Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Įvyko Lietuvos bei Europos Jaunimo metams paminėti skirti Biržų rajono jaunimo apdovanojimai

Įvyko Lietuvos bei Europos Jaunimo metams paminėti skirti Biržų rajono jaunimo apdovanojimai

Gruodžio 5 d. Biržų rajono savivaldybė kartu su Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba organizavo Biržų rajono jaunimo apdovanojimus. Šie apdovanojimai organizuoti  išskirtiniais 2022 metais – Lietuvos bei Europos Jaunimo metais.

Šiais apdovanojimais siekta atkreipti dėmesį ir įvertinti aktyvius ir pilietiškus jaunuolius, kurie savo veikla garsina Biržų rajoną. Taip pat buvo norima skatinti jaunimo aktyvumą mokslo, meno, sporto, kultūros, pilietiškumo srityse bei įvertinti prie jaunimo užimtumo skatinimo ir problemų sprendimo labiausiai prisidedančius fizinius ir juridinius asmenis.

Biržų rajono jaunimo apdovanojimuose buvo įsteigtos 9 nominacijos, kurioms buvo pasiūlyta 77 jaunuolių, organizacijų ir kitų jaunimui nusipelniusių asmenų. Į nominantus galėjo teikti Biržų rajono savivaldybės gyventojai, neformalios jaunimo grupės, organizacijos.

Metų aktyvisto titulas atiteko Vainiui Samuliui, Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniui, kuris taip pat yra Biržų rajono jaunimo reikalų tarybos narys, priklauso Biržų jaunimo organizacijai „Regilda“, aktyvus Lietuvos moksleivių sąjungos Biržų miesto skyriaus narys.

Apdovanojimas „Metų jaunimo grupė“ įteiktas Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokinių tarybai. Dėl šio apdovanojimo varžėsi Biržų švietimo pagalbos tarnybos atviras jaunimo centras, Kirdonių daugiafunkcis centras, neformali jaunimo grupė „Biržai SQUAD“ ir merginų krepšinio komanda, treniruojama Monikos Kregždytės.

Metų jaunimo iniciatyvos titulą pelnė Biržų švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras už sėkmingą Baltojo pikniko iniciatyvos įgyvendinimą Biržų miesto šventės metu.

Nominacija „Metų sportininkas“ buvo įteikta Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiui-gelbėtojui Romualdui Vilimui.

Metų kūrybiškos sielos nominacija įteikta Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniui Mindaugui Domarkui. Jis šiais metais surengė savo darbų parodą. Taip pat yra Lietuvos mokinių dailės olimpiados II vietos laimėtojas. Tarptautinio 2021-ųjų metų B. Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkurso dalyvis, Tarptautinio vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurso „Kalėdinis atvirukas“ dalyvis. Nacionalinis mokinių piešinių konkurso „Ateities miestai“, piešinių konkurso  „Šviesa tarp mokinių“ dalyvis. Už pasiekimus jaunimo organizacijos „Biržų „Saulės“ gimnazijos alumnu klubas jaunuoliui yra skyrė stipendija. Jaunuolis aktyvus ir visuomeniniame gyvenime. M. Domarkas yra Biržų rajono jaunimo reikalų tarybos narys, priklauso Biržų jaunimo organizacijai „Regilda“, bei yra aktyvus Lietuvos moksleivių sąjungos Biržų miesto skyriaus narys.

Apdovanojimas, liudijantis Metų savanorio vardą, įteiktas Kotrynai Ašakaitėi. Nominacijai buvo pasiūlyti 6 pretendentai.

Metų olimpu iš 12 pretendentų buvo pripažintas Darius Paliulionis. Jis 2022 Lietuvos mokinių informatikos, biologijos, chemijos, fizikos, matematikos, geografijos olimpiadų savivaldybės etapo IV gimn. klasių grupės tapo I vietų laimėtoju ir iš dviejų valstybinių brandos egzaminų gavo aukščiausius rezultatus - 100 balų.

Metų jaunimo autoritetu buvo pripažinta Dalia Baltrušaitienė. Šiai nominacijai ji išrinkta iš 9 kandidatų.

Metų jaunimo rėmėja paskelbta UAB „Biržų duona“.

Renginį vainikavo Biržų rajono savivaldybės meras įteikdamas padėkos raštą Biržų švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro specialistei darbui su jaunimu Rebekai Pešelytei už aktyvią visuomeninę veiklą ir svarų indelį gerinant Biržų jaunimo gyvenimo kokybę, atstovavimą jaunimui nacionaliniu lygmeniu bei jaunimo politikos formavimą.

Renginį užbaigė Kupiškio atviro jaunimo centro jaunųjų ugnies žonglierių pasirodymas.

Tariame AČIŪ dalyviams ir iki susitikimo kituose jaunimo apdovanojimuose.

Biržų rajono savivaldybės informacija