Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Solidarumo akcijoje palaikėme Ukrainą

Solidarumo akcijoje palaikėme Ukrainą

Biržų rajono savivaldybė reikšdama palaikymą Ukrainai vasario 24 d. pakvietė biržiečius dalyvauti prie Savivaldybės vyksiančioje solidarumo akcijoje.
Prisijungę prie akcijos Biržų rajono savivaldybės vadovai, kunigai, Šaulių sąjungos nariai, gausus būrys gyventojų išreiškė palaikymą beprecedentę Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai.

Savivaldybės vadovai – meras Vytas Jareckas, administracijos direktorė Irutė Varzienė savo kalbose pabrėžė, kad šiandien juoda diena pasaulio istorijoje – Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas davė įsakymą pradėti karą prieš kaimyninę šalį – Ukrainą. „Nesitikėjome, kad 21 amžiuje civilizuotoje Europoje teks išgyventi realią karo grėsmę. Viskas atrodė toli ir neįmanoma. Deja, diktatoriaus Putino nesustabdė diplomatinės priemonės, pradėtas brutalus karas prieš taikią valstybę, savo kaimynus“. Padėkojo susirinkusiems už išreikštą paramą Ukrainai ir savo poziciją prieš brutalios jėgos naudojimą. Pakvietė dar kartą pergalvoti Laisvės vertę vienytis, telktis geriems darbams,  pamiršti politines rietenas dėl smulkmenų.

„Istorija mums dar kartą primena, kokia trapi yra laivė ir pats gyvenimas. Nuolat turime budėti Laisvės sargyboje, nepasiduoti provokacijoms, nustoti beatodairiškai kritikuoti viską, kas vyksta Lietuvoje. Rusija dar kartą parodė savo klastą, savo veikimo būdus. Manau, kad veikiama kasdien, drumsčiant žmonių protus. Labai gaila, bet yra, kurie pasiduoda propogandai, gerai užmaskuotai, veikiančiai įvairiais maršų, protestų pavidalais.“ –  kalbėjo administracijos direktorė Irutė Varzienė. 

Palaikymo akcijoje dalyvavę Biržų šv. Jono Krikštytojo parapijos vikaras kun. Normundas Figurinas ir Biržų evangelikų reformatų parapijos kun. klebonas Rimas Mikalauskas linkėjo stiprybės ir susikaupimo.

Palaikymo akcija baigta bendra susirinkusiųjų Malda už Ukrainos gyventojus.

Akcijos metu šalia Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavos, iškelta Ukrainos vėliava. Ji plevėsuos kaip solidarumo, palaikymo ženklas, draugystės simbolis.

  Biržų rajono savivaldybės informacija