Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Įvyko dešimtasis NVO vaikams konfederacijos forumas

Biržų rajono savivaldybės šeimos tarybos nariai rugsėjo 14 d. dalyvavo dešimtajame Vilniuje vykusiame NVO vaikams konfederacijos forume.

Forumo dalyvius pasveikino NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė bei LR socialinė apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pasidžiaugdamos galimybe įsivertinti, kas nuveikta vaiko gerovės srityje ir kur link judama.

Forumo metu pristatytas Europos vaiko garantijos veiksmų planas Lietuvoje, kurį sudaro penki skyriai pagal politikos sritis: nemokamų ir veiksmingų vaikų ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros paslaugų prieinamumas, nemokamo ir veiksmingo švietimo ir mokyklinės veiklos prieinamumas, nemokamų ir veiksmingų sveikatos priežiūros paslaugų vaikams prieinamumas, sveikos mitybos vaikams prieinamumas, veiksminga galimybė vaikams gyventi tinkamame būste. Su planu galima susipažinti: čia

Pristatyta įtraukties švietime plėtra bei socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų dermės būtinybė užtikrinant kokybiškas paslaugas vaikams, turintiems negalią.

Supažindinta su šeimos mentorystės (Family mentor) programa, kurios tikslas – padėti šeimai atrasti ir panaudoti vidinius bei išorinius resursus sunkumų sprendimui.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Ilona Tamutienė su doktorantais pristatė atliktus tyrimus.

Pristatytas tyrimas atskleidžiantis vaikų patirtis dalyvaujant apsaugoje nuo smurto. Pastebėta, jog svarbu – specialisto dialogas su vaiku, tik tokiu atveju vyksta prasmingas vaiko dalyvavimas jo apsaugoje nuo smurto, taip pat svarbu suaugusiesiems būti dėmesingiems, kada vaikas šaukiasi pagalbos. Vaiko nuomonės išklausymo metodinis vadovas specialistams: čia

Pristatytas tyrimas apie paramą ir paslaugas, prieinamas nėščiosioms ir vaikams iki 2 metų amžiaus. Pastebėta, jog reikalingas nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų emocinės sveikatos stiprinimas.

Pristatyti bendruomenių Lietuvoje tyrimo išankstiniai duomenys bei vaikams draugiškų bendruomenių plėtros perspektyvos Lietuvoje.

Biržų rajono savivaldybės informacija