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas“ filialas „Gerbusta“. Direktorius Kęstutis Kastrickas, įmonės darbų vadovas Vytautas Žilys.

Įgyvendinant Biržų piliavietės teritorijos su prieigomis modernizavimo projektą atlikta:

  • Birutės (Biržų m.) gatvėje įrengta akmenų grindinio ekspozicija, paklotos trinkelės, pasodinti jaukumo suteiksiantys želdynai, įrengti takai nuo Birutės g. automobilių stovėjimo aikštelės link fontanų ir į Biržų piles teritoriją, neįgaliesiems įrengtos dvi automobilių sustojimo vietos su išlaipinimu.
  • Nuo Ligoninės g. (Biržų m.) iki Biržų pilies buvusio gynybinio griovio (fosos) pakloti betoniniai laiptai su granitinėmis pakopomis.
  • Pastatytas medinis tiltelis su ąžuoliniais turėklais, kuriuose sumontuotas akį traukiantis apšvietimas. Tiltelis veda iš Biržų pilies kiemo per gynybinį pylimą ir griovį (fosą) tiesiai į centrinį Biržų miesto pliažą.
  • Išardyta senoji medinė dviračių ir pėsčiųjų tako, einančio per pliažo teritoriją danga. Takas padengtas skaldelės sluoksniu, analogišku, kaip ir tako dalyje prie Agluonos upės pakrantės.
  • Visiškai atnaujinta Radvilos gatvė (Biržų m.): įrengti želdynai, suoliukai, vietos vasaros prekybai, gatvė padengta pjauto akmens danga, įrengtos automobilių stovėjimo ir turistų išlaipinimo iš autobusų vietos, modernus apšvietimas.
  • Biržų miesto pliažo teritorijoje suformuotas reljefas ir įrengtas smėlio paplūdimys, vaikų žaidimų aikštelė, pastatyti lauko treniruokliai bei akmeninė šaškių ir šachmatų lenta.
  • Įrengta dirbtinės dangos futbolo ir krepšinio aikštelė, vaikų žaidimų aikštelė prie Biržų miesto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir Sporto mokyklos bei sutvarkyta infrastruktūra tarp jų. Įrengta gertuvė žmonėms ir jų keturkojams augintiniams.
  • Nutiestas pjauto akmens takas nuo Biržų miesto Vytauto g. ir Nepriklausomybės aikštės iki pilies prieigų.

Projekto kaina – 2 334 067 eurai.

Projekto metu atnaujintų ir modernizuotų teritorijų apšvietimą planuojama sutvarkyti iki š.m. gruodžio vidurio.

Pranešimas papildytas Biržų r. savivaldybės ir Z. Meškausko nuotr.

Biržų rajono savivaldybės informacija